phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Taiwan a iná Čína 2018

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Jedinečné spojenie veľkomiest a prírody, Číny a Nečíny, vyváženie YIN & YANG


Srdce Ázie, ako znie slogan Taiwanu, sa nám otvorí naplno. Kompaktný ostrov, ktorého charakter odzrkadľuje jeho „výkladná skriňa“ – hlavné mesto Taipei. Vplyv Európy v architektúre porovnáme v bývalej portugalskej kolónii Macao a v Hong Kongu – v bývalej kolónii Británie. Mesto Guilin a jeho okolie nám zase odhalí, ako chutí vonkajšia Čína spolu s vidiekom v prírode v našej spoločnosti.

 

Taiwan a jeho hlavné mesto TAIPEI 101.
Mrakodrapy, kasína: Hong Kong, Macao – Čína nového tisícročia.
Špeciality najlepších čínskych kuchýň, potulky po nočných trhoch.
Guilin a jeho prírodné krásy, strhujúce pohľady na najkrajšie prírodné útvary Číny, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou svetového kultúrneho dedičstva.
Garancia kvalitného slovenského sprievodcu, ktorý dokonale pozná miestne prostredie a zvyklosti.


Program zájazdu:


1. – 4. deň:

Odlet z VIEDNE do TAIPEI. Návšteva inej Číny na hornatom ostrove, ktorý skrýva mix tradičnej čínskej architektúry a moderného rozvinutého mesta, pričom si však zachováva svoj šmrnc. Ochutnáme lahodnú tajwanskú kuchyňu na nočných trhoch a onemieme na vyhliadke na hlavné mesto zo známeho mrakodrapu TAIPEI 101 – symbol mesta. Absolvujeme návštevu historických budov zaznamenávajúcich nedávnu históriu minulého storočia, ale aj prechádzku po východnom pobreží so zaujímavými skalnými útvarmi. Vyskúšate masáž v horúcich prameňoch? Nočná atmosféra mesta a jeho rušného života nás správne naladí na ďalšie cesty.


5. – 6. deň:

Prelet do MACAO. Je to nádherná bývalá portugalská kolónia na území Číny. Je známa aj ako „Las Vegas Východu“. Macao bolo prvou a zároveň aj poslednou európskou kolóniou v Číne. Portugalskí obchodníci sa usadili na tomto území už v šestnástom storočí. Momentálne je to mesto s najhustejším osídlením na svete. Priamo tu stojí najväčšie kasíno na svete THE VENETIAN, ktoré okrem kasína a hotela na rozlohe 980 000 m 2 vo svojom interiéri ponúka kópiu Benátok a spievajúce gondoly – toto miesto vás dostane do nemého úžasu. Opulentnosť, ktorá je všetkým na očiach. Prehliadka mesta s jedinečnými prvkami koloniálnej architektúry. Po ubytovaní sa v Macao vás v prípade záujmu vezmeme do kasína. Na záver dňa si rozhodne nenechajte ujsť najväčšiu a najznámejšiu show HOUSE OF DANCING WATER.


7. – 9. deň:

Presun rýchloloďou do bývalej britskej kolónie HONG KONGU. Toto mesto sa stalo z pôvodnej rybárskej osady metropolou obrovských mrakodrapov, neónov a akčných hrdinov ako Bruce Lee a Jackie Chan. Vedeli ste, koľko stojí priemerný život v Hong Kongu a v akých veľkých bytoch ľudia bývajú? Povieme si niečo aj o nákupnej horúčke Číňanov z pevninskej Číny. Skĺbenie britskej koloniálnej, čínskej kultúry a multikultúrneho veľkomesta je zaujímavým spojením, ktoré sa nám postupne dostane pod kožu. Po večernej plavbe na dračích lodiach naskočíme do električky, ktorá nás pod 27-stupňovým uhlom vyvezie až hore na nádhernú vyhliadku VICTORIA PEAK – Peak Tower Sky terrace hrdo sa týčiacu nad mestom. Jedinečný výhľad. Nezabudnuteľné pohľady na žiariace megamesto. Nezabudneme ani na ochutnávku vychýrenej kantonskej kuchyne plnej tradičných dim sumov či výživných kuracích nožičiek, ktoré by ste inde v zahraničí len ťažko našli.


10. – 15. deň:

Presun vlakom do GUILINU a ubytovanie priamo v centre mesta. Pešia prehliadka historickej časti a ochutnávka slávnych guilinských ryžových rezancov a vynikajúceho ryžového vína, ktoré sa vyrába v neďalekej dedinke. Presun do FLAUTOVEJ JASKYNE, ktorá sa oprávnene nazýva „Palác prírodných krás“. Hĺbka tejto jaskyne je 250 metrov a je jednou z najkrajších na svete. Následne prechod do Parku „slonieho chobota“. Tento krasový útvar je symbolom mesta. Skalné útvary predstavujú slona, pijúceho vodu z rieky Li. Bude možnosť navštíviť jedinečné krasové útvary ako Fubo Hill alebo Brocade Hill. Večerný zaslúžený spánok v hoteli. Po raňajkách nás čaká návšteva ryžových polí z DRAČIEHO CHRBTA LONGJI. Splav RIEKY LI – miesto, ktoré sa stalo inšpiráciou pre mnohé maľby či básne, je jednou z najväčších atrakcií celej Číny. Užijeme si výhľady na tradičné scenérie so zelenými poľami, uvidíme malebné dedinky a kopce, ktoré sú zobrazené aj na čínskych bankovkách. Nádhery krasových hôr podobných cukrovej homoli a pokojný život rybárov loviacich pomocou kormorána priviazaného za nohu o loď nám ešte viac spríjemnia deň. A nezabudneme si doplniť rovnováhu feng šuej. Ubytovanie v hoteli a prehliadka barovej ulice XIJIE, kde pri karaoké alebo pri živej hudbe si užijeme pohodovú atmosféru. Večer bude možná návšteva impozantného prírodného muzikálu na vode – Impression Lin Sajie. Využite možnosť 3-hodinovej cyklistickej túry po brehu rieky. Uvidíte tradičné dedinky a život na tradičnom čínskom vidieku. Obrazy také vzdialené od veľkomiest, ktoré sme mali možnosť vidieť. Ponúkame vám nezabudnuteľnú skúsenosť obliecť si zásteru a naučiť sa zopár jedál tradičnej čínskej kuchyne v miestnej rodine. Tým však nekončíme. Absolvujeme návštevu TAVAO jaskýň a pre odvážnych je tu aj rafting na rieke YULONG. Treking v mesačných horách alebo návšteva klasického chrámu s tradičnou kaligrafiou či len relax v starobylom meste Yangshuo. Návrat do Guilinu a let smerom do Viedne.


Cena zahŕňa:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, všetku prenajatú dopravu, trajekty, dopravu loďou, vlakom, autobusom, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.


Cena nezahŕňa:

Víza, stravu, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, let Taipei – Macao, poistenie liečebných nákladov.


Príplatky:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 320 €


Trasa zájazdu:

Taiwan – Macao – Hong Kong – Guilin


Zdroj: web CK 9.3.2018