phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Veľký okruh Ekvádorom

Ekvádor

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pre odletom, odlet do Quita.

2. deň QUITO - OTAVALO

Prílet do Quita, privítanie a transfer do hotela. Po krátkej prehliadke prehliadka centra hlavného mesta. Koloniálnej architektúra, úzke uličky a nádherné kostoly sú dôvodom, prečo bolo Quito zaradené na zoznam UNESCO. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito prezýva "Kláštor Ameriky". Krásny pohľad na staré mesto ponúka kopec El Panecillo. Návšteva La Mitad del Mundo - pamätníka obývateľného na rovníku. Prehliadka Etnografického múzea. Uvidíte tie najzaujímavejšie miesta ako námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitná katedrálu, kostol La Compania. Popoludní odchod do mesta Otavalo.

3. deň OTAVALO – IBARRA – SAN GABRIEL

Raňajky. Prehliadka mestečiek Cotacachi a Ibarra v oblasti "Severnej andskej vysočiny", odkiaľ je krásny pohľad na sopku Cotacachi. Laguna de Cuicocha patrí medzi najkrajšie vysokohorské lagúny Ekvádoru, jej prehliadka je okúzľujúca-krátky a jednoduchý výšľap na Paramo de El Angel. V neskoré popoludnie návrat do mesta Otavalo, nocľah.

4. deň OTAVALO

Raňajky. Z Quita sa vydáte severným smerom do provincie Imbabura. Prezriete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh - predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky a ďalšie typické predmety. Nocľah v Otavalo. Popoludní výjazd a prechádzka na El cajas.

5. deň COTOPAXI – SANAQUILLÍ

Raňajky, ráno navštívime miestny trh v Saquisillí, ktorý je známy ako jeden z najzaujímavejších domorodých trhov v krajine. Ďalej navštívime národný park Cotopaxi, a podnikneme výlet k činnému vulkánu Cotopaxi. Táto sopka je so svojou výškou cca 6000 metrov druhou najväčšou horou Ecuador. Veľkou atrakciou je ľadovec na úbočí sopky, ktorý je jedným z mála svetových ľadovcov v rovníkovej oblasti.

6. deň QUILOTOA LAGUNA

Raňajky, odchod k jazeru Laguna Quilotoa (3850 m), čo je prekrásny vulkanický kráter zaplnený vodou zelenej farby s hĺbkou až 250 m Zdatnejší jedinci môžu podniknúť zostup do krátera k hladine jazera. Budeme absolvovať krásny trekking okolo jazera a prehliadku miestnej krajiny.

7.deň CHIMBORAZO

Raňajky, výlet k famóznemu vrchu Chimborazo. Vyhasnutý vulkán leží v nadmorskej výške 6 310 metrov nad morom asi 150 km od hlavného mesta Quita a 30 km severozápadne od mesta Riobamba. Pri dobrej viditeľnosti možno Chimborazo zahliadnuť až z pobrežia, z mesta Guayaquil. Sopka je súčasťou rezervácie. Chimborazo je tiež zobrazená na štátnom znaku Ekvádoru. Ak nám to čas dovolí, môžeme navštíviť dedinu Banos, ktorá je položená v údolí s množstvom vodopádov. Hlavnou atrakciou je ale farebný dym vychádzajúci zo sopečného pažeráka Tungurahua. Miestne indiáni toto miesto uctievajú ako prejav sily matky prírody.

8.deň RIOBAMBA - CUENCA

Raňajky, odchod vlakom z Riobamba do mesta Alausi. Návšteva najslávnejšieho archeologického náleziska indických ruín v Ekvádore - Ingapirca. Prejazd do Cuenca. Jedná sa o relatívne veľké mesto, ktoré si však uchovalo príjemnú atmosféru. Prvá časť prehliadky pamiatok, nocľah.

9.deň CUENCA – GUALACEO - CHORDELEG

Raňajky, prezrieme si centrum mesta s katedrálou z roku 1885, navštívime miestne výrobňu slamených klobúkov Montecristo. Pokračujeme do mesta Gualaceo, ktoré leží asi 20 míľ východne od hlavného mesta provincie Cuenca a našu cestu zakončíme v meste Chordeleg, nocľah.

10.deň CUENCA – GUALACEO - CHORDELEG

Raňajky, a cesta nás povedie do národného parku cajas. Cestou uvidíme kakaové, banánovej a mangové plantáže av horskej časti budeme prechádzať oblastí viac ako 250 jazier. Najvyšším bodom je vrchol Cerro arquitectos - 4450 metrov vysoký. Všetky jazerá sú ľadovcového pôvodu. Pokračujeme do Guayaquil, kam dorazíme v neskorých popoludňajších hodinách. Nocľah.

11.deň GUAYAQUIL – ODLET DO EURÓPY

Raňajky, prehliadka mesta a možnosť nákupov, voľný čas. Popoludní odchod na letisko a odlet do Európy.

12.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

  • leteckú prepravu Praha - Quito - Praha (s prestupmi) - možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok
  • 9x nocľah ve 3* hoteloch s raňajkami
  • transfery, program a vstupy do navštívených objektov podľa itinerára
  • služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 13 osob)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

  • odletovú taxu pri odlete z Ekvádoru (41,- USD)
  • letiskové taxy 529,-EUR
  • fakultatívne výlety a vstupy mimo program
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Tento zájezd si můžete prodloužit o pobyt na Galapágách.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.