phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Saigon, Angkor a najkrajšie pláže Kambodže

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Kombinácia troch krajín juhovýchodnej Ázie. Budete obdivovať francúzsku koloniálnu architektúru, prekvapivo živé Hočiminovo mesto, Kambodža si vás získa dobrotou miestnych ľudí aj nádherou angkorských chrámov. Záver na novoobjavených plážach Kambodže v starostlivo vybraných rezortoch. Objavte novú plážovú destináciu .


Program:


1.deň

Odlet do južného Vietnamu
LIETADLO

Odlet do hlavného mesta južného Vietnamu.


2.deň

Good evening Vietnam!
SAIGON

Čakali ste šedý komunizmus? Omyl. SAIGON: z tohto mesta sála energia. Prvá prechádzka mestom.


3.deň

Stavby od Eiffela, milióny motoriek, pivko na českom konzuláte
SAIGON

Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Dravé mesto, ktoré s nevôľou sleduje lenivý Hanoj. Najväčšie mesto Vietnamu a milióny motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Krásna francúzska koloniálna architektúra, katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí. V prípade záujmu návšteva českého konzulátu, kde varia vlastné pivo.


4.deň

Cuchi tunely, spomienky na porazených Američanov, večer zábava vo veľkom štýle
SAIGON - CUCHI - SAIGON

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu 20. storočia. Desiatky kilometrov podzemných tunelov a strašidelné pasce. Vleziete do tunela aj vy? Ako chutí tapioka, na ktorej prežili bojovníci Vietcongu? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlime všetky tri indočínske vojny . Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Kokteil v kubánskom klube na streche hotela Caravelle, či výhľady z vínového baru hotela Sheraton. Nebudete veriť, že toto je ten socialistický sivý Vietnam! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto žije svojimi kontrastmi. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme milióny dongov. A odchádzame do Kambodže.


5.deň

Cez majestátny Mekong do Kambodže. Hrôzy Pol Potovej vlády a milý kráľ
SAIGON - PHNOM PENH

Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH, nazývaného aj Paríž Indočíny. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Kmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuáli, zabili vás. Možno najsilnejšie múzeum, v akom ste kedy boli. Večerná luxusná promenáda. Prečo toto mesto navštevuje tak málo turistov? Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer. Vysvetlíme si prečo.


6.deň

Krížom cez Kambodžu k chrámom Angkoru
PHNOM PENH - SIEM REAP

Krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so susednými Thajskom. SIEM REAP je lepší ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.


7.deň

Vrchol našej cesty - božský Angkor Wat a chrámy zarastené v džungli
SIEM REAP - ANGKOR - SIEM REAP

Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické reliéfy, ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?


8.deň

Najkrajšie pláže Kambodže
SIEM REAP - SIHANOUKVILLE

Po poznávacej časti čaká na nás relax na najkrajších plážach Kambodže. Krátkym 50 minútovým letom sa dostaneme do Sihanoukville. Mladučkého mesta známeho aj ako Kompong Som. Založené Sihanoukom, zničené červenými kmérmi a obnovené v modernej dobe. Pre mnohých je toto azda najmenej známa časť Thajského zálivu. Nečudo, veď ešte len donedávna patrili nádherné pláže len zopár domácim obyvateľom. Posledných 10 rokov zažil celý región neuveriteľný boom a pláže Sihanoukville patria k vyhľadávaným. New York Times ich označuje ako "trendsetterov" nasledujúcich 10 rokov a teda jednoznačne stoja za návštevu. Pokojná kmérska krajina, horúce slnko, tyrkysová voda si priam pýtajú Vašu návštevu. Poďte sem. V základnej cene zájazdu je ubytovanie v luxusnom hoteli Sokha beach resort, vzdialenom len 25 minút z letiska a pár minút chôdze od centra mesta, uloženom na krásnej pieskovej pláži. Ak máte záujem o vyšší štandard ubytovania tak Vám ponúkame hotel z našej edície najlepšie hotely sveta: Song Saa. Absolútne luxusný súkromný ostrov určený pre najnáročnejších hostí. Viac informácií nájdete v doplnkových službách.


9.deň

Oddych v tropickom raji
SIHANOUKVILLE

Začína sa oddych na najkrajších plážach Kambodže. Veľký oddych a pohodová dovolenka.


10.deň

Oddych v tropickom raji
SIHANOUKVILLE

Začína sa oddych na najkrajších plážach Kambodže. Veľký oddych a pohodová dovolenka.


11.deň

Oddych v tropickom raji
SIHANOUKVILLE

Začína sa oddych na najkrajších plážach Kambodže. Veľký oddych a pohodová dovolenka.


12.deň

Oddych na najznámejších plážach Thajska
SIHANOUKVILLE

Začína sa oddych na najkrajších plážach Kambodže. Veľký oddych a pohodová dovolenka.


13.deň

Rozlúčka s Kambodžou
SIHANOUKVILLE - DOMOV

Definitívna rozlúčka s neobjavenou Kambodžou a odlet domov.


14.deň

Vitajte doma!
DOMOV

Prílet do Európy a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku
ubytovanie v 3*  hoteloch počas poznávacej časti
5 nocí ubytovanie v 4* hoteli Sokha beach resort v Sihanoukville v ocean wing superior room
raňajky
prelet Siam Reap - Sihanoukville
slovenského CK-sprievodcu (3. – 8. deň)
poistenie proti insolventnosti

Pobytová časť je bez slovenského sprievodcu a podporné služby zabezpečuje náš lokálny partner.

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), víza, vstupné, poistné.


Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Letenka: Destináciu lietame preferenčne s Emirates s prestupom v Dubaji alebo Qatar Airways s prestupom v Dohe. Lokálne lety v Kambodži sú spoločnosťou Angkor Air.