phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Silné trio - Švajčiarsko, Alsasko a Schwarzwald

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Počas 4 dňového zájazdu sa zameriame na pohraničie 3 atraktívnych krajín, Švajčiarska, Nemecka a Francúzska, ktoré vás okrem krásnych miest so stredovekým šarmom, udržiavanými centrami s nádhernými pamiatkami, ako sú Štrasburg, Stein am Rhein , Schaffhausen, či Zürich a Luzern, očarí aj panenskou prírodou, alebo výletom k najfotografovanejšiemu prírodnému úkazu Švajčiarska, dych vyrážajúcim Rýnskym vodopádom. Nachádzať sa „na skok“ od  Alsaska a nezastaviť sa v kraji drevených trámových domov a do diaľky vinúcich sa viníc, či výborného perlivého vína a gýčovo krásnych starobylých mestečiek by bol skutočne hriech. Zo švajčiarskych miest sa nám do programu zmestilo aj podľa Švajčiarov najkrajšie mesto ich krajiny Luzern, s historickým starým centrom, ako aj mesto s najväčším hodinovým ciferníkom v Európe Zürich. Nemecké pohorie Schwarzwald má podľa niektorých zdrojov jedno z najzdravších ovzduší v Európe a zalesnené kopce s pohľadnicovými výhľadmi sú ideálnym miestom pre náš hotel.  Príďte sa s nami pokochať  rozprávkovo čistou prírodou a historickými skvostami tohto malebného trojuholníka štátov!


Program:


1.deň odchod autobusom v skorých ranných hodinách z Bratislavy na letisko do Viedne, odkiaľ je odlet pravidelnou rannou linkou do Zürichu. Po prílete nás už čaká autobusový transfer, ktorým sa vydáme k prvému cieľu našej cesty - k impozantným Rýnskym vodopádom. Najväčší európsky vodopád, ktorým pretečie až milión litrov vody za sekundu ohromí burácajúcou silou a šírkou úctyhodných 150 m. Tie „silnejšie nátury“ môžu obdivovať vodného obra z paluby lode, ktorou sa dá dostať až k ostrovčekom uprostred vodopádov. Pre menej odvážnych ponúkame vstupy na niekoľko vyhliadkových plošín, z ktorých tá najväčšia stojí priamo nad burácajúcim Rýnom. Individuálne voľno na prechádzky a fotenie, alebo vstup do zámku Laufen, ktorý stojí v bezprostrednej blízkosti. Následne presun na krátku prechádzku do historického centra neďalekého mestečka Schaffhausen, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými domami s vonkajšími freskami, či nádhernými sochami. Za zmienku stojí aj miestna katedrála a kostol. Individuálne voľno na obed, či občerstvenie. Ďalšou architektonickou perlou Švajčiarska je neďaleké mestečko Stein am Rhein s najzachovalejším komplexom stredovekých domov s maľovanými príbehmi na fasádach vyzdobené dobovými freskami určite nesklame. Príchod na ubytovanie do hotela vo Schwarzwalde vo večerných hodinách. Fakultatívne večera.


2.deň  vás po raňajkách pozývame na ochutnávku Alsaska. Francúzsko s nemeckou príchuťou, k tomu podmanivá príroda, typické drevené trámové domy s muškátmi takmer v každom okne, iskrivé vynikajúce vína, všadeprítomný bocian – tradičný symbol Alsaska, ako aj rozprávkový mix gotickej a renesančnej architektúry. Snáď na každom alsaskom kopci zakopneme o nejaký hrad, či jeho ruiny. Tento naozaj malebný kraj o ktorý sa v dejinách neustále bilo Nemecko s Francúzskom si proste musíte zamilovať...  Naša prvá zastávka bude mestečko Colmar. Mesto si dokázalo zachovať nádherné historické jadro, v ktorom sa cítite ako na pohľadnici. Ako v rozprávke sa ocitnete v Malých Benátkách (Petite Venise), malebnej štvrti s farebnými domami, popretkávanej kanálmi a kanálikmi. Colmar sa pýši množstvom nádherných kostolov, z ktorých najznámejší a najkrajší – Kostol svätého Martina  pochádza z  13. storočia. Po prechádzke krásnym centrom individuálne voľno v rámci ktorého môžete navštíviť múzeum Unterlinden, kde sa nachádza svetoznámy Isenheimerov oltár, alebo sa len tak prechádzať po neuveriteľných uličkách „najalsaskejšieho“ zo všetkých alsaských miest. Pokračujeme po alsaskej vínnej ceste, na ktorej sa nachádza viacero nádherných dediniek, ktoré sú zaradené medzi „156 najkrajších miest Francúzska“ a ležia ako perly na náhrdelníku pozdĺž tejto cesty. V rámci zastávok určite nevynecháme Riquewihr, ktoré sa zachovalo takmer v nedotknutej podobe zo 16. a 17. stor. Jeho atraktivitu zvyšuje fakt, že sa jedná o rodisko obľúbeného bieleho vína, ktorým je rýnsky rizling a tiež držiteľa titulu „najkrajšia dedina Francúzska“. Ribeauvillé je ďalšie krásne mestečko s drevenými domami, malebnými zákutiami a 2 peknými kostolmi. Po prechádzke padne určite dobre posedenie pri poháriku alsaského bieleho a dobrého alsaského syra. Príchod do hotela pred večerou.


3.deň 

začneme spoznávaním najdôležitejšieho a podľa nás aj najkrajšieho mesta v Čiernom lese, ktorým je historický Freiburg. Krásne historické jadro je vystavané z domov v štýle od gotiky po rokoko, jeho dominantou je však mohutný gotický chrám s pôvodným gotickým oltárom a výraznými vežičkami. Neprehliadnuteľnou budovou v blízkosti chrámu je historická radnica z polovice 16. stor. Zaujímavosťou mesta je dômyselný systém žľabov, akýchsi malých potôčikov, ktoré lemujú celé mesto. Po prechádzke mesta krátke individuálne voľno na kávičku, pekné fotky a vychutnanie si atmosféry. Po nemeckej zastávke nás už čaká Štrasburg, hlavné mesto Alsaska, jedno z najdôležitejších vo Francúzsku, ale aj v Európe. Mesto, kde sa snúbi nemecká precíznosť s francúzskym šarmom, je vďaka okúzľujúcej katedrále a mnohým historickým pamiatkam právom jedným z najnavštevovanejších v krajine. Po objavení starého mesta s katedrálou určite nevynecháme štvrť Petit France, kde sa v rozkošných  úzkych uličkách medzi domčekmi dvoch kedysi najsilnejších cechov mlynárov a kožiarov budeme cítiť ako v inom meste. Túto stredovekú štvrť zaradenú do kultúrneho dedičstva Unesco neobíde žiadny turista. Po prehliadke bude individuálne voľno, v rámci ktorého odporúčame ochutnať

typickú alsaskú špecialitu – Flammenkuchen, niečo ako chutný cibuľový koláč, alebo cibuľová pizza. Príchod do hotela pred večerou, večera fakultatívne v hoteli.


4.deň nás po raňajkách, čaká jedno z najkrajších miest Švajčiarska – Luzern, po jeho návšteve nám určite dáte za pravdu. Mesto leží na brehu jazera Vierwaldstättersee  a kulisy mu robí pohorie Pilatus. Väčšinou vedú prvé kroky návštevníkov na 200 m dlhý kaplnkový most, pomaľovaný obrazmi znázorňujúcimi históriu Švajčiarska. Vodná veža pripojená k mostu bola súčasťou opevnenia mesta. Pri prehliadke určite neobídeme katedrálu z 8. stor., ktorá je najvýznamnejším renesančným kostolom vo Švajčiarsku, kostol jezuitov – prvý barokový kostol krajiny z r. 1666, či budovu radnice postavenú v talianskom renesančnom štýle. Na 2. brehu rieky nájdeme ukrytých viacero krásnych námestí so stredovekými domami s freskami. Individuálne voľno na obed. V poobedňajších hodinách presun do najväčšieho švajčiarskeho mesta Zürichu, ktorému dominujú 3 kostoly. Vežička svätopeterského  má najväčší hodinový ciferník v Európe – jeho priemer 8,7 m zaručuje, že každý v meste vidí presný čas už zďaleka. Spoločná prehliadka mesta, individuálne voľno, v rámci ktorého odporúčame prehliadku modernej stanice, ktorá je spojená s letiskom a je 20. najväčšou na svete. V jej útrobách sa nachádzajú celé nákupné ulice a keďže inak sú vo Švajčiarsku v nedeľu všetky obchode zavreté, zastávka na posledné  nákupy pred odletom padne určite vhod. V podvečerných hodinách presun na letisko, odlet večernou pravidelnou linkou do Viedne, odkiaľ nás už objednaný transfer odvezie do Bratislavy. Predpokladaný príchod na Slovensko okolo 22,30.


Cena zahŕňa:

- obojsmernú letenku pravidelnej linky na trase Viedeň – Zürich – Viedeň s príručnou batožinou ako aj 1 batožinou do 23kg do podpalubia

- autobusový transfer z letiska aj na letisko v Zürichu ako aj na všetky výlety počas celej doby zájazdu

- autobusový transfer z Bratislavy na letisko do Viedne aj späť

- sprievodcu zájazdu, poistenie proti insolventnosti

- 3 x ubytovanie v 3* hoteli vo Schwarzwalde s raňajkami


Cena nezahŕňa: 

- príplatok za 1/1 - 105 EUR za 3 noci

- príplatok za polpenziu v hoteli - cca 18€za 1 večeru, pobytová taxa – cca 2,10€/deň

- vstup k Rýnskym vodopádom s plavbou – cca 11 €, ostatné vstupy fakultatívne

- komplexné cestovné poistenie UNION 8€ (2€/deň) - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.