phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Posledný raj - expedícia Harambe

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Toto je koniec. Nič nedotknutejšie už snáď okrem častí Ruska a Antarktídy nenájdete. Gabon krajina, ktorá je celá vyplnená džungľou. Doslova „srdce zelenej temnoty“. Príroda v tom najlepšom. Trošku civilizácie v Guinejskom zálive na ostrove Svätý Tomáš a drsná tropická Guinea na záver. Čistokrvná expedícia pre skutočných cestovateľov.


1. deň: Odlet do temnej džungle

LIBREVILLE

Vyrážame na letisko a odlietame do Afriky.


2. deň: 43 kilometrov od rovníka

LIBREVILLE

Pristávame v Libreville tesne po obede. Kontrola preukazu očkovania proti žltej zimnici. Na letisku aj napriek vízam, ktoré máme sľúbené, budeme platiť poplatok 85 USD za vstup. Mesto založili oslobodení otroci v roku 1849 na pobreží a dnes je veľké asi ako Bratislava. Prehliadka mesta. Sme opäť v našej Afrike, na kontinente ktorý Váš sprievodca miluje, 43 km od rovníka a to náležite oslávime.


3. deň: Plávajúce hrochy

GAMBA / PORT GENTIL - LOANGO NATIONAL PARK

Máme rezervovaný let (nelieta sa každý deň no v tento deň áno! – teda malo by sa, nakoľko sme tak "veľká" skupinka okolo 12 ľudí, veríme, že poletíme). V cene je transfer na letisko a odlet až na juh do Gamba/ Port Gentil. Let je doslova vyhliadkový, preletíme rovník, po pristání transfer k loďke a potom ďalej na juh do najpreslávenejšieho Gabonského národného parku Loango. Známy je plávajúcimi hrochmi, čo by bolo normálne, keby tieto neplávali v mori. V mori tu plávu aj slony. Skoro určite toto neuvidíme, no máme tu naplánované 2 noci v tej najkrajšej prírode na svete. Sme v raji!!!! Všade naokolo nepriechodná džungľa a zvieratá prichádzajú k rieke a na pláž. Ubytovanie v lodži –najlepšie a jediné čo tu je. Obrovská rozloha lesa iba pre nás.


4. deň: Najkrajšia príroda na svete

NÁRODNÝ PARK LOANGO

Celodenná prehliadka národného parku. Keď si kúpiť kvalitný teleobjektív, tak na túto cestu! Prejdeme park aj pešo a na terénnych autách (ak budú pojazdné a cesty to dovolia). Našimi sprievodcami sú skúsení gabonskí rangeri a spoločne budeme hľadať to čo nikde inde na svete už nenájdete. Prespíme opäť v našej lodži. Sme mimo civilizácie a tak tu máme plnú penziu. Komplet program v cene.


5. deň: Rituál bwiti

GAMBA-LIBREVILLE

Späť na letisko, ktoré opäť otvorili čo je super lebo nám to ušetrí spústu času a odlet do Libreville. Lety sú v Gabone nevyspytateľné a vybaviť v Gabone takéto veci je extrémne náročné. Vyrazíme mimo program (oficiálne to nejde) za mesto na rituál bwiti, ktorý je tradičnou ceremóniou animistických Bantuov. Po požití vysoko halucinogénnej látky z ibogy sa dostanú do tranzu a komunikujú s mŕtvymi.


6. deň: Vlakom cez prales

FRANCEVILLE

Ide o rozšírenie programu a cestu krížom cez celú krajinu až k hraniciam Konga. A pôjdeme vlakom. Doobeda máme voľno. Kto chce bude po večernom programe oddychovať, ostatní niekde vyrazíme. Po individuálnom obede vyrážame na stanicu a vyrážame nočným vlakom. Ohromný zážitok! Ľuboš Fellner: “Išiel som vlakom v Kamerune a to bola bomba, toto bude obdobné. Opäť prejdeme rovník. Podľa mňa toto je jediné miesto na svete, kde sa dá rovník prejsť vlakom.”


7. deň: Stratení v zelenom pekle

FRANCEVILLE

Zo stanice ešte dlhý transfer až do národnej rezervácie Lekedi. Dedinky pánu bohu za chrbtom a príchod do Lekedi lodže respektíve do Franceville.V pláne máme vyraziť za mandrilami a máme zaplatené 2 vstupy (dobeda a poobede).


8. deň: Hľadáme mandrily s modrou tvárou

LEKEDI

V Gabone každý deň prší a my budeme program prispôsobovať aktuálnej situácii. Mandrily sú veľké opice s modročervenou tvárou. Kvalitný teleobjektív sa bude hodiť. Skupiny majú 15-100 členov. Toto je druhá TOP špecialita krajiny.


9. deň: Naspäť do civilizácie

FRANCEVILLE-LIBREVILLE

Doobeda voľno, následne odlet späť do Libreville do civilizácie. Posledná noc v Gabone, ktorý už slušne poznáme.


10. deň: Odlet na ostrov Svätý Tomáš

SAO TOMÉ

Odlet letom C2 041 o 14.10 na Svätý Tomáš, prílet o 14.10 (časový posun) do Sao Tomé. Transfer do hotela a pešia prehliadka historického portugalského mesta.


11. deň: Prehliadka exotického ostrova

SAO TOMÉ

Maximalistický okruh ostrovom s pohnutou históriou a neuveriteľným etnickým mixom.


12. deň: Rovníková Guinea a ostrov Bioko

MALABO

Transfer na letisko a letom C2 041 o 15.00 odlet do Ekvatoriálnej Guinei na ostrov Bioko (kedysi Fernando Poo), prílet o 17.10. Rátajme tvrdé procedúry a prípadné úplatky, aby nás do krajiny pustili. Možno nebudeme platiť nič, no chýry su všelijaké a naše skúsenosti z Nigérie, či oveľa viac z DR Kongo či Stredoafrickej republiky hovoria o tom, že sa “čosi platí” napriek platnym vízam. Transfer do hotela Ibis.


13. deň: Unikátne kmene Fango a Bubi

MALABO

Okruh ostrovom Bioko (2017 km2). Chceme vidieť nielen hlavný kmeň Fangov, ktorých sme videli aj v Gabone, ale aj kmeň Bubi. Návrh programu mám od svojho partnera. Výhľady na Pico Basile (3012m) . Posledný veľmi náročný deň kedy budeme chcieť vidieť maximum.


14. deň: Španielske koloniálne dedičstvo

MALABO-DOMOV

Posledný východ slnka, posledné ranné fotenie hlavného mesta so španielskymi koloniálnymi pamiatkami, transfer na letisko a odlet domov.


15. deň: Vitajte doma

Prílet.


CENA ZAHŔŇA

medzinárodnú letenku do Gabonu a späť z Rovníkovej Giuiney

medzištátny let Gabon – Sv. Tomáš

medzištátny let Sv. Tomáš – Rovníková Guinea

vnútroštátny let v Gabone 2x

nočný vlak v Gabone

ubytovanie v Gabone je jednoduché (ale najlepšie, čo existuje) podľa popisu v Libreville 4* hotel, Sv. Tomáš jednoduchý 3* hotel, Malabo 3* hotel Ibis

plná penzia v Gabonských lodžiach 4x

všetky popísané aktivity v národných parkoch a permity

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby


CENA NEZAHŔŇA

vreckové, prípadné neoficiálne hraničné poplatky a úplatky, prípadné lepšie ubytovanie na Malabo a prípadný fakultatívny výlet na Sao Tomé, ostatná strava, nápoje a vreckové, očkovanie proti žltej zimnici


POZNÁMKA

Ide o expedíciu a treba rátať s tým, že sa všetko bude meniť. Tešíme sa na to! Presný program nevie teraz nikto, ba dokonca ani deň vopred nie sú veci isté na 100%. CK však musí dodržať počet letov, sľúbenú stravu a celkovo úroveň služieb


CENA ZAHŔŇA NAVYŠE

Bussines class na letoch na a z expedície (minimálne 4 najdlhšie lety)

Letiskové poplatky

Víza

Komplexné poistenie včítane storna zájazdu

Maximálne 12 klientov

Plná penzia v džungli 4x

Exkluzívna neopakovateľná cesta

Sprievodca Ľuboš Fellner