phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Veľký okruh Brazíliou

Brazília

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Rio de Janeira.

2. deň RIO DE JANEIRO

Prílet do Rio de Janeira. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Voľno, vhodné na kúpanie na pláži Copacabana v Rio de Janeire. Nocľah v Rio de Janeire.

3. deň RIO DE JANEIRO

Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas prídete na úpätie hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Pokračovať sa bude výletom k druhému symbolu Ria - svetoznámej Cukrovej homoli, začnete však prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca, a ďalšou kabínkovou lanovkou vyjdete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na najkrajšie mesto sveta s šálkou pravej brazílskej kávy. Návrat do hotela. Nocľah v Rio de Janeire.

4. deň RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUACU

Transfer na letisko, odlet do Foz do Iguacu. Transfer do hotela, voľné popoludnie na relaxáciu poprípade na prechádzky k vodopádom, alebo do mesta. Nocľah vo Foz do Iguazu.

5. deň FOZ DO IGUACU - VODOPÁDY IGUACU

Prehliadka vodopádov Iguacu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80m v tzv. Diablovom hrdle. Majestátne hrmiace vodopády, pôsobivá vodná hmla pretkaná nespočetnými dúhami a čarovná scenéria okolitej prírody, to sú vodopády Iguazu. Nocľah vo Foz do Iguacu.

6. deň VODOPÁDY IGUACU

Prehliadka vodopádov Iguacu z argentínskej strany. Nasledovať bude prechádzka pralesom v Národnom parku Iguacu. Prídete k spodnej časti vodopádu Salto Floriano, výťah Vás vyvezie k vyhliadke na vodopády. Potom bude na programe Gran Aventura Tour - najprv pôjdete pralesom, kde uvidíte vtáky, divoké zvieratá a exotickú vegetáciu. Starým indiánskym chodníkom sa dostanete k brehu rieky, odkiaľ sa vydáte špeciálne postavenou loďou proti prúdu rieky Paraná, čo najbližšie k hrmiacim vodopádom Iguacu. Spiatočná cesta je v obrátenom poradí. Nocľah.

7. deň FOZ DO IGUACU - MANAUS

Raňajky. Transfer na letisko vo Foz do Iguacu, odlet do Manausu, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Manause.

8. deň MANAUS - AMAZÓNIA

Raňajky, transfer do prístavu. Odchod loďou k sútoku riek Rio Negro a Rio Solimoes, kde je zreteľne vidieť tmavá voda Rio Negro a hnedá voda Rio Solimoes. Pokračovanie loďou po Amazonke do miesta ubytovania v srdci Amazonského pralesa, obed, individuálne voľno, večera, odchod loďou na pozorovanie kajmanov. Nocľah v Amazónii.

9. deň AMAZÓNIA

Raňajky. Celý deň pobytu na pokraji Amazonského pralesa je určený k poznávaniu miestnej flóry a fauny. Dopoludnia trekking v Amazonskom pralese, obed, poobede prehliadka obydlí domorodcov, večera. Nocľah v Amazónii.

10. deň MANAUS

Raňajky. Návrat loďou do Manausu, transfer z prístavu do hotela v Manause, ubytovanie. Popoludní poldenná prehliadka Manausu, pri ktorej uvidíte centrum Manausu, palác Rio Negro a Amazonské divadlo, ktoré je najkrajšou opernou budovou Južnej Ameriky. Nocľah v Manause.

11. deň MANAUS - SALVADOR DA BAHIA

Raňajky. Transfer z hotela na letisko v Manause. Odlet z Manausu do Salvadoru da Bahia, transfer do hotela, ubytovanie, voľno. Nocľah v Salvadore da Bahia.

12. deň SALVADOR DA BAHIA

Raňajky. Dopoludnia prehliadka historickej časti Salvadoru da Bahia, ktorý je koloniálnou metropolou Brazílie. Salvador da Bahia je najstarším brazílskym mestom, do roku 1763 bolo hlavným mestom Brazílie. Veľkou atrakciou mesta je najkrajšie brazílske námestie Largo do Pelourinho. Najkrajšou historickou stavbou je kostol Sao Francisco, ktorého vnútorná výzdoba je nazývaná "symfóniou zlata". Popoludní možnosť kúpania pri mori. Nocľah v Salvadore da Bahia.

13. deň SALVADOR DA BAHIA - PRAIA DO FORTE

Raňajky. Transfer zo Salvadoru da Bahia do Praia do Forte, letoviska ležiaceho na kokosovom pobreží v brazílskom štáte Bahia. Nocľah v Praia do Forte.

14. deň PRAIA DO FORTE

Raňajky. Voľný deň vhodný na kúpanie pri mori a odpočinok. Nocľah v Praia do Forte.

15. deň PRAIA DO FORTE - SALVADOR DA BAHIA - PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer z hotela v Praia do Forte na letisko v Salvadore da Bahia. Odlet do Prahy (Viedne) cez Rio de Janeiro.

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • miestne prelety s medzipristátiami
 • 13x nocľah s raňajkami v hoteloch kategórie 3* počas okruhu (v Amazónii plná penzia)
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy programu
 • služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte. 16 osôb)

NAVYŠE V CENE:

 • výlet na sútok riek Rio Negro a Rio Solimoes

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 529,- EUR
 • fakultatívne výlety a vstupy
 • prepitné
 • komplexné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba./deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.