Taliansko: Benátky, Verona, Lago di Garda a Miláno z Budapešti

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Stretnutie so sprievodcom na letisku v Benátkach.

 

Prílet do Benátok, transfer do hotela. Ubytovanie a začiatok spoznávania Benátok so sprievodcom.

 

Benátky, vábivá zmes Východu a Západu. Toto ani európske, ale ani výhradne talianske mesto (všade cítiť stopy Byzancie a vplyv Orientu) leží na súostroví 118 ostrovčekov. Predstavuje labyrint 177 kanálov, ponad ktoré sa klenie asi 450 mostov. Mesto s romantickou atmosférou, zachovávajúce si svoju kultúrnu jedinečnosť spoznáte najlepšie, keď si ho prejdete pešo. Benátky sú zmes očarujúcich obrázkov s neprekonateľne krásnymi lagúnami; občas pôsobia až melancholicky... avšak, ich mnohotvárny šarm nikdy nesklame. Pri prechádzke mestom majte na pamäti, že atmosféra Benátok je absolútne odlišná od iných miest. Prejdeme Piazza San Marco, ktoré vzniklo asi v 9. stor. so slávnymi budovami, ako je Palazzo Ducale (najväčšia svetská stavba Benátok), Basilica di San Marco (symbol Benátok), vysoká Campanila, z ktorej je neopísateľný pohľad na mesto a lagúnu; neobídeme romantický symbol, Most Vzdychov či Most Rialto, architektonicky najdokonalejší oblúk v Európe, ktorý je viac ako 400 rokov križovatkou na hlavnom mestskom kanále. 

Po ukončení programu individuálne voľno.

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Transfer mestskou hromadnou dopravou do centra mesta.

 

Odchod na výlet Murano-Burano-Torcello. Mnohé z ostrovčekov okolo Benátok zostali pusté, neobývané, ba verejnou dopravou aj nedostupné. My si užijeme pitoresknú cestu lagúnou a spoločne navštívime Murano, ostrov skla (výroba skla v Benátkach siaha do 10. storočia; od r. 1292 bola premiestnená na ostrov Murano); Burano, perlu lagúny, s nádhernými farebnými domami (mimochodom, na ostrove sa kedysi vyrábala tá najkrajšia krajka na svete); pokojné a takmer opustené Torcello, hoci do raného stredoveku bol ostrov centrom civilizácie v lagúne. Na ostrove sa nachádza kostolík Santa Fosca (najstaršia pamiatka zóny; pochádza z 5. stor.) s prekrásnymi mozaikami.

Po návrate z výletu pokračovanie v spoznávaní Benátok.

 

Po ukončení programu individuálne voľno.

Raňajky v hoteli, check out z hotela, stretnutie so sprievodcom. Transfer do Verony.

 

Verona. Elegantná, uvoľnená, romantická, často označovaná ako „brána do Talianska“. Druhé najdôležitejšie mesto v regióne Veneto (po Benátkach); do svetového povedomia sa dostala najmä ako dejisko Shakespearovej najslávnejšej hry Rómeo a Júlia. Od r. 2000 bolo historické centrum mesta zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem unikátneho a populárneho balkóna na dome, v ktorom (podľa legendy) žila Júlia, určite stojí za videnie aj Arena di Verona na Piazza Bra, najväčšia operná scéna sveta (pochádza z 1. stor. n. l.). Stredovekým srdcom mesta je námestie Piazza delle Erbe s rušným trhoviskom.

 

Po ukončení programu individuálne voľno.

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Celodenný výlet k Lago di Garda.

 

Lago di Garda. „Záhrada Talianska“ sa nachádza len 30 km od Verony. Ľadovcové jazero Lago di Garda (patrí k najväčším v krajine; 370 km štvorcových; šírka 17, 2 km, dĺžka impozantných 51, 6 km; hlboké 346 m) je, vskutku, jedným z najkrajších miest Talianska.  Nad jazerom sa týčia strmé vápencové steny Gardských hôr (vysoké až 2000 m), ktoré sú popretkávané množstvom malebných cestičiek. Nájdete tu všetko, po čom srdce turistu, dobrodruha, historika či fotografa (a vlastne každého) plesá. A možno, oveľa viac... 

 

Po ukončení programu návrat do Verony a individuálne voľno.

Raňajky v hoteli, check out z hotela, stretnutie so sprievodcom. Transfer do Milána.

 

Miláno. Druhé najväčšie mesto Talianska; centrum módy, obchodu a finančníctva. Táto životom pulzujúca metropola vzhľadom pripomína moderné mestá Európy; pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest. Avšak, medzi luxusnými obchodmi a elegantnými kancelárskymi budovami tu nájdete také poklady, ako napr. najextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu (pochádza zo 14. stor.) s tzv. „strechou sveta“ (fasáda milánskej katedrály je doslova oslnivou kombináciou gotiky a baroka; asi najprekvapivejším prvkom je jej netradičná strecha so 135 vežičkami) či najprestížnejší operný dom na svete „La Scala“ (otvorený v r. 1778). Spojivkom medzi katedrálou Duomo a operou Teatro alla Scala je pasáž Vittorio Emanuele II. z rakúsko-uhorského obdobia, ktorá je, najmä, nákupným centrom. Neďaleko sa nachádza Castello Sforzesco (hrad zo 14. stor.), umelecká galéria, v ktorej nájdete poslednú Michelangelovu sochu Rondanini Pieta, rukopis Codex Trivulzianus od L. da Vinci a iné vzácnosti. Za zmienku stojí aj kostol Santa Maria delle Grazie známy slávnym obrazom „Posledná večera“ od L. da Vinci. Ak chceme našu vychádzku ukončiť tým, čím sme náš výlet začali, Benátkami (trošku prehnané; avšak atmosférou s kanálom pripomínajúce „moderné“ Benátky), potom pokračujme až do časti I Navigli, symbol podvečerného a večerného Milána.

 

Po ukončení programu individuálne voľno.

Check out z hotela do 11:00, transfer na letisko, odlet do Budapešti.