Cena

local_offer Od 729 €
event_available

7. 8. 2020 / 10 dní

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time10 dní
 • event_available termín 7. 8. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1081634

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:
Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) vo veľmi skorých ranných hodinách. Cesta Poľskom a Litvou. Večer príchod na ubytovanie na územie Lotyšska. Nocľah.

2.deň:
Po raňajkách pokračovanie do Estónska. Príchod do metropole Tallinnu, prehliadka mesta, ktoré je perlou stredovekej architektúry. Historické jadro je obklopené vysokými hradbami s 26 obrannými vežami. Na kopci Toompea nad mestom sa nachádza hrad , odkiaľ je krásny výhľad na historické centrum a na prístav. Uvidíme pravoslávny chrám Alexandra Nevského , gotickú radnicu z 15. storočia (najstarší v severských krajinách) , kostol sv. Olafa , mestské opevnenie so štíhlymi vežami a uličkami starého hanzovného mesta. Ubytovanie a nocľah.

3.deň:
Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta: ruiny stredovekého kláštora Pirita, olympijská dedina, palác a park v Kadriorgu, predtým palác Petra Veľkého, dnes sídlo estónskeho prezidenta, nazývané aj estónske Versailles, možnosť nákupov suvenírov alebo posedenie v kaviarni. Popoludní nalodenie na trajekt a plavba cez Fínsky záliv do Helsiniek, navečer prehliadka najväčších pamätihodností fínskej metropoly- historické centrum s protestanským dómom a univerzitou, sídlo vlády, Uspenská katedrála, originálny Sibeliov monument atď. Ubytovanie v oblasti Helsiniek.

4.deň:
Po raňajkách možnosť návštevy fínskej sauny priamo v hoteli a potom dokončenie prehliadky Helsiniek vrátane slávneho Skalného kostola, Olympijský štadión s vyhliadkovou vežou , odkiaľ je krásny výhľad na mesto, hala Finlandia od architekta Alvara Aalta. Popoludní plavba loďou k pevnosti Suomenlinna, ktorá sa nachádza na ostrovoch a je pamiatkou UNESCO. Nocľah.

5.deň:
Po raňajkách prehliadka živého univerzitného mesta Turku, ktoré do roku 1812 v dobách švédskej nadvlády bývalo hlavným mestom Fínska. Prejazd do mestečka Rauma, ktoré bolo v roku 1991 zapísané na zoznam UNESCO ako najzachovalejšie drevenné mesto v Škandinávií. Prechádzka uličkami s príjemnou atmosférou. Prejazd do oblasti Tampere. Ubytovanie a nocľah.

6.deň:
Po raňajkách prehliadka Tampere, ktoré leží vo Fínskej jazernej plošine. Mesto bolo založené v roku 1770 a je najvýznamnejším centrom výroby v zemi. Ale aj napriek tomu má širokú umeleckú scénu. Prejazd cez mesto Lahti , zástavka v tunajších známych skokanských mostíkov s možnosťou výjsť na vyhliadkovú plošinu. Pokračovanie do oblasti Verla, známe výrobou papieru , tunajšie továrne z 19.storočia sú na zozname UNESCO. Pokračovanie cez mesto Mikkeli ďalej do centra jazernej oblasti , okolo mestečka Savollinna. Ubytovanie a nocľah.

7.deň:
Po raňajkách prehliadka Savolliny a jej okolia. Mesto sa rozkladá na rade ostrovčekov a je jedným z najpríjemnejších vo Fínsku. Hlavnou atrakciou je fascinujúci hrad Olavinlinna, založený v roku 1475 na ostrove uprostred jazera. V neďalekej dedinke Kerimaki sa nachádza monuntálny kostol z polovičky 19. storočia, ktorý je údajne najväčším kostolom na svete s kapacitou 3000 ľudí. Návrat na ubytovanie .

8.deň:
Po raňajkách prejazd do Helsiniek. Cestou malebné mestečko Porvoo s typickou drevennou architektúrou. V prípade pekného počasia je možnosť sa zastaviť aj na kúpanie. Navečer ubytovanie v oblasti Helsiniek. Nocľah.

9.deň:
Po raňajkách plavba trajektom do Tallinnu a prejazd do Vilniusu. Navečer prehliadka malebného centra litovskej metropoly: Katedrálne námestie , kostol sv. Anny, Gediminasova veža. Ubytovanie.

10.deň:
V skorých ranných hodinách odjazd z Vilniusu , cesta cez Poľsko domov. Príchod do Brna vo večerných hodinách. Následne transfer do Bratislavy.

Názor CK:
Obľúbený zájazd do Fínska ! Spoznajte s nami Fínsko z každej strany : Helsinky - Turku - Rauma - Tampere - Lahti - Savonlinna - Porvoo

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 9 x ubytovanie v hoteloch/hosteloch , 8 x raňajky , trajekt Tallinn-Helsinky-Tallinn, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Spoznajte s nami Fínsko z každej strany : Helsinky - Turku - Rauma - Tampere - Lahti - Savonlinna - Porvoo

mapMapa