phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Strašidelná, hriešna Praha a pivné kúpele

Praha - Praha, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň
V ranných hodinách odchod zo Slovenska. 

Príchod do pivných kúpeľov. Necháme sa hýčkať terapiami v pivných kúpeľoch – doprajeme si kúpeľ s bylinkami v kvasinkovom pive a zregenerovaní sa presunieme do Prahy mesta miest. Ubytovanie v Prahe, nocľah. 

Ubytovanie na hausbote - jedinečný zážitok zo spania na Vltave.

2. deň

Po raňajkách sa ponoríme do historickej Prahy – absolvujeme prehliadku mesta so sprievodcom s nádychom tajomna – Strašidelná Praha. Vychutnáme si vepřo knedlo zelo v tradičnej hospode. 

Ubytovanie a nocľah.

3. deň

Po raňajkách prehliadka mesta so sprievodcom s témou „Praha hriešna“, po obedňajšej prestávke na utopenca a pivo nám zostane dosť času na návštevu Hradčan, Karlovho mosta.... 

Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

Strašidelná Praha
Spoznajte Pražské Staré Mesto úplne netradične pri napínavom putovaní po stopách strašidiel, zjavení a duchov. Vypočujte si celý rad pražských legiend, ako dobre známych, tak aj tých menej známych. V našom rozprávaní nebude chýbať Turek z Ungelte, majster Hanuš a jeho svetoznámy Orloj, Golem ani kat Mydlář. Ale zavítame aj za žobravým kostlivcom z Ovocného trhu, zlodejom od Jakuba, bezhlavým templárov a mnohými mnohými ďalšími.

Profesionálny sprievodca vás zavedie do miest, ktoré sú opradené starým tajomstvom. Po ceste sa samozrejme zoznámite aj s najznámejšími pamätihodnosťami starého mesta. Trasa vedie od Prašnej brány cez Ovocný trh a Ungelt na Staromestské námestie. Potom prejdeme krivolakými uličkami Starého Mesta až ku Karlovmu mostu. Túto dobrodružnú výpravu si skvelo užijú všetci, vrátane tých najmenších. Bude vás to baviť!

Hriešna Praha
Praha je miesto, ktorým kráčala história ... vznešené chrámy, dôstojné paláce, nádherné záhrady, bohatstvo a sláva. Avšak v bezprostrednej blízkosti tohto pyšného sveta bol vždy ešte jeden svet - svet temných uličiek plných hriechu. Poďte s nami spoznať túto druhú tvár Prahy. Prahu plnú brlohov, hlučných krčiem, zavšivavených nocľahární, zlodejov, podvodníkov a prostitútok.

Na našej dobrodružnej púti zájdeme spoločne do miest, kde bolo plno slávnych vykričaných domov, napríklad "opatrovateľské zariadenie" madam Fleckové, prvá pražská "peep show", či prevádzkareň rozkoše, v ktorej boli, za patričný obnos samozrejme, predhadzovaný bohatým dámam svalnatí mlynári. Ukážeme si, pod ktorú červenú lucernu často mizol následník trónu František Ferdinand d'Este a v ktorom nevestinci si uhnal nepríjemnú chorobu arcivojvoda Otto zvaný "krásny", známy playboy habsburskej monarchie. Minieme miesta, v ktorých býval slávny salon "Gogo" a zaujímať nás bude aj "Perlovka", v ktorej sa prevádzkovalo najstaršie remeslo ešte v dobách nedávnych.

Mnohí zo samopašníkov pyká za svoje hriechy dodnes, a tak v našom rozprávaní nemôžeme opomenúť niektoré známe pražské zjavenie. Bezbožná židovka Sára by vás ešte dnes, stovky rokov po svojej smrti, utancovala na smrť. Rovnako odporúčame dať si pozor na nehanebnú Lucku, rada ukazuje svoje vnady nič netušiacim okoloidúcim práve v hodine duchov.

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 2x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 2x raňajky v hoteli
• 3-dňová prehliadka Prahy so sprievodcom
• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z 

V cene nie je zahrnuté: 

• príplatok za jednoposteľovú izbu (50 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
• odporúčané vreckové 60 € na osobu
• miestenka v autobuse 9 € na osobu


Príplatky za nástupné miesta: 
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Nitra - 7,00 €


Zdroj: web CK 26.2.2018