phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - LIMA

Odlet z Prahy (Viedne) do Limy.

2. deň PRAHA (VIEDEŇ) - LIMA - CUSCO - TAMBOMACHAY - SACSAYHUAMAN

Prílet do Limy, odlet z Limy do najkrajšieho peruánskeho mesta Cusca. Prehliadka Cusca (námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s čiernym Kristom - patrónom mesta, Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q'engo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuaman. Nocľah v Cuscu.

3. deň MACHU PICCHU

Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu v Cuscu, vlakom z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkom úseku autobusom (asi 6 km) sa po zdolaní serpentín ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Nasledovať bude prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Po 3000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatória a obytné budovy. "Machu Picchu, navždy už zostane tvoje meno vypálené zlatými lúčmi do knihy nesmrteľnosti". Návrat do Cusca. Nocľah v Cuscu.

4. deň CUSCO - PUNO

Raňajky. Transfer na autobusovú stanicu v Cuscu, odjazd autobusom z Cusca, prekrásna panoramatická cesta (špicaté vrcholky Ánd, prudké zrázy, krásne údolia - po ceste autobusom dosiahnete nadmorskej výšky 4300 metrov) autobusom z Cusca naprieč Andami do Puna. Počas cesty autobusom je niekoľko zastávok (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografovanie. Nocľah v Pune.

5. deň JAZERO TITICACA - LOS UROS - COPACABANA

Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov a najväčším vysokohorským jazerom sveta. Rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi ktorými budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Návrat loďou do Puna. Transfer do Copacabany, nasledovať bude prehliadka pútnického kostola s čiernou soškou Panny Márie. Nocľah v Copacabane.

6. deň COPACABANA - MESAČNÉ ÚDOLIE - LA PAZ

Raňajky. Transfer z Copacabany vnútrozemím Bolívie do La Paz, hlavného mesta Bolívie. La Paz leží v nadmorskej výške v rozmedzí od 3.400 do 4.200 metrov a je najvyššie položeným hlavným mestom sveta. Prehliadka La Paz (kostol sv. Františka, námestie Plaza Murillo s vládnym palácom, katedrála, koloniálne pamiatky, čarodejnícky trh Mercado de las Brujas). Budete prekvapení krásou bizarných útvarov erózneho pôvodu, ktoré sú oživené početnými kaktusmi. Prekrásnemu okoliu La Paz dominujú stále zasnežené "šesťtisícovky" Nevado Illimani (6.439 m n.m.), Nevado Illampu (6.362 m n.m.) a Huayna Potosí (6.088 m n.m.). Nasledovať bude výlet do Mesačného údolia (Valle de la Luna) v blízkosti La Paz. Nocľah v La Paz.

7. deň LA PAZ - BUENOS AIRES

Raňajky. Transfer na letisko, odlet z La Paz do Buenos Aires. Transfer do hotela, nocľah v Buenos Aires.

8. deň BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO

Raňajky. Transfer z hotela do prístavu. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. Transfer do Montevidea. Nocľah v Montevideu.

9. deň MONTEVIDEO - BUENOS AIRES

Raňajky. Prehliadka Montevidea (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Plavba loďou z Montevidea do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

10. deň BUENOS AIRES

Raňajky. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, a ďalšie ...). Večer návšteva predstavenia argentínskeho tanga s večerou. Nocľah v Buenos Aires.

11. deň BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES

Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom, možnosť jazdy na koňoch. Obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

12. deň BUENOS AIRES - SANTIAGO DE CHILE

Raňajky. Transfer na letisko, odlet z Buenos Aires do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

13. deň VALPARAISO - VIŇA DEL MAR - SANTIAGO DE CHILE

Raňajky. Celodenný výlet do Valparaisa a Viňa del Mar. Pôvabné historické Valparaíso sa rozkladá prevažne na kopcoch, je tu celkom 16 lanoviek. Viňa del Mar je nazývané mestom záhrad. Nocľah v Santiago de Chile.

14. deň SANTIAGO DE CHILE - MAIPO VALLE

Raňajky. Prehliadka Santiago de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago). Popoludní prejazd do údolia Maipo, návšteva vinárstva Perez Cruz spojená s ochutnávkou vína. Návrat do Santiago de Chile, nocľah.

15. deň ODLET ZO SANTIAGA DE CHILE

Raňajky. Transfer na letisko, odlet zo Santiaga de Chile do Prahy (Viedne).

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • miestny prelet - vrátane letiskových poplatkov
 • 13x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1x obed, 1x večera
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 589,- EUR
 • odletové taxy (celkom cca 100,- USD)
 • fakultatívne výlety a vstupy nad rámec programu
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.