phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Talianske hviezdy- Rím, Vatikán, Verona, Miláno a Benátky

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:
1.deň: Odchod v poobedňajších hodinách, nočný presun do Talianska.


2.deň: Príchod do talianskeho večného mesta Rím v ranných hodinách - spoločná prehliadka mesta so sprievodcom: Forum Romanum, práve tu sa rodili začiatky rímskeho práva a vznikala politická kultúra, ďalej navštívme symbol mesta Rím - Koloseum, Benátske námestie, pomník Viktora Emanuela, Kapitol, a samozrejme nezabudneme ani na fontánu di Trevy najväčšiu a najslávnejšiu fontánu, ktorá zobrazuje Boha mora stojaceho na lastúre ťahanej dvomi koňmi. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.


3.deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v programe. Presun do Vatikánu – návšteva Vatikánskych múzeí, prehliadka Námestia, Sixtínska kaplnka a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť návštevy kupoly, z ktorej je jedinečný pohľad na mesto Rím. Následne navštívime Anjelský hrad, ktorý ochraňuje živých aj mŕtvych. Individuálne voľno. V poobedňajších hodinách presun na ubytovanie.


4.deň: Raňajky, presun do európskej Mekky módy do Milána, ktoré je hlavné mesto provincie Miláno a nachádza sa na severe Talianska v oblasti Lombardia. Miláno je mesto, v ktorom si „to svoje“ nájde každý návštevník. Miláno zvyknú občas nazývať aj mestom oblekových mužov, pretože tu nájdete najlepší výber tohto mužského oblečenia a miestni muži ho radi uprednostňujú. Spoločná prehliadka mesta so sprievodcom - Galéria Viktora Emanuela II., Opera La Scala, Castello Sforzesco, kostol Santa Maria delle Grazie. Individuálne voľno. Možnosť nákupov vo štvrti Quadrilatera, kde sa nachádzajú najznámejšie značky – Armani, Dolce & Gabana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace, Louis Vuitton. V poobedňajších hodinách presun do romantickej Verony - mesto Sheaksperovskej lásky Romea a Júlie, prehliadka svetoznámej Arény, ktorá každoročne hostí slávne osobnosti operného pódia, katedrála z 12. storočia, gotický kostol sv. Anastázie, kostol San Stefano, nám. Piazza delle Erbe so zeleninovým trhom, nám. Piazza dei Signori, most Ponte Pietro. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.


5.deň: Raňajky, po raňajkách presun do prístavu Punta Sabionni, transfer loďou do Benátok. Prehliadka so sprievodcom: Námestie San Marco, známe ako ,,salón sveta”, Bazilika San Marco, zvonica Campanilla, most Rialto, Dóžovský palác, ktorý je príkladom vycibreného benátskeho gotického štýlu, Most vzdychov ktorý svojim pomenovaním vystihuje situáciu väzňov pri prechádzaní cez tento náročný úsek cesty. Po prehliadke mesta individuálne voľno možnosť túlania sa po nezabudnuteľných malebných uličkách, či príjemné posedenie pri dobrej talianskej kávičke. V skorých večerných hodinách presun do Punta Sabioni a presun na Slovensko.


6. deň Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

Cena zahŕňa:
- 3 x hotelové ubytovanie

- 3 x raňajky

- prehliadky podľa programu bez vstupov

- služby sprievodcu počas celého zájazdu

- dopravu klimatizovaným autobusom

- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie

- možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň

- spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba

- možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse

- príplatok za jednolôžkovú izbu 20,00 EUR/noc

- povinne pri obsadení izby jednou osobou - pobytovú taxu 3,00 €/osoba/noc

- vstup do Talianskych miest 15 EUR

- jednorázový poplatok


Termíny a nástupné miesta:

16.5.-21.5.2017 - Košice, Prešov, Poprad, L.Mikuláš, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Trnava, Bratislava

19.9.-24.9.2017 - Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava


Príplatky za nástupné miesta:

- nástupné miesto Bratislava – bez príplatku

- nástupné miesta s doplatkom (20 €)- Poprad, Prešov, Košice, Poprad, Ružomberok, L.Mikuláš,

- nástupné miesta s doplatkom (15€) – Žilina, Trenčín, B.Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom

- nástupné miesta s doplatkom (10 €) - Trnava, Nitra, Sereď