Veľká cesta veľkou zemou

USA

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Los Angeles. Po prílete ubytovanie, voľno. Nocľah v Los Angeles.

2: LOS ANGELES
V meste nás napriklad čaká Chodník slávy, návšteva Sunset Drive, Financial Center, milionárske štvrte Beverly Hills, Venice Beach, či predmestie Santa Monica. Fakultatívne návšteva Universal Studios. Nocľah v Los Angeles.

3: BIG SUR – SAN FRANCISCO
Do San Francisca sa vydáme po Pacific Highway, legendárnej ceste vytesanej do strmých útesov. Zastávka v Carmel, odkiaľ nás pobrežná cesta 17 Mile Drive privedie k Pebble Beach, a ďalej až do Monterey. Večerom príjazd do San Francisca.

4: SAN FRANCISCO
Prehliadka mesta s návštevou Golden Gate Bridge, ulice Lombard, či pitoresknej Čínskej štvrte. Podnikneme plavbu po sanfranciskej zátoke s výhľadmi na mesto, oba mosty a ostrov Alcatraz, kde bol väznený gangster Al Capone, nocľah.

5: ÚCHVATNÝ YOSEMITE
Prejazd do NP Yosemite. Navštívime Yosemitské údolie s najvyšším vodopádom (739 m) Severnej Ameriky, vyhliadku Glacier Point. Priesmykom Tioga (3000 m) zídeme k jazeru Mono Lake. Ubytovanie v Lee Vining/Mammoth Lake, či Bishope.

6: MONO LAKE – ÚDOLIE SMRTI
Prehliadka jazera Mono Lake a mesta duchov Bodie. Potom cesta pozdĺž Sierra Nevady do Údolia smrti, najteplejšieho a najnižšie položeného bodu západnej pologule. Prehliadka, nocľah v údolí.

7: LAS VEGAS
Príchod do veľkomesta hazardu, zábavy a oslnivých atrakcií. Po ubytovaní v centre mesta prejazd po najživšej ulici mesta tzv. Stripe. Voľný program za cingotu mincí. Nocľah v Las Vegas.

8: NP ZION
Výprava do NP Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Možnosť peších výletov, popoludní prejazd do Bryce/Kanab/Page, nocľah.

9: MAGICKÝ BRYCE CANYON
Návšteva podmanivých krás NP Bryce Canyon s červenými ihlanmi navažského vápenca. Prejazd do Page, nocľah.

10: GRAND CANYON - PAGE
Celodenný výlet do NP Grand Canyon, ktorý si vychutnáme z mnohých vyhliadok. Cestou späť do Page pri Lake Powell návšteva Horseshoe Bend, nocľah.

11: MONUMENT VALLEY
Návšteva Antilopieho kaňonu (fakultatívne) a odjazd do Údolia monumentov. Panorámu červených monolitov môžeme preskúmať v terénnych autách navažských indiánov. Nocľah na trase.

12: NP ARCHES
Zastávka pri kolmej stene Údolia bohov a prejazd do Moab. Nasleduje prehliadka skalných oblúkov NP Arches s možnosťou pútavých peších výletov. Nocľah v Moab.

13: ASPEN – DENVER
Zastávka v Aspene, stelesnení luxusu Ameriky. Domy tu majú herci Jack Nicholson, Cher, či Goldie Hawn. Priesmykom Independence Pass (3688 m) sa pretiahneme do Leadvillu, kde bývali bohaté náleziská striebra.

14: ROCKY MOUNTAIN
Prehliadka centra mesta a odjazd do NP Rocky Mountain. Čaká nás neuveriteľná cesta až do výšky 3713 m, kde sa roztvorí výhľad na horské velikány, údolia a nepriepustné lesy. Nocľah na trase.

15: PREZIDENTI V SKALE
Príjazd do pohoria Black Hills s náleziskom mamutov, stádami bizónov, pyšnými Siouxami, jedinečnou Ihlovou cestou, prezidentmi v skale, či westernovým mestečkom Deadwood. Nocľah na trase.

16: NP BADLANDS
Zastávka vo Wall so slávnym dragstorom. Potom prejazd strhujúcou krajinou NP Badlands. Préria sa tu prepadá o desiatky metrov a pred zrakmi sa roztvára scenéria inej planéty. Prejazd ohromujúceho toku Missouri. Nocľah v Mitchell.

17: FARMÁRSKA ZEM
Prehliadka mestského paláca, ktorého fasáda je vyrobená zo stoviek tisícov kukuričných klasov. Prejazd krajinou nekonečných lánov do Chicaga, nocľah.

18: CHICAGO
Prehliadka Chicaga, ktorému Michiganské jazero a vodné kanále medzi mrakodrapmi dávajú punc prímorského letoviska. Z Willis Tower uvidíme toto príjemné mesto a enklávu českých prisťahovalcov v plnej nádhere. Nocľah v Chicagu.

19: LAKE ERIE – NIAGARA
Prejazd pozdĺž jazera Lake Erie k Niagarským vodopádom, nocľah.

20: NIAGARA FALLS – ALBANY
Peší výlet pozdĺž vodopádov s vyhliadkami na 55 m vysokú masu vody. Silu živlu znásobí plavba loďou v blízkosti vodnej steny. Odjazd do Albany, nocľah.

21: ALBANY – NEW YORK
Krátka prehliadka Albany. Cestou pozdĺž rieky Hudson návšteva akadémie West Point. Príjazd do New Yorku, nocľah.

22: NEW YORK
Po plavbe k soche Slobody prejdeme južný Manhattan, Wall Street, Trinity Church, či Čínsku a Taliansku štvrť. Nocľah v NY.

23: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Voľno. Popoludní odlet do Prahy (Viedne).

24: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Prehliadka New Yorku pešo a metrom - cca 3,- USD/osoba/jazda.

V New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.

BODIE GHOST TOWN:

Na sever od jazera Mono Lake stojí v kopcoch jedno z najlepšie zachovaných "miest duchov", bývalá zlatokopecká osada Bodie. Dôkladne udržiavaný skanzen nás razom prenesie do čias surovej reality Divokého západu, kedy sa ľudia stretávali s metrami snehu, nedostatkom dreva a hlavne sami medzi sebou. Zlaté eldorádo, ktoré tu objavil v roku 1859 Waterman Body, zostalo dlho nepovšimnuté. O 20 rokov neskôr vtrhlo do osady 10 tisíc ľudí. 65 salónov, tančiarne, herne a kostoly pomáhali baníkom liečiť frustrácie z tvrdej práce. Pri absencii ruky zákona čoskoro prerástli lúpež a vražda ulicami mesta. Na západe nebolo divokejšieho miesta. Miestny reverend bol zdrvený týmto "morom hriechu bičovaným búrkou žiadostivosti a vášňí". A jedno malé dievčatko, ktoré s rodičmi odchádzalo do Bodie, si do denníčka napísalo: "Zbohom, Bože. Idem do Bodie."

Z pamätných rokov konca 19. storočia sa uchoval kúsok kypiaceho mesta. Aj tak tu uvidíme hotely, dielne, nálevne, kostol, či prominentné rezidencie. Stále stojí aj budova bane The Standard Mine, ktorá vydala zlata a striebra za sto miliónov dolárov. A to v oblasti operovalo ďalších 30 banských spoločností.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
22 x ubytovanie kategórie 3*
doprava autami (maximálne 6 osôb/auto; 2 autá/zájazd)
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minmálne 10 osôb)
plavba v San Franciscu
vstup k vápencovým tufám Mono Lake
návšteva mestečka duchov Bodie ghost town
vstup do Monument Valley
návšteva Willis (predtým Sears) Tower v Chicagu
plavba loďou do tesnej blízkosti Niagarských vodopádov
výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 349,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
komplexné cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň