phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

To najlepšie z USA

USA

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku. Transfer do hotela, voľno. Nocľah v New Yorku.

2: NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou a návštevou Liberty Islandu so sochou Slobody a Ellis Islandu. Prejdeme južný Manhattan, uvidíme Wall Street s burzou cenných papierov, Trinity Church, Čínsku a Taliansku štvrť. Z Empire State Building si vychutnáme panorámu mesta. Nocľah.

3: NEW YORK
Prehliadka oblasti Central parku a Times Square. Zavítame k Rockefelerovmu centru, divadelnej štvrti a k luxusným obchodom na Piatej Avenue. Večer si na Times Square vychutnáme atmosféru mesta.

4: NEW YORK - NIAGARA FALLS
Presun štátom New York. V podvečer príchod k Niagarským vodopádom, ubytovanie, voľný program. Nocľah v blízkosti Niagara Falls.

5: NIAGARA FALLS - HARRISBURG
Peší výlet pozdĺž vodopádov s vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou do blízkosti vodnej steny smerom do Harrisburgu. Nocľah na trase.

6: GETTYSBURG - WASHINGTON D.C.
Návšteva Gettysburgu, kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi Severom a otrokárskym Juhom. Príchod do Washingtonu D.C. a čiastočná prehliadka mesta. Večer možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrte Georgetown s reštauráciami, barmi či pivnicami. Nocľah vo Washington D.C.

7: WASHINGTON D.C.
Prehliadka mesta. Pozrieme sa k Bielemu domu, Kapitolu, monumentu prezidenta Georga Washingtona, či k pamätníku Abrahama Lincolna. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín a ďalšie zaujímavosti mesta vrátane možnosti návštevy niektorého z unikátnych múzeí. Nocľah vo Washington D.C.

8: ANNAPOLIS - PHILADELPHIA
Odchod do Annapolis, ktoré vďaka štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestečkám v USA. Sídli tu námorná akadémia, ku kadetom ktorej patria prezidenti, astronauti alebo členovia kománd SEALS. Zastávka pri veľkolepom moste Chesapeake Bridge. Príchod do Philadelphie, nocľah.

9: PHILADELPHIA
Prehliadka centra Philadelphie s možnou návštevou Independence Hall a zvonu Liberty - symbolu americkej slobody. Transfer na letisko, odlet do Los Angeles, nocľah.

10: LOS ANGELES - HOLLYWOOD
V kolíske filmového priemyslu navštívime Chodník slávy, premiérové kino Mann´s Chinese Theatre, Financial Center, Beverly Hills, Venice Beach či predmestie boháčov Santa Monica. Nocľah v LA.

11: NP JOSHUA TREE
Prehliadka strhujúcej rezervácie žulových skál, záhrad kaktusov a lesov Júk krátkolistých. Presun do Williams čiastočne po Route 66, ktorá ako prvá spojila východ so západom USA. Nocľah vo Williams.

12: GRAND CANYON
Odchod k Veľkému kaňonu - najväčšej atrakcii štátu Arizona i celých USA. Fakultatívne odporúčame let nad touto gigantickou hračkou prírody s dĺžkou 500 km, šírkou 25 km a hĺbkou 1,5 km. Kolosálny útvar si vychutnáme z vyhliadok, prípadne sa vydáme na peší výlet po okraji. Presun do Page, nocľah.

13: MAGICKÝ BRYCE CANYON
Prehliadka jazera Lake Powell a mohutnej priehrady Glen Damna rieke Colorado. Návšteva Antilopieho kaňonu (fakultatívne), ktorý si získa srdce každého fotografa. Príchod do NP Bryce Canyon. Táto rezervácia s červenými ihlanmi navažského vápenca je považovaná za vrcholný kus očarujúcej prírody Utahu.

14: ZION - LAS VEGAS
Prieskum NP Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Podnikneme peší výlet k niektorému zo zaujímavých miest parku. Presun do Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Pokračujeme najživšou ulicou tzv. Stripe spojený s návštevou vybraného kasína. Po zvyšok dňa voľno za povzbudzujúceho cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

15: ÚDOLIE SMRTI
Putovanie Údolím smrti s najnižším (-86 m) a najteplejším bodom západnej pologule. V roku 1913 tu bolo rekordných 57o C v tieni, o jeden viac bolo len v Líbyi v roku 1936. Skúsime sa vžiť do pocitov pionierov, ktorí v diabolskom údolí obkolesenom hrotmi vysokých hôr hľadali cestu do vysnívanej Kalifornie. Nocľah v Bakersfield.

16: LESNÉ KATEDRÁLY SEQUOIA
Návšteva NP Sequoia s obrovskými sekvojami, ktoré sa dožívajú 3.200 rokov a dorastajú do 100 m výšky. Kráľ - General Sherman Tree, meria v obvode 32 m a váži 1.385 t. Nocľah vo Fresne.

17 - 18: SAN FRANCISCO
Presun do San Francisca. Počas dvoch dní návšteva väčšiny zaujímavých miest mesta: Golden Gate Bridge, pitoresknej Čínskej štvrti, prístavnej oblasti Fisherman´s Wharf i prudkých ulíc Russian Hill. Zvezieme sa električkou cable-car (fakultatívne) a podnikneme plavbu v zátoke s výhľadmi na oba mosty a ostrov Alcatraz - pevnosť, v ktorej bol väznený mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

19: SAN FRANCISCO – PRAHA (VIEDEŇ)
Dopoludnia voľno, popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.
V jarných mesiacoch môže byť regulovaná plavba k Niagarským vodopádom (riešené náhradným programom).
Prehliadka New Yorku spravidla peši a metrom (cca 3,- USD/osoba/jazda).
Program zájazdu je vo vybraných termínoch totožný so zájazdmi EXO 550, 560 (východ) a EXO 505 (západ).
V New Yorku pri požiadavke na izbu s oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.
Hlavná batožina môže byť pri prelete do Los Angeles spoplatnená čiastkou 10,- až 30,- USD.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
18 x ubytovanie kategórie 3* (v NY na Manhattane s raňajkami)
10 x raňajky (len západná časť okruhu)
dopravu autobusmi/mikrobusmi/autami
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 10 osôb)
výlet loďou k soche Slobody a na Ellis Island
plavbu loďou v tesnej blízkosti Niagarských vodopádov
vstup do Gettysburgu
plavbu v San Franciscu ku Golden Gate Bridge

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň