phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Polárna žiara za polárnym kruhom

Tromso - Tromso, Nórsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Zimná cesta do metropoly severného Nórska, do mesta Tromso 350 kilometrov za polárnym kruhom a hľadanie polárnej žiary. Zabehnete si polmaratón polárnej noci?

Program:

1. deň:
Odlet na sever. Prílet do najväčšieho mesta severného Nórska. Zachované drevené domčeky, kapela Röyksopp a spomienky na dobyvateľov severného pólu. Veľmi rýchlo pochopíte, prečo sa kedysi nazývalo Parížom severu. Na kultivovanosť svojich predkov dnes nadväzujú študenti najsevernejšej univerzity na svete.
2. deň:
Prichádzame v najlepšom čase. Od 21. novembra tu dva mesiace nevidieť slnko. Dnes prvý deň striehneme na polárnu žiaru. Máme čas opustiť mesto. Vyveziete sa lanovkou nad mesto alebo si to vyšliapete po svojich? Polárnu žiaru vám garantovať nevie nikto, ale v Tromso je šanca skutočne veľká. Poďte to skúsiť tento rok.
3. deň:
Celodenný fakultatívny výlet na vidiek, Alebo predsa len dáte prednosť posedeniu pri pivku z najsevernejšieho pivovaru na svete? Sme v strehu. Uvidíme dnes nebeské divadlo? V januári máte možnosť odbehnúť si polmaratón polnočného slnka. Príjemných mínus sedem, ľahučké snehové vločky, trasa vysvietená fakľami. Úžasný zážitok.
4. deň:
Rozlúčka so severom a odlet domov.