Pobaltie - Litva, Lotyšsko, Estónsko

Vilnius, Litva Trakai, Litva Riga, Lotyšsko Tallin, Estónsko

Zľava 6%

local_offer Od 1 189 € 1 119,07 €
event_available

13. 8. 2020 / 8 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time8 dní
 • event_available termín 13. 8. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 961184

descriptionDetaily zájazdu1.deň:
     odlet z Viedne, prílet do Vilniusu, spoločný transfer z letiska do hotela, ubytovanie, prechádzka mestom, nocľah.

2.deň:
     raňajky, prehliadka historického centra mesta Vilnius (UNESCO) – barokové uličky starého mesta, Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežou a sochami litovských kniežat. V meste sa nachádza aj množstvo kostolov, medzi ktorými sa vyníma tehlový kostol sv. Anny. V popoludňajších hodinách presun do bývalého hlavného litovského mesta Trakai, postaveného v malebnej oblasti jazier a na ostrov k rozprávkovému tehlovému hradu, ktorý bol kedysi sídlom litovských kniežat. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
     raňajky, odchod k mestečku Šiauliai, kde sa nachádza najvyhľadávanejšia zaujímavosť Litvy, Hora krížov, s desiatkami tisíc krížov rôznych tvarov a veľkostí ako dojímavý cieľ pútnikov z celého sveta. V poludňajších hodinách odjazd do hlavného mesta Lotyšska, Rigy, ubytovanie a v podvečerných hodinách prechádzka centrom mesta.

4.deň:
     raňajky, prehliadka Starého mesta s románskou monumentálnou katedrálou, rižským zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta, domu Černohlavcov a ďalších historických budov. Odchod k západnému pobrežiu Estónska, návšteva najväčšieho západoestónskeho súostrovia. Presun trajektom na ostrov Muhu a ďalej na ostrov Saaremaa, ubytovanie v hlavnom meste ostrova Kuressaare.

5.deň:
     raňajky, hlavným cieľom dňa je najväčší estónsky ostrov Saaremaa, nazývaný aj ostrov chleba, piva a veterných mlynov, ktoré je možné vidieť na kopci veterných mlynov, Angla. Prehliadka asi 100 m širokého kráteru po meteorite u Kaali, ktorý patrí k najväčším európskym kráterom. Prehliadka starobylého hlavného mesta Kuressaare, kde možno obdivovať stredoveký biskupský hrad, ktorý patrí k najväčším v Pobaltí a krásne pobrežné scenérie. Popoludní návrat na ubytovanie a individuálne voľno.

6.deň:
     raňajky, odchod trajektom na pevninu a presun do hlavného mesta Estónska. Prehliadka mesta Tallinn – Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament a vláda, katedrála Alexandra Nevského, Dolné mesto s gotickou radnicou zo 14. storočia a množstvom kupeckých domov, ubytovanie a možnosť večernej prechádzky mestom.

7. deň:
    raňajky, presun na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Park je preslávený nielen nádhernou prírodou s lesmi, zátokami a polostrovami, ale aj historickými budovami a rybárskymi dedinkami. Návšteva typického šľachtického sídla Palmsee Manor a za pekného počasia aj prechádzka miestnou divokou krajinou. Zastávka v dedinke Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývaná aj dedinka kapitánov. Možnosť prechádzky pozdĺž pobrežia k bludným kameňom resp. návšteva Morského múzea. Popoludní návrat do Tallinnu a návšteva barokového paláca Kadriorg s krásnymi kvetinovými záhradami, ktoré nechal začiatkom 18. storočia postaviť ruský cár Peter Veľký pre svoju ženu Katarínu I. Večer návrat na ubytovanie.

8.deň:
     raňajky, spoločný transfer z hotela na letisko, odlet z Tallinnu, prílet do Viedne.

mapMapa