phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Skanzen v atómke Zwentendorf a mesto kvetov Tulln

Dolné Rakúsko, Rakúsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Priznajte sa, kto zo živých ľudí si môže povedať, že bol vo vnútri atómovej elektrárne? CK Desirea Vám ponúka túto možnosť vyskúšať si to a dokonca to prežiť. V Dolnom Rakúsku pri Dunaji nám totiž minulé generácie zanechali komplet postavenú, ale nikdy nespustenú atómku pri obci Zwentendorf. Po exkurzii v nej a tomto jedinečnom zážitku z priemyselnej sily sa budete môcť ešte pokochať silou prírody v meste kvetov – Tulln na Dunaji.

Program:
Odchod z Bratislavy (parkovisko na Trnavskom mýte) o 7.30 hod, prejazd okolo Viedne do Zwentendorfu pri Dunaji. Tu sa ako obrovská pevnosť za plotom tesne pri dunajskom brehu vypína jediná atómová elektráreň v Rakúsku. Jediná postavená a predsa nikdy nefungujúca a práve tomu teraz vďačíme za to, že sa môžeme pozrieť do jej útrob. Dokonca viackrát a bez následkov. Atómka je dnes aj symbolom hlasu ľudu, ktorý usporadúval protesty proti stavbe, spusteniu a tak si obyvatelia Rakúska vymohli referendum. To sa konalo v roku 1978 a s tesným, približne polpercentným rozdielom (30 000 hlasov), sa skončilo v neprospech tejto elektrárne. Zostala tu teda dokončená a zakonzervovaná stavba, ktorá neskôr začala slúžiť aj ako výcvikové centrum pracovníkov iných elektrární. Dokonca sa dnes dá prenajať na rôzne eventy, koncerty, alebo od roku 2010 je tu možnosť pozrieť sa dnu v rámci komentovanej prehliadky. V rámci exkurzie so sprievodcom sa prenesieme v čase do 70-tych rokov, vybavenie elektrárne nám pripomenie doby nedávno minulé a zážitkom bude určite návšteva hlavy elektrárne – velína. Popoludní sa presunieme o pár kilometrov bližšie k Viedni, do mestečka Tullnan der Donau. Tu si vyvetráme hlavu od spoznávania techniky v elektrárni a zameriame sa na silu prírody a ľudskú kreativitu v inom odvetví – záhradkárstve a pretváraní prírody na svoj obraz. V Tullne sa totiž pri dunajskom brehu nachádzajú záhrady budované ako vzorové (až 65 rôznych záhrad), kde sa milovníci záhradníčenia môžu inšpirovať a kochať krásou kvetov, stromov a záhradných dekorácií. Veď Tulln je známy aj výstavou kvetov, ktorá sa práve v areáli výstaviska vedľa záhrad koná vždy na prelome augusta a septembra. Okrem toho tu môžete vystúpať do korún stromov po špeciálnom visutom chodníku medzi stromami a pozrieť sa na stromy a záhrady z vtáčej perspektívy. Keď už budeme mať dosť prechádzok a obdivovanie v záhradách, pozrieme sa ešte do centra mesta, ktoré nám ako historické mesto zviazané už s povesťou o Nibelungoch z raného stredoveku ponúka viacero pamiatok a pekné námestie. Návrat do Bratislavy o cca 20.00 hod.        

Cena zahŕňa:
Vstupné do elektrárne (vrátane exkurzie v atómke vo výške 25 EUR/osoba): Zahŕňa exkurziu s výkladom v atómke, kvalitného sprievodcu počas celého zájazdu a dopravu luxusným autobusom, Poistenie proti úpadku CK, Dph, parkovné. 

Cena nezahŕňa:
vstupné do záhrad Tulln: skupinová cena 10 €/osoba, Komplexné cestovné poistenie ECP Komfort 2,05 EUR, Komplexné cestovné poistenie ECP Komfort 2,50 EURPhotos of nuclear powerplant "Zwentendorf" are used with permission of copyright "EVN AG"