phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Vietnam, Laos, Kambodža

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Unikátny veľký okruh Indočínou. Objavovanie zlatého trojuholníka, plavba po Mekongu, chrámy Luang Prabangu. To najlepšie z Vietnamu a oddych na kambodžských plážach. Na záver nezabudnuteľný Angkor Wat.

1. deň:
Odlet z Európy do juhovýchodnej Ázie, kde nás najbližšie štyri týždne čaká jedno veľké cestovateľské dobrodružstvo.

2. deň:
Prílet do BANGKOKU, ubytovanie v milom hotelíku, kde je BUBO ako doma. Priamo v centre Bangkoku, na skok od bláznivej Khao San Road. Aklimatizácia, naša prvá noc a to hneď v meste anjelov!

3. deň:
Neštandardný program, ktorý nebude nudiť ani znalcov. Spoznáme históriu Thajska a Siamu, navštívime Wat Po, prvé dotyky s budhizmom v pohľadnicovom chráme Wat Arun. Večer odchádzame nočným turistickým autobusom na sever Thajska do CHIANG KHONG.

4. deň:
V ranných hodinách príchod autobusu, budíme sa do zvlnenej krajiny posiatej thajskou džungľou, ryžovými poľami a dedinkami tak vzdialenými včerajšiemu Bangkoku. Ubytovanie v jednoduchých domčekoch pri Mekongu, ktorý tu tvorí hranicu s Laosom. Ihneď vyrazíme na výlet po severe Thajska. Naše vany nás privezú priamo k Zlatému trojuholníku. Význam tohto miesta si vysvetlíme v Ópiovom múzeu. Podvečerný hotpot, ktorý je tu známy skôr ako barbecue a večerné pivko pri Mekongu, ktoré každému padne vhod.

5. deň:
Nezabudnuteľná plavba po Mekongu. Budeme sa plaviť celý deň, možno i noc. Nik nevie... Lode sú pomalé a sem tam sa pokazia, voda v rieke môže byť rôzne rýchla. Ale všetko toto je vynahradené prekrásnym a najzachovalejším pralesom v juhovýchodnej Ázii. Možno uvidíme divoko žijúce slony, krásne dedinky a neopísateľný západ slnka nad Mekongom. Naša loď je len pre nás, vyložené nohy, v jednej ruke kniha, v druhej pivko. Fotoaparát pripravený. Geniálne! Príchod do Luang Prabang, alebo nocujeme neplánovane niekde na Mekongu? Dobrodružstvo ako sa patrí.

6. deň:
To najlepšie, čo Laos ponúka. LUANG PRABANG: historické chrámy zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, modlitby mníchov v historickom jazyku Pali, návšteva kráľovského paláca vo francúzskom štýle. Vyjdeme si na najvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mať celé mesto ako na dlani. Popritom ochutnáme miestnu kuchyňu. Toto miesto si odnesiete v srdci.

7. deň:
Ďalej si užívame atmosféru tohto malebného, francúzskou koloniálnou architektúrou šmrncnutého mesta. Prechádzky, objavovanie zážitkov, skúsite to na bicykli? Atmosféra nočného trhu je krásna. Na oba dni v Luang Prabangu máme pre vás pripravenú návštevu krásnych vodopádov s možnosťou kúpania sa. Nádherný zážitok.

8. deň:
Cesta na juh miestnou dopravou cez nekonečné serpentíny a ryžové polia. Krásna a náročná cesta do Vang Vieng. Malé mestečko s ospalou batôžkárskou pohodovou atmosférou vsadené do nádhernej scenérie ryžových polí obklopených krasovými vrchmi. Dračie zuby, ale na súši. Čas na krátky relax, či prechádzku.

9. deň:
Cesta do VIENTIANE, hlavného mesta Laosu s ošúchaným francúzskym šarmom. Verili by ste, že tu nájdete Víťazný oblúk? Večerná promenáda pri Mekongu. Čo si dáme na večeru?

10. deň:
Pešia prehliadka Vientianu – prezidentský palác, nespočetné budhistické chrámy a vientianské trhovisko. Pravý ázijský zážitok v najmenej známom hlavnom meste juhovýchodnej Ázie! Poobede prelet do Hanoja a prvý večer vo Vietname. Jazero Haon Kiem a jeho artušovská legenda. Motorky, motorky a motorky. Dopravu ako vo Vietname ste ešte nevideli. Táto krajina Vás dostane.

11. deň:
HANOJ: hlavné mesto Vietnamu, mesto na jazerách. Uličky plne remeselníkov od výmyslu sveta, Chrám literatúry – prvá vietnamská univerzita, kde študovali pod záštitou Konfúcia len tí najlepší, Čínska atmosféra, mauzóleum strýčka Ho. Poobede presun do Ha Longu, kde prenocujeme pri Juhočínskom mori.

12. deň:
HA LONG zátoka a naša plavba prenajatou džunkou po zátoke (UNESCO) pomedzi jej takmer 3000 ostrovčekov. Nádhera, ktorú dokáže vytvoriť len príroda. Poobede sa presúvame naspäť do Hanoja. Po ceste zastávka pre odvážnych v špeciálnej hadej reštaurácii, kde ochutnáme ešte bijúce srdce hada, hadiu krv a žlč. Nočný presun na juh do centrálneho Vietnamu.

13. deň:
Tušili ste, že vo Vietname nájdete Zakázané mesto, podobné ako v Pekingu? Sme v HUE (UNESCO), v poslednom cisárskom hlavnom meste Vietnamu! Hrobky cisárskej dynastie Nguyen, ktoré sú roztrúsené po okolí, ale iba s nami navštívime tú najkrajšiu. Večer ochutnáme tú najlepšiu vietnamskú kuchyňu.

14. deň:
Presun do nádherného mesta HOI AN (UNESCO), najdôležitejšieho vietnamského prístavu v 16. a 17. storočí. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Dnes sa v tomto malebnom mestečku obchoduje hlavne s hodvábom. Atmosféra ako z románov. Ochutnáte skvelú čokoládovú penu? To by ste tu nečakali. Nočný presun do Nha Trangu.

15. deň:
Ranný príchod do NHA TRANG, pred 35 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz my. Padne nám to vhod. Zaslúžený oddych pri mori, kde ponúkajú masáže, fantastické morské potvory, ovocie a všetko možné. Ochutnáte ježka? Je sa na čo tešiť. Noc pri mori.

16. deň:
Výlet loďou po okolitých ostrovoch, zašnorchlujeme si a popritom budeme piť vietnamské víno v záchranárskych kolesách. Nočný presun do Saigonu.

17. deň:
SAIGON alebo HO CHI MINH CITY. Prehliadka jedného z najkrajších miest Ázie. Perla Orientu. Navštívime múzeum americko-vietnamskej vojny a porozprávame si históriu tohto konfliktu. Uvidíme katedrálu Notre Dam, bývalý prezidentský palác aj prekrásnu budovu pošty. Pre tých, čo už dychtia po európskej zábave, najlepšie vietnamské bary. Pre nás ostatných čapované pivko a bramboračka v českej krčme. Alebo aj jedno, aj druhé?

18. deň:
Dnes sa presúvame do Kambodže, po ceste si však spravíme výlet do Cuchi tunelov, kde pochopíme, prečo USA nemohli túto vojnu vyhrať. Tunely boli vytvorené ľudskými rukami a ich celková dĺžka je 200 kilometrov. Na hranici presadáme do diaľkového autobusu a sme v sladkej Kambodži. Večerný príchod do Phnom Penhu.

19. deň:
PHNOM PENH, bývalé francúzske mesto s bagetami a koloniálnym šarmom. Navštívime múzeum S 21, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a Pol Potovi, ktorý vyvraždil skoro polovicu národa. Krásu mesta si zase vychutnáme v Kráľovskom paláci. Vedeli ste, že terajší kráľ Kambodže hovorí plynule česky? Opäť krásna večerná promenáda pri rieke, nespočetné reštaurácie, masáže a bary.

20. deň:
Blížime sa na najznámejšie pláže Kambodže. SIHANOUKVILLE, kde nás čaká vysnívaný oddych. Poobede sa už kúpeme v čistučkom mori Thajského zálivu. Niet čo dodať.

21. deň:
Oddych a sladké ničnerobenie na plážach, ktoré svet ešte nepozná.

22. deň:
Ešte jeden deň relaxu pred finále.

23. deň:
Odchod ráno a presun k mestu Siem Reap – k vstupnej bráne k angkorským chrámom. SIEM REAP je mestečkom stvoreným iba pre nás turistov. Výborná atmosféra v okolí večerných trhov. Ak ste si nakupovanie suvenírov nechali až sem, urobili ste dobre. Naša cesta vrcholí.

24. deň:
Celodenná prehliadka – od východu do západu slnka – najväčšej atrakcie na našom putovaní. Magický ANGKOR WAT (UNESCO). Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie.

25. deň:
Ďalší deň strávený v Ankgore, ktorý je pre nás ozajstným bonusom, pretože máme čas aj na menej známe angkorské chrámy. Iná atmosféra, menej turistov, objaviteľský pocit. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube? Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov poletíte hladký ako bábätko, opálení a s množstvom zážitkov.

26. deň:
Dnešné ráno skoro vstávame, aby sme sa vydali na thajské hranice a ďalej do Bangkoku na jeho medzinárodné letisko, odkiaľ odletíme domov. Ponúkame možnosť preletu do Bangkoku (cca 175 USD).

27. deň:
Prílet do Európy. Jeden z top dostupných cestovateľských počinov je za nami, batoh plný suvenírov, karty plné fotiek, srdce plné zážitkov, hlava plná nových poznatkov i pohľadov na život. Stálo to zato!

Cena zahŕňa:
  • medzinárodnú letenku
  • všetku dopravu (linkovú aj prenajatú)
  • ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách
  • všetky atrakcie podľa programu
  • splav Mekongu, plavbu Juhočínskym morom a v Halong Bay
  • slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov
  • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, stravu, miestny let (cca 140€).