phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Pôžitkárske Taliansko

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Popoludní príchod do Soave, centra rovnomennej vinárskej oblasti, historického benátskeho mestečka s hradom a zachovaným opevnením. Prechádzka po mestečku, možnosť nákupu vína alebo posedenie vo vinárni, popr. večera. Ubytovanie v hoteli.

2. deň:
Po raňajkách prejazd do slávnej vinárskej oblasti Franciacorta, kde sa vyrába najznámejší taliansky sekt Franciacorta Docg . Exkurzia v historickom vinárstve, degustácie vína, možnosť nákupu. Výlet loďou po krásnom jazere Iseo , okolo ostrovov Monte Isola, Loreto a San Paolo. Prehliadka starobylého stredovekého Bergama - Horné mesto s unikátnymi stredovekými a renesančnými pamiatkami a niekoľkými historickými kaviarňami z 15.-19. storočia, renesančná kaplnka Colleoni (UNESCO).

3. deň:
Po raňajkách prehliadka historického mesta Asti, možnosť ochutnať a kúpiť sladké šumivé víno Moscato d'Asti DOCG. Zastávka vo vinárskom mestečku Barbaresco a možnosť ochutnať tunajšie slávne víno. Popoludní uvidíte centrum talianskeho chovu slimákov, pôvabné Cherasco so šachovnicovým pôdorysom, pútnickým chrámom Madonna del Popolo a skvelými čokoládovňami. Pre záujemcov rezervujeme v Cherasco večeru v osvedčenej reštauráciu (tradičná piemontskej menu sa slimáky alebo bez slimákov). Ubytovanie v hoteli.

4. deň:
Po raňajkách exkurzia spracovávanie vzácnych bielych hľuzoviek, ochutnávka. Potom vyhliadková jazda preslávenou vinárskou oblasťou Barolo, degustácia vína a exkurzia v rodinnej vinárskej firme, prechádzka malebným mestečkom Barolo a možnosť navštíviť Múzeum vína. Potom sa zúčastníte jedného z najväčších svetových festivalov syra Cheese 2017 v meste Bra. Pre záujemcov prehliadka mesta Chrám sv. Ondreja, kostol sv. Kláry, historická kaviareň Converse, potom voľný čas k ochutnávke stoviek syrov a iných tradičných produktov. V podvečer odchod na ubytovanie do Turína. Po ubytovaní sa vyberieme na návštevu najväčšieho gastronomického nákupného centra na svete Eataly, ktorého súčasťou je aj niekoľko reštaurácií.

5. deň:
Celodenný pobyt v Turíne, bývalom hlavnom meste Savojska, metropole kávy a čokolády so širokými bulvármi, historickými kaviarňami a svojráznymi barokovými pamiatkami. Odchod k Bazilike Superga. V centre prehliadka pamiatok so zastávkami pri historických podnikov - možnosť ochutnať nugát, karamelky, zmrzlinu, tramezzini, všetko podľa starých receptov. Vo voľnom čase si budete môcť pozrieť napr. Kráľovský palác (UNESCO), Egyptské múzeum (druhé najväčšie na svete), nedávno otvorenú Savojskú galériu alebo ochutnať piemontské sladkosti v niektorej zo slávnych historických kaviarní a cukrární.

6. deň:
Po raňajkách prejazd k ryžovým plantážam v okolí Vercelli, kde sa produkuje najkvalitnejšie ryža na svete. Exkurzia v historickej manufaktúre, možnosť nákupu ryže na rizoto. Popoludní Miláno - prehliadka centra mesta, voľný čas k návštevám múzeí (Obrazáreň Brera, hrad, múzeum 20. storočia, Muse Poldi-Pezzoli, múzeum divadla Alla Scala), posedenie v luxusných kaviarňach, nákupy (Slávne lahôdkarstva Peck, historické cukrárne, tzv. štvoruholník módy). Večer prejazd do hotela.

7. deň:
Po raňajkách odchod z hotela, cesta domov , návrat do Bratislavy v podvečerných hodinách.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 6 x ubytovanie, 6x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 116,-€, vstupy ,ochutnávky a degustácie, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.


Názor CK:
Tradičná jesenná cesta za poznaním kultúrnych a gastronomických pokladov severného Talianska. Tento rok s obnoveným programom a bez nočných prejazdov. Každý deň možnosť nákupov a čas na gurmánsku večeru! Miesta Soave • Bergamo • Barbaresco • Cherasco • Turíno • Miláno