phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

To najlepšie z Južnej Ameriky

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Komfortná cesta veľkým kontinentom, kde máte všetky prelety v cene. Odkryte s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky. Machu Picchu, jazero Titicaca, Salar de Uyuni, Santiago, Buenos Aires, Iguazú a Rio de Janeiro na jednej fantastickej ceste.

1. deň:
Odlet do Peru. LIMA: hlavné mesto krajiny. Krátka večerná prehliadka centra mesta s koloniálnym námestím Plaza de Armas a katedrálou, kde je pochovaný Pizarro, dobyvateľ ríše Inkov. Začíname našu intenzívnu cestu južnou Amerikou, kde navštívime a uvidíme všetko podstatné čo tento kontinent ponúka.

2. deň:
Odlet do Ánd. CUZCO, centrum najmocnejšej indiánskej ríše, ktorá vládla v Južnej Amerike. Prehliadka ruín v okolí mesta – Chrám Slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, incké kúpele Tambo Machay, posvätné Qenko. Večerné prechádzky v meste, ktoré vám možno pripomenie tibetskú Lhasu.

3. deň:
Koloniálna architektúra a indiánska minulosť. Návšteva posvätného údolia Urubamba a presun vláčikom cez mohutné Andy popri dravej rieke Urubambe až pod magické ruiny MACHU PICCHU do mestečka Aguas Calientes. Okúpete sa tu v termálnych kúpeľoch spolu s domácimi?

4. deň:
MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 5 eur máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Jeden v vrcholov našej cesty. Večerný návrat do Cuzca.

5. deň:
Presun peruánskym vidiekom k najvyššie položenému splavnému jazeru sveta TITICACA. Návšteva unikátnych plávajúcich rákosových ostrovov Los Uros. Večer možno ochutnáme steaky z lamy alebo pstruha priamo z jazera Titicaca v kvalitnej a vyskúšanej reštaurácii.

6. deň:
Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Cestou sa zastavíme v TIWANAKU – pri najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií. Podvečer príchod do LA PAZ a krátka prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Prekrásna vyhliadka na mesto položené hlboko pod nami v kotline.

7. deň:
SALAR DE UYUNI - celodenný letecký fakulatívny výlet k soľnému jazeru, čo je veľké ako tretina Slovenska. Soľný hotel vo výške 3700 metrov nad morom, desať miliárd ton soli všade okolo, kaktusový ostrov, múmie Inkov z 12. storočia. Úplná pecka. Pred odletom späť do La Paz stihneme ešte aj vrak vlakov, nádherné miesto v Uyuni. Pre ostatných dokončenie prehliadky jedného z dvoch hlavných miest Bolívie – námestie Plaza Murillo, kostol San Francisco, prezidentský palác. Trhovisko a všadeprítomní Indiáni – sme v najindiánskejšom štáte Južnej Ameriky. Výlet do Salaru je silne závislý od počasia a dochvíľnosti letov. V prípade zlého počasia sa výlet nekoná.

8. deň:
Krátky prelet do hlavného mesta Chile. SANTIAGO DE CHILE je živou spomienkou na kultúrne, politické a sociálne zmeny, ktoré sa v krajine udiali. Prezidentský palác La Moneda, Metropolitná katedrála, centrálne námestie Plaza de Armas. Na večeru ochutnáte údajne najlepšie steaky na svete. Chile je najmodernejšou krajinou južnej Ameriky a miestnym ekonomickým motorom. Totálna zmena oproti Bolívii.

9. deň:
Vo viniciach CONCHA Y TORO (fakultatívne) pocítite storočnú tradíciu tohto vinohradu. Tu nás zasvätia do výroby skvelého čilského vína, ktoré nájdete v tých najlepších reštauráciách sveta. Druh Casillero del Diablo Carmenere sa produkuje iba v Chile. Práve do tohto vína sa zaľúbil samotný diabol... Dokonalá rozlúčka s Chile. Kúpite si šperk s Lapis lazuli?

10. deň:
Prelet ponad Andy do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenue 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta.

11. deň:
Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Pre záujemcov (nie je v cene) individuálny celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO).

12. deň:
Odlet k vodopádom IGUAZÚ a prehliadka argentínskej strany vodopádov. Vodopády budeme mať na dosah a sprevádzať nás budú okrem motýľov a papagájov aj milé nosále, ktoré sa s vami budú chcieť podeliť o desiatu. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

13. deň:
Priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov, možnosť letu vrtuľníkom. Popoludní odlet do Ria. Ubytovanie v hoteli v štvrti Copacabana. Prvá caipirinha na pláži.

14. deň:
Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

15. deň:
Posledný drink, posledné vlny a poobede odlet domov.

16. deň:
Prílet, zvítanie s rodinou a zdieľanie zážitkov s priateľmi. Videli ste veľmi veľa a všetky najkrajšie miesta južnej Ameriky máte pod kontrolou.