phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Riga, Talin, Štokholm

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Riga, Talin a Štokholm- 3 krajiny severnej Európy za 7 dní!
Najprv priletíte do Lotyšska potom sa autobusom presuniete do Estónska a napokon si užijete plavbu loďou do Švédska. Tri krajiny severu za sedem dní, na troch druhoch dopravy a päť zaujímavých exkurzií, ktoré vám priblížia krásy Rigy, Talinu a Štokholmu.


Program:

1. Deň
Prílet do Rigy
Transfer do hotela
O 14:00 prehliadka Starého mesta – uvidíte opevnenia mesta, veže a námestia, stredoveké domy a sýpky, bašty, Dom Petra a sv. Jakuba, slávnu Dómsku katedrálu, švédsku bránu a mnoho iného! Poprechádzate sa po úzkych uličkách Rigy a v útulných kaviarničkach môžete ochutnať slávny Rižský balzam (likér) s kávou a čokoládou.
Voľný večer
Noc v Rige


2. Deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do „Lotyšského Švajčiarska“- Siguldu, ktoré sa nachádza 55 km od Rigy. Mesto sa vyznačujeme prívlastkami ako mesto romantiky, lásky, mesto histórie a krásnych legiend. Navštívete navýznamnejšie pamiatky mestečka ako napr. zámok v Turajde, zrúcaninu hradu Livonského rádu, jaskyňu Gutmansa s hĺbkou 18,8 m a pod.
Návrat do Rigy
Voľný čas
Noc v Rige

   

3. Deň
Raňajky v hoteli
Fakultatívna exkurzia do Jurmali – najvačšie letovisko na pobaltí, ktoré sa nachádza na brehu Rižského zálivu. Počas autobusovej exkurzie navštívime miesta od Lielupe až po Dubulty, kde vás uchváti historická drevená architektúra, ale aj tá súčasná. Na konci exkurzie budete mať možnosť sa poprechádzať po známej promenáde mesta – Jomas, ktorá je plná útulných kaviarničiek na brehu mora.
Návrat do Rigy
Transfer do Talinu
Ubytovanie v hoteli
Noc v Taline

  

4.Deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia po starom meste v Taline, z ktorého srší stredoveká atmosféra. Navštívime ulicu Viru a mestskú bránu, Radničné námestie, cirkev Nigulistes, Dom Čiernohlavých, panorámu mesta, ktorá ponúka pohľad na mesto z vtáčej perspektívy.
Voľný čas
Transfer do prístavu
18:00 odchod lode do Štokholmu – na lodi vás čakajú prekvapenia v podobe živej hudby, diskotéky či klasických šlágrov. Môžete sa zúčastniť rôznych hier a vyhrať jednu z cien.
Večer voľný program (karaoke, živá hudba, diskotéka a pod.)
Noc na lodi

     

5. Deň
Raňajky na lodi
10:15 príchod do Štokholmu
11:00 exkurzia po Štokholme – prvé dve hodiny budete mať autobusovú exkurziu so zastávkami na fotenie, zastavíte sa na miestach ako: exkluzívna štvrť Sjodermalm, Kráľovské dramatické divadlo, námestie Sergeltorg, Stockholm city, námestie Gustava Adolfa, Kráľovská opera, Mestská radnica, most Westernbron, vyhliadková veža Fjalgatan, Rytiersky ostrov, Rytiersky dom, hrobka švédskych kráľov, kráľovské záhrady. Následne budete mať hodinu pešej exkurzie po starom meste tzv. „Gamla Stan“. Uvidíte Kráľovský palác, Storkyrkan, fínsky chrám, Stortorget,nemecký chrám, najužšiu ulicu v Štokholme atď.
Voľný čas
17:30 odchod lode do Talinu
Noc na lodi

 6.Deň
Raňajky na lodi
10:00 príchod do Talinu
Transfer do Rigy
Ubytovanie v hoteli
Voľný čas
Noc v Rige


7. Deň
Raňajky v  hoteli
Voľný čas na návštevu a nákupy
Transfer na letisko


Cena zahŕňa:
Transfer z letiska v Rige do hotela a z hotela na letisko
Transfery v rámci exkurzií
3 noci v 3* hoteli v Rige
2 noci na lodi  v kajute kategórie B
1 noc v 3* hoteli v Taline
Exkurzie a všetky vstupy v rámci programu vyššie
7 x raňajky
Slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa:
Fakultatívna exkurzia- Jurmala- 45€ osoba 
Spiatočnú letenku od 200€ osoba
Poistenie

*na požiadanie Vám vieme urobiť konkrétnu ponuku aj s letenkou