phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Slávny benátsky karneval aj s ubytovaním

Veneto (oblasť Benátok), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Poďte s nami do Benátok - jedno z najromantickejších miest sveta a zažijete nezabudnuteľný benátsky karneval, ktorý sa stáva pre jeho rozmanitosť a jedinečnosť z roka na rok lákavejší.  Pestrofarebné masky, úzke uličky, gondoly, bohatá história a taliansky šarm je to, čo Vás určite nadchne a toto mesto si zamilujete. Spoznajte Benátky aj Vy a užite si prekrásny karneval!


Program zájazdu:


1. deň:

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách do Punta Sabbioni.


2. deň:

Príchod do Punta Sabionni. Preprava loďou do Benátok.  Budete mať príležitosť vychutnať si Benátsky karneval, ktorý sa každoročne koná počas 10 dní pred Popolcovou stredou. Je to posledná príležitosť užiť si spoločenskú veselicu pred obdobím pôstu. História Benátskeho karnevalu siaha až do 11. storočia. Všetci ľudia bez rodielu spoločenského postavenia majú na sebe kostýmy a masky, obľúbené boli postavy z barokovej talianskej Commedia dell´arte – Harlekýn, ale aj maska morového doktora ale aj masky kurtizán.  Počas karnevalu sú ulice mesta plné rôznych masiek, maškarných kostýmov, farieb, smiechu a kriku. Môžete sa poprechádzať po uličkách plných turistov a všemožných masiek alebo si sadnúť do preslávenej kaviarne Florian na Námestí Sv. Marka a vychutnať si kávičku v spoločnosti masiek. Konajú sa tu aj vystúpenia so živou hudbou.  Spleťou uličiek sa dostaneme až k mostu Rialto, z ktorého je nádherný výhľad na Canal Grande s jeho rušnou dopravou. V prípade záujmu si môžete pozrieť mesto aj z gondoly, na ktorej Vás ochotní gondoliéri povozia po úzkych kanáloch popod mosty a mostíky mesta. Večer preprava loďou späť do Punta Sabbioni a prevoz na hotel.


3. deň:

Preprava loďou na malebné ostrovy pri Benátkach: Murano, Burano a Torcello. Prvým z ostrovov v Benátskej lagúne, ktoré navštívite je rybársky ostrov Burano. Je typický živými farbami domov a výrobou čipky. Umelecky a architektonicky zaujímavý je aj ostrov Torcello, ktorý je zase historicky prvou usadlosťou v Benátskej lagúne.  Posledným z navštívených ostrovov severnej časti lagúny je Murano. Murano je ostrov preslávený výrobou nádherného muránskeho skla. Pozriete si výrobu skla v jednej z tovární a detailnejšie uvidíte každodennú prácu fúkačov skla.  Vo večerných hodinách presun do Punta Sabbioni a odchod autobusom na Slovensko


4. deň:

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.


V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 1 noc s raňajkami

• prehliadka Benátok so sprievodcom

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z


Možné výdavky na vstupy (hradia sa na mieste):

• lodný lístok a vstup do mesta 20 € / osoba (platí aj na ostrovy Murano a Burano)


V cene nie je zahrnuté: 

• príplatok za jednolôžkovú izbu 30 €

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 7 € / osoba

• odporúčané vreckové min. 40 € na osobu


Príplatky za nástupné miesta: 

• Bratislava - bez príplatku

• Trnava - 5,00 €

• Nitra - 7,00 €