Vietnam - Tropický raj 2018

Vietnam

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Vietnam je jednou z krajín s najrýchlejšie sa rozvíjajúcou ekonomikou vôbec. Dušu a charakter národa odráža hlavné mesto balansujúce medzi dvoma svetmi. Saigon so svojím zachovalým koloniálnym šarmom stojí v ostrom kontraste s Ho Či Minhovým mestom moderného 21. storočia. Sťaby dvaja bratia koexistujúci v jednom tele. Áno, presne to vystihuje nielen najľudnatejšie mesto štátu, no aj jeho okolie. 10 skvelých dní vášho života zavŕšime oddychom na panenských plážach.


Popis zájazdu
Najkrajšie pláže Krajiny draka na ostrove Phu Quoc, s kontroverznou energiou mesta Saigon.

 

Energia mesta Saigon alebo dnes Ho Chi Minh City, si nás doslova „omotá okolo prsta“.
Prúdy motoriek a skútrov, to pravé ázijské „šialenstvo“.
Francúzska koloniálna architektúra odrážajúca neuveriteľný šarm najľudnatejšieho mesta štátu, kedysi patriacom k bývalej Indočíne.
Deltu rieky Mekong preplavíme na malých lodičkách po kľukatých riečnych alejach.
Podzemný svet vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi, to je najúchvatnejší pozostatok vojny medzi Vietnamom a USA.
Najkrajšie pláže Vietnamu na ostrove Phu Quoc, biely piesok, azúrové more.
Nebude sa vám chcieť odísť!

 

Program zájazdu

 
1. – 5. deň:

Odlet z Viedne s príletom do najväčšieho mesta Vietnamu SAIGONU alias HO CHI MINHOVHO MESTA. Počas prehliadky nasajeme jeho unikátnu atmosféru na maximum. Návšteva Múzea vojny v nás zanechá rozporuplné pocity. My však pokračujeme do Paláca zjednotenia či do KATEDRÁLY NOTRE-DAME. Sme stále vo Vietname alebo sme sa preniesli v priestore do Francúzska? V historickej budove pošty odošleme pozdravy našim blízkym. Stihne táto pohľadnica doraziť domov skôr než my? Cesta 30 km od mesta do až 200 km dlhých VOJENSKÝCH TUNELOV CU-CHI, nám ubehne ako voda. Jeden z najimpozantnejších pozostatkov Vietnamskej vojny (fakultatívny výlet), je najlepším dôkazom o húževnatosti a o odvahe tohto národa. Nad vervou s akou bojovali v tejto nerovnej vojne (z hľadiska výzbroje), sa nám budú otvárať ústa. Už ste v ruke držali samopal či guľomet? V prípade záujmu si z nich zastrieľame. Dáte prednosť ruským alebo americkým zbraniam? Odvážlivci môžu ochutnať rôzne špeciality, ako napr. čerstvo zabitú kobru, či chutne pripraveného psa. Aj o tom je poznávanie odlišných kultúr. Možnosť fakultatívneho výletu do DELTY RIEKY MEKONG nám umožní bližšie pozorovať osady a život vietnamských roľníkov, kokosové farmy a rôzne druhy exotického ovocia s ochutnávkou. Prevezieme sa aj na konskom povoze. Pohľady, ktoré sa nám naskytnú, vtlačia do očí slzy dojatia nad krásou našej planéty.

6. – 10. deň:

Prelet do prímorského letoviska na ostrove PHU QUOC. Ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli blízko pláže (v základnej cene), kde si už vychutnáme oddych na plážach s bielym pieskom. Krása tejto časti Vietnamu je známa po celom svete. Letoviská na ostrove Phu Quoc patria k tomu najlepšiemu a sú kvalitnejšie ako tie v iných oblastiach. Zažite s nami pravý tropický raj vo Vietname! Okrem kúpania sa je možnosť mnohých fakultatívnych výletov. Na prenajatých motorkách preskúmame krásne pláže ostrova, na lodi môžeme prejsť okolité ostrovy a zažijeme skvelé šnorchlovanie. Po dňoch oddychu prelet do Ho Chi Minhovho mesta, alias Saigonu, a odlet domov do Európy.

 

Trasa zájazdu

Saigon – Phu Quoc


CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, vstupné vo Vietname podľa programu, prehliadku všetkých navštívených miest, prepracovaný sprievodný program, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, kvalitnú klimatizovanú dopravu, cestné poplatky, dva prelety na trase Saigon – Phu Quoc a Phu Quoc – Saigon, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 260 €, 360 € vo 4-hviezdičkovom rezorte na ostrove Phu Quoc, 460 € v 5-hviezdičkovom rezorte na ostrove Phu Quoc

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Možnosť ubytovania na ostrove Phu Quoc: vo 4-hviezdičkovom rezorte za doplatok 190 EUR/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt v 5-hviezdičkovom rezorte za doplatok 290 EUR/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.

Zdroj: web CK 7.3.2018