phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Tchaj-wan – Južná Kórea

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu


1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - SOUL

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet v ranných hodinách do Soulu.

2. deň SOUL - TCHAJ-WAN

Prílet do Soulu a pokračovanie v lete na Tchaj-wan, privítanie na letisku. Transfer do hotela Taipei, ubytovanie v hoteli Fortune Hyatt alebo podobnom, odpočinok, voľný čas. V meste sa chrámy a pamiatky upozorňujúce na čínske i japonské kultúrne dedičstvo miesi s modernými vežiakmi. Vládne tu čulý ruch, ktorý vrcholí v noci. Určite odporúčame nočnú prehliadku mesta.

3. deň TAIPEI

Raňajky, návšteva Národného múzea (najväčšia čínska múzejná zbierka), prehliadka svätyne mučeníka, pamätné siene Chiang Kai-shek, sieň remeselného centra mrakodrapu Taipei, návrat do hotela, nocľah.

4. deň YILAN

Raňajky, opustíme hlavné mesto a vydáme sa smerom do Yilanu. Navštívime Národné centrum tradičného umenia Tchaj-wanu, uvidíte tradičnú tchajwanskú architektúru, chrámy, ľudové umenie, performance (napr. bábkové divadlo, operu ..), remeselné obchody. V popoludňajších hodinách návšteva čajových plantáží. Návrat do hotela, nocľah.

5. deň HUALIEN

Raňajky, transfer z Yilanu do Hualien cez Su-Hua, cestou sa zastavíme na mieste Chingshui Cliffs, Navštívime Národný park Taroko George, prezrieme si večný oltár, jaskyňu Swallow a ďalšie pamätihodnosti. Prenocovanie v Taroko National Park.

6. deň HUALIEN – TAIPEI

Raňajky, relaxácia a užívanie si prírody v národnom parku, transfer do Taipei. Budeme ďalej pokračovať do hlavného mesta. Voľný čas v meste, shopping a návšteva trhov. Na nočných trhoch môžete ochutnať prakticky všetko, čo sa hýbe, kvitne a rastie - hady, kačacie hlavy, bambus, surové mušle, žaby. Tchj-wan je totiž vyhlásenou kulinárskou destináciou a rada návštevníkov sem chodí špeciálne za jedlom.

7. deň YELIU A CHIU FEN

Po raňajkách odídeme do národného parku Yeliu Geo, ktorý je veľmi známy vďaka unikátnym skalným formáciám bizarných tvarov. Známe sú napríklad útvary skál ako kráľovná, popoluškina črievička, svietnik a mnoho ďalších. Ďalej budeme pokračovať do Chiu Fen, čo je staré banícke mesto, postavené na strmom svahu hory. V doloch sa ťažilo zlato a stále tu zostalo mnoho kurióznych stavieb, miesto má mystickú atmosféru a priťahuje nespočet umelcov, filmárov a fotografov. Návrat do hotela, nocľah

9. deň TAIPEI - SOUL

Raňajky. Odjazd na letisko, odbavenie. Odlet do Soulu. Prílet do Soulu v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer možnosť návštevy Kórejskej veže s výhľadom na Soul. Nocľah

10. deň SOUL

Raňajky. Celodenná prehliadka Soulu vrátane paláca Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilónmi v kórejských záhradách. V paláci sa nachádza folklórne múzeum s prehliadkou kórejskej kultúry. Pokračovanie návštevou pitoresknej uličky Insadong a budhistického chrámu Čogyesa a svätyne Čongmyo, hlavnej kórejskej svätyne predkov, založenej dynastiou Čoson. Večer možnosť návštevy Kórejskej veže s výhľadom na Soul. Nocľah.

11. deň SOUL - PCHANMUDŽOM - SOUL

Raňajky. Celodenný výlet do Pchanmudžomu na demarkačnú líniu so Severnou Kóreou. Tu bolo podpísané v roku 1953 prímerie a k vzájomným kontaktom slúži jednacia budova, stojaca priamo na demarkačnej línii. Nocľah.

12. deň SOUL - PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Prahy. Prílet do Prahy.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Soul – Taipei - Soul – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10x nocľah v hoteloch po okruhu s raňajkami
miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel
všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy do pamiatok


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 209,- EUR
prepitné pre miestneho sprievodcu a šoféra
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.