Paríž letecky

Paríž - Paríž a okolie, Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Odlet z Viedne alebo Prahy do Paríža podľa letového poriadku. Po prílete transfer do hotela a ubytovanie. Večer sa prejdeme štvrťou Montmartre sa slávnou bazilikou Sacré Coeur a nemenej slávnym kabaretom Moulin Rouge. Vychutnáme si umeleckú atmosféru na námestíčku s maliarmi Place du Tertre aj v labyrinte tunajších romantických uličiek.


2. deň:

Po raňajkách navštívime múzea Louvre so slávnou Monou Lisou alebo d'Orsay sa zbierkami impresionistov. Popoludní si prejdeme Forum des Halles, kde sa rozkladala stará parížska tržnica, vo štvrti Beaubourg si pozrieme modernú budovu Centre George Pompidou. Cez Ile de la Cité s katedrálou Notre Dame prejdeme do Latinskej štvrti, zavítame do nádhernej Luxemburskej záhrady, pozrieme si Panthéon, na námestí Sorbone si budeme hovoriť o jednej z najstarších európskych univerzít. Niekoľkými uličkami s gréckymi reštauráciami dôjdeme späť na ostrov Cité, odkiaľ môžeme zakončiť deň prechádzkou po rieke Seine.


3. deň:

Po raňajkách pôjdeme metrom do Versailles, do sídla francúzskych kráľov. Pozrieme si zámok s kráľovským apartmánom a slávnu zrkadlovou galériou. Prejdeme sa záhradami a parkom, ktoré sú príkladom francúzskej záhradnej architektúry, môžeme zájsť aj k ďalším stavbám v zámockom parku, k Malému a Veľkému Trianonu. Po návrate do Paríža sa zastavíme v Invalidovni, mieste posledného Napoleonova odpočinku, a atmosféru veľkomesta si prežijeme pri prechádzke podvečernej Champs Elysées, vystúpime na Víťazný oblúk a vychutnáme si precíznosť usporiadania stavieb v najbližšom okolí. V podvečer zavítame k Eiffelovej veži a budeme mať možnosť si prezrieť mesto z vtáčej perspektívy. Záujemcovia si môžu priplatiť návštevu tradičnej revue so strhujúcim kankánovým vystúpením a šampanským v Moulin Rouge.


4. deň:

Vo voľnom dni si záujemcovia môžu prezrieť to, čo ešte z Paríža nezvládli navštíviť v predchádzajúcich dňoch, alebo sa môžu so sprievodcom v múzeu firmy Fragonard zoznámiť s tajomstvom výroby parfémov a nakúpiť niečo z výrobkov tejto firmy, zájsť do modernej štvrte La Défense a na námestí Place des Vosges v štvrti Marais. Odchod na letisko a odlet späť do Viedne/Prahy.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň/Praha - Paríž -Viedeň/Praha, transfery z/na letisko v Paríži, letiskové taxy a poplatky, 3 x ubytovanie, 3 x raňajky, sprievodcovské služby.

Základná cena nezahŕňa:
dopravu na letisko vo Viedni/Prahe ani tam ani späť, príplatok za 1/1 izbu 116,-€/osoba, revue Moulin Rouge 140,-€/osoba, batožina do 15 kg 56,-€/osoba, výlet autobusom do Versailles 48,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.


Názor CK:
Pohodlný zájazd s odletom z Viedne ( istota kvalitných aerolinií) , ubytovanim v centre Paríža, spolahlivý a fundovaný sprievodca počas celého pobytu. Tento zájazd ponúkame už 28 rokov a patrí medzi klasiku poznávanie velkomiest.