phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Vietnamom od severu na juh

Vietnam

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

2. deň HANOJ
Prílet, privítanie a transfer do hotela. Vyhliadková jazda na rikšiach po starom meste okolo jazera Navráteného meča s Korytnačou svätyňou. Večera. Večer návšteva tradičného hanojského divadelného predstavenia vodných bábok. Nocľah.

3. deň HANOJ
Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), jeho bývalej rezidencie a konfuciánskeho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej roku 1075). Obed v hanojskom štýle. Popoludní prehliadka Pagody jediného stĺpu, Etnologického múzea, chrámu Ngoc Son a ďalších hanojských pozoruhodností. Nocľah.

4.deň HANOJ – HA LONG – CAT BA
Raňajky. Odchod do Ha Longu. V Ha Longu vyhliadková plavba pomedzi tisícky ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s úžasnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Obed z darov mora na lodi. Doplávanie na ostrov Cat Ba. Nocľah na romantickom ostrove v Dračej zátoke.

5. deň HAI PHONG – HANOJ – HUE
Raňajky. Odplávanie do Hai Phongu. Obed. Popoludní presun na letisko v Hanoji. Cestou možnosť prezrieť si typické vietnamské dedinky, návšteva pagody But Thap. Popoludní odlet z Hanoja do Hue, cisárskeho mesta za dynastie Nguyen. Transfer do hotela. Nocľah v Hue.

6. deň HUE
Raňajky. Celodenná prehliadka Hue. Plavba po Voňavej rieke k pagode Thien Mu (pagoda Nebeskej pani). Prehliadka hrobky Minh Mang. Typický obed preslávenej hueskej kuchyne. Popoludní návšteva Cisárskeho paláca so Zakázaným purpurovým mestom a kráľovskej hrobky dynastie Nguyen. Nocľah v Hue.

7. deň HUE – DANANG – HOI AN
Raňajky. Presun do Danangu, návšteva múzea Čamov, venovaná starobylému kráľovstvu Čampa. Obed. Odchod do Hoi Anu, historického mesta zapísaného pod UNESCO. Cestou zastávka pri Mramorovej hore, pútnického miesta. Nocľah v Hoi Ane.

8. deň HOI AN – MY SON – HOI AN
Raňajky. Poldenný výlet do My Son (Krásne hory), ktoré sú zrkadlom starobylej čamskej kultúry, tiež zapísanej pod UNESCO. Uvidíte tu pozostatky hinduistických chrámov a iné dochované pamiatky čamskej kultúry. Obed. Popoludní prehliadka Hoi Anu spojená s návštevou koloniálnych meštianskych domov, pagod či japonského zastrešeného mosta a tradičných trhov v Hoi Ane. Nocľah.

9. deň HOI AN – DANANG – NHA TRANG
Raňajky. V popoludňajších hodinách odchod vlakom do prímorského letoviska Nha Trang scénickou krajinou stredného Vietnamu. Príjazd vo večerných hodinách. Ubytovanie v hoteli pri najznámejšej vietnamskej plážovej promenáde. Nocľah v Nha Trangu.

10. deň NHA TRANG – MUI NE
Raňajky. Poldenný výlet po Nha Trangu s návštevou čamskej veže Po Nagar na hore Cu Lao, odkiaľ je výhľad do okolia či pagodu Long Son s bielou sochou. Obed. Popoludní odchod na pobrežie Mui Ne. Oblasť je známa výrobou rybacej omáčky, ktorá je základnou prísadou vietnamskej kuchyne. Ubytovanie na pláži Mui Ne.

11. deň MUI NE
Raňajky. Individuálne voľno na kúpanie. Nocľah.

12. deň MUI NE – HOČIMINOVO MESTO (SAIGON)
Raňajky. Odchod autobusom do najľudnatejšieho vietnamského mesta. Cestou zastávka pri piesočných dunách, Suoi Tien (Čarovný prameň) či majáku Ke Ga. Transfer do hotela v Saigone. Nocľah.

13. deň SAIGON – DELTA MEKONGU
Raňajky. Odchod do My Tho, vstupnej brány do delty Mekongu. Dvojdňová plavba po delte Mekongu, kde uvidíte pagodu Vinh Trang, „kokosové“ dedinky, plávajúce trhovisko v Cai Be, prekrásne prírodné scenérie aj typický život miestnych obyvateľov. Večer priplávanie do Vinh Long. Transfer do Can Tho. Nocľah.

14. deň DELTA MEKONGU – SAIGON
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke delty Mekongu. Po obede voľno na brehu rieky. Odchod do Saigonu. Podvečerná prehliadka mesta, návšteva katedrály Notre Dame, historickej budovy pošty, pagody Thien Hau, pamätníka Ho Chi Minha a trhoviska Ben Thanh. Nocľah v Saigone.

15. deň SAIGON – PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Možnosť fakultatívneho výletu do známych podzemných tunelov Cu Chi. V podvečerných hodinách transfer na letisko, odlet do Prahy.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha – Hanoj a Saigon – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

leteckú dopravu Hanoj – Hue

vlakovú dopravu Danang – Nha Trang

13 x ubytovanie na trase v hoteloch 3*

polpenzia (raňajky, obedy- v 11.deň len raňajky)

program a transfery podľa itinerára

sprievodcu CK (min. 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové taxy cca 449,- EUR

vietnamské vízum (vybavíme za poplatok - 75,- EUR)

fakultatívne akcie a prepitné

cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň

prepitné (cca 30,- USD)