phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Samoa - Tonga - Fidži - Vanuatu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z VIEDNE

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet cez Londýn a Los Angeles do Apie na Západnej Samoe.

2. deň SAMOA / APIA

Prílet do Apie v skorých ranných hodinách. Transfer do hotela, nocľah. Raňajky, dopoludnia voľno, popoludní poldňový okruh po hlavnom meste Samoy s návštevou múzea Roberta Louisa Stevensona a miesta jeho posledného odpočinku, prístavu, trhu so zeleninou Maketi Fou a morskej rezervácie Palolo. Apia je preslávená ohromnou koncentráciou kostolov väčšiny protestantských denominácií a i napriek celkovej modernizácii si udržiava tichomorský šarm. Nocľah v Apii.

3. deň ZÁPADNÉ UPOLU

Raňajky. Celodenný výlet po západnom pobreží Upolu s kúpaním na miestnych scénických plážach, piknikovým obedom pod palmami a návštevou horského vnútrozemia ostrova Upolu. Nocľah v Apii.

4. deň VÝCHODNÉ UPOLU

Raňajky. Odjazd pozdĺž východného pobrežia s návštevou dediniek a miestnych drevorezbárov v dedinke Uafato. Prejazd priesmykom Le Mafa na južné pobrežie, návšteva vodopádu Sopoaga. Obed v dedine Laloman na myse Tapaga, možnosť kúpania na miestnych plážach. Nocľah v Apii.

5. deň APIA - (SAVAI ´I)

Raňajky. Voľný deň v Apii, možnosť fakultatívneho leteckého výletu na druhý hlavný ostrov Samoy Savai ´i, ktorý je vyhlásený nedotknutou prírodou a tradičným spôsobom života. Nocľah v Apii.

6. deň SAMOA / APIA - TONGA / NUKU'ALOFA

Raňajky. Transfer na letisko, odlet na Tongu cez medzinárodnú časovú hranicu.

7. deň TONGATAPU

Prílet na Tongu (let zo Samoy trvá zhruba 90 minút, časový posun plus 24 hodín), transfer do hotela v hlavnom meste Nuku'alofa. Tonga patrí k jednej z najsvojráznejších zemí južného Pacifiku a je to jediné kráľovstvo Tichomoria. Prehliadka ostrova Tongatapu zo zastávkou pri kráľovskom paláci Olotela a blízkeho miesta, kde bola chovaná korytnačka Tui Malilo, ktorú Tonganom daroval kapitán Cook pri svojej objavnej plavbe. Korytnačka zomrela vo veku zhruba 200 rokov iba pred 35 rokmi a je dodnes na Tonge uctievaná. Prehliadka kráľovských hrobiek langi, tzv. polynézskych pyramíd, a tajomného megalitu Ha'amonga'a a Maui, ktorý mal asi astronomickú funkciu a patrí k najpozoruhodnejším pamiatkam Tichomoria. Večer prehliadka koralových útesov pri Houmy na južnom pobreží s nepravými gejzírmi, ktoré chrlia vodu do výšky 30 metrov. Zastávka v dedine Kolovai s posvätnými netopiermi, ktoré obsypávajú stromy. Nocľah v Nuku´alofe.

8. deň TONGATAPU - HA'APAI

Raňajky. Odlet na súostrovie Ha'apai, transfer na malebný ostrovček Foa, ubytovanie v plážovom hotely. Pobyt na pláži. Nocľah a večera na Foe.

9. deň FOA

Raňajky. Voľný deň na jednej z najkrajších pláží Tongy, možnosť šnorchlovania a výletu na blízky korálový ostrovček, ktorý je prírodnou rezerváciou. Večera a nocľah na Foe.

10. deň FOA – NUKU´ALOFA - FIDŽI /NADI

Raňajky. Odlet do Nuku´alofy, odkiaľ pokračovanie do Nadi na Fidži. Transfer do hotela na pláži u Nadi. Nocľah.

11. deň NADI - MAWLANUCA-I-RA - YASAWA - WAYA

Raňajky. Odjazd do prístavu, odplávanie do malebného súostrovia Mamanuca-i-ra a souostrovie Yasawa. Obed a večera na ostrove Waya, pobyt na pláži, nocľah.

12. deň WAYA

Plná penzia. Poldenný výlet po plážach s možnosťou požičania morských kajakov, podvečerná prechádzka džungľou. Nocľah.

13. deň WAYA- NADI

Raňajky. Popoludní lodný transfer späť do hotela pri Nadi. Nocľah.

14. deň NADI - SUVA

Raňajky. Celodenný výlet pozdĺž pobrežia do hlavného mesta Fidži Suvy s návštevou múzea so zvyškami zo vzbúreneckej lode Bounty a obedom na nábreží a prehliadkou centra mesta. Suva je neuveriteľnou zmesou národov, rás a náboženstva, mestu dominuje viktoriánska promenáda so Starou radnicou. Návrat do Nadi, nocľah.

15. deň FIDŽI I VITI LEVU - VANUATU/ EFATE

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Villy na ostrove Efate. Prehliadka ospalého koloniálneho hlavného mesta Vanuatu, ktoré je pôvabnou zmesou anglických a francúzskych koloniálnych viliek, s malajskými, čínskymi a miestnymi prvkami. Prehliadka kultúrneho strediska so zaujímavou zbierkou melanézskych artefaktov, vrátane šípov z ľudských kostí. Transfer do hotela, pobyt na pláži, nocľah.

16. deň EFATE - TANNA

Raňajky. Odjazd na letisko, odlet na ostrov Tanna, zoznámenie so zaujímavými náboženskými obradmi, tzv. kargo kulty, ktoré vznikli v priebehu obdobia II. svetovej vojny. Podvečerný výlet k najaktívnejšej sopke Melanézie Yasur, ktorá dňom aj nocou chrlí lávu. Yasur sa týči do výšky 360 metrov nad okolité lávové polia. Sopečná láva tu je veľmi viskózna a vytvára veľkolepé a predvídateľné ohňotrysky, a to obzvlášť za súmraku. Nocľah na Tanne.

17. deň TANNA- EFATE

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Villy, transfer do hotelu, pobyt na pláži. Nocľah na Efate.

18. deň EFATE - (PENTECOST)

Raňajky. Fakultatívny letecký výlet na ostrov Pentecost, kde sa koná tradičná skúška dospelosti, skok s lianou okolo nôh. Tento rituál bol inšpiráciou pre vznik bungee jumpingu. Návrat na Efate.

19. deň EFATE-AUCKLAND - LOS ANGELES - LONDÝN - VIEDEŇ

Raňajky. Odjazd na letisko, odlet cez medzinárodnú časovú hranicu do Viedne. Možnosť predĺženia pobytu na Novom Zélande.

20. deň PRÍLET DO VIEDNE


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Viedeň – Londýn – Los Angeles - Apia – Nuku´alofa – Ha´apai – Nuku´alofa – Nadi – Port Villa – Tanna – Port Villa – Auckland – Los Angeles – Londýn – Viedeň
16 nocľahov v hoteloch 3* (na Waye a Tanne v štýlových bungalovoch) s raňajkami
program, transfery a stravovanie podľa itinerára
miestneho sprievodcu
českého sprievodcu (min 16 osôb)


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové poplatky - viď cenník
vízum do Kráľovstva Tonga 60,- EUR (VYBAVENIE TONGSKÉHO VÍZA TRVÁ DVA MESIACE)
fakultatívne výlety
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň