phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Perzský záliv

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Opulentné sultanáty a emiráty hýbu svetom. Väčšina ľudí im iba závidí krátkodobé bohatstvo, ktoré teraz majú. My sa však prenesieme o pár desiatok rokov dozadu a uvidíme nesmierne ťažký život minulej generácie a generácií pred nimi. Až tu si uvedomíme, že Slovensko je raj. Na rozdiel od Slovenska, však štáty zálivu budujú, stavajú a netunelujú a aj preto tu za pár rokov vyrástli mestá o akých sa nám môže iba snívať. Zbožňujeme Arábiu a na tomto zájazde sa dozviete prečo.

1. deň:
Odlet z Viedne do sultanátu Omán.

2. deň:
Prílet v skorých ranných hodinách, transfer do hotela a relax. OMÁN: krajina zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosa, ktorá sa vďaka pracovitosti dostala na čelo štátov zálivu. Od začiatku do konca nás bude sprevádzať vôňa kadidla, vysokí opálení muži oblečení v bielom a božský pokoj. Užite si Omán. Prehliadka hlavného mesta MUSCAT. Ak existuje mesto ako z roz- právky, je to práve toto. Jednoducho tisíc a jedna noc. Mesto sultána Qaboosa, ktoré dýcha pokojom a množstvom farieb. Krajina hrdých Ománcov, za ktorých hovorí história. Voňavé mesto plné omamnej vône kadidla, mešita milovaného sultána s najväčším kobercom na svete a Swarovského lustrom, aký nemá obdobu.

3. deň:
Celodenný výlet k pamiatkam Unesco. NIZWA: hlavné mesto imámov vo vnútrozemí a večný rival Muscatu. Do päťdesiatych rokov minulého storočia bolo mesto neprístupné verejnosti. Palmová oáza pevnosť v tieni Zelených hôr Jabal al Achdar. BAHLA: majestátna pevnosť (UNESCO), mesto, ktorého sa ostatní obyvatelia kvôli jeho čarodejníckej minulosti boja. JIBRIN: nádherná pevnosť, ktorá je takisto súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je typickou púštnou pevnosťou. Večer návrat do Muscatu.

4. deň:
Smerujeme do Dubaja. DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkisová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Dubai. Dubaj zaznamenal taký prudký vývoj, že nie je ničím nezvyčajným, že jedna generáciu dozadu nevie čítať a písať a tá terajšia skončila Oxford. Ako sa s tým vyrovnávajú?

5. deň:
Celodenný výlet do ABU DHABI: najbohatší emirát, ktorý je rozhodujúcim článkom v Emirátoch. Konzervatívne mesto, ktoré lipne na tradičných hodnotách, ale nebráni sa ani moderne pokiaľ tá má štýl a je výraznou značkou.

6. deň:
KATAR. Hlavné mesto Doha je inšpirované veľkým Dubajom. Nádherné architektonické skvosty v modernej časti v príjemnom kontraste s typickou arabskou architektúrou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde nájdete tradičné korenia, suveníry ale aj zafarebné domáce zvieratká od výmyslu sveta, múzeum islamskej tvorby, umelé "perlové" ostrovy, stajne, kde každý plnokrvník má svoj vlastný bazén a 10 členný personál, ktorý mu poskytuje náležitý životný štandard. Aj o tomto je Katar. Dedinka Katara, ktorá patrí miestnym umelcom, kde sa usporadúvajú kultúrne udalosti a kde by mal byť jeden z otváracích ceremoniálov MS vo Futbale 2022. Porozprávame si o odvážnych projektoch, ktoré sú v štátiku naplánované k výstavbe pre tento športový sviatok. Nákupy vo Villagio mall. Povozíte sa na gondolách, kde Vám gondoliér zaspieva „O sole Mio!“? Miesto kde žije bok po boku Taliban, IS, americký vojak a turista, všetci pijú v tej istej Starbucks kaviarni.

7. deň:
Dokončíme prehliadku Dohy a poobede preletíme do ospalého štátu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký štátik, ktorý je tvorený z 33 ostrovčekov roztrúsených v Perzskom zálive. Hlavné mesto Bahrajnu nesúce prívlastok Mesto spiacich s ospalou atmosférou plnou tepla a morského vzduchu. Prehliadka hlavného mesta, zlatý bazár špecializujúci sa na 21-karátové zlato. Dáme si dobrú kávičku s kardamónom a užijeme Perzský záliv.

8. deň:
Návšteva múzea koránu, kde máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť najmenší korán na svete, korán vpísaný na zrnko ryže či dotknúť sa zamatového čierneho plátna, ktoré pokrývalo svätyňu moslimov - Kaabu. Pevnosť Bahrajn dokumentuje históriu siahajúcu do obdobia 3. tisícročia p. n. l. Národné múzeum, kde pochopíte, že ropa nie je všetko, kde ešte sa na ostrovoch zachovali hroby dilmunov a prečo práve Bahrajn bol asi tým miestom, kde had zjedol Gilgamešovi kvet nesmrteľnosti. Návšteva privátnej záhrady kráľa s jeho domácimi miláčikmi - 680 prítulnými ťavami. Po moste kráľa Fahda sa dostaneme až ku hraniciam so Saudskou Arábiou. Výhľad z výšky na kráľovstvo. Známy okruh F1. Sme na tribúne a máme ten najlepší výhľad na cieľovú rovinku i hlavnú vežu, kde 3 celé poschodia sú rezervované pre kráľovskú rodinu Al Khalifovcov a ich hostí. Poobede sa presúvame do posledného púštneho emirátu.

9. deň:
KUVAJT: najdemokratickejší štát zálivu a zároveň najdrahší. Pocitovo má človek dojem, že mesto zamrzlo v 90-tich rokov a nevie sa pohnúť ďalej. Prečo? Centrum mesta, ktorá je v porovnaní s metropolami čo sme už videli úplne maličké. Malé ale veľmi poučné múzeum venované invázii Iraku. Známe kuvajtské veže a úžasný rybí trh, ktorý mi v malom pripomína Tokyo. Či máte Mercedes G alebo Toyotu RAV, tu zjednáva každý a úlovok dňa sa neujde každému. Promenáda z ktorej máme Perzský záliv symbolicky celý pred sebou.

10. deň:
Prílet domov

Cena zahŕňa:
  • medzinárodnú letenku do Ománu a späť z Kuvajtu
  • 4 miestne prelety
  • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
  • raňajky
  • dopravu počas celého pobytu
  • prehliadky miest
  • slovenského sprievodcu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, inú stravu, cestovné poistenie, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií a fakulatívne výlety