Paríž a Versailles - busom

Paríž a okolie, Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1.deň:

Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto), potom cez Nemecko do Francúzska. Zastávka v Remeši na prehliadku exteriérov známej stredovekej katedrály Notre-Dame. Príchod na ubytovanie v oblasti Paríža v neskorých nočných hodinách.


2.deň:

Po raňajkách vyjdeme do Paríža - okružnú jazdu mesta začneme na námestí Bastily, pozrieme si námestie Republiky, bulvárnu Montmartru sa slávnymi Moulin Rouge, a bazilikou Sacré-Coeur, prejdeme sa po námestíčku Place Du Tertre plnom kaviarničiek a maľujúcich umelcov. Okružnou jazdou budeme ďalej pokračovať k parížskej opere, bulvárom Capucines a Madeleine sa známym chrámom v gréckom štýle, Palais Bourbon, námestie Place Vendôme so Slavkovským stĺpom. Ďalej Námestie Svornosti s egyptským obeliskom z Luxoru a nádhernými fontánami, Elyzejské pole, Víťazný oblúk, zastavíme sa na Trocadero s pohľadom na Martovo pole so slávnou Eiffellovkou - budeme môcť vyjsť hore výťahom, alebo ísť pešo po schodoch a pozrieť sa na mesto z vtáčej perspektívy . V popoludňajších hodinách dokončíme okružnú jazdu - bulvár a veža Montparnasse, nádherné Luxemburské záhrady, Sorbonna a Panteón s hrobkami významných osobností v Latinskej štvrti a Invalidovňa, miesto Napoleonovho posledného odpočinku. Návšteva Múzea parfémov Fragonard s výkladom o histórii a výrobe parfumov s možnosťou zakúpiť si parfumy za výhodné ceny. Možnosť večere v typickej ľudovej krčmičke na Montmartri - francúzska špecialita. Nocľah v hoteli.


3.deň:

Po raňajkách sa vydáme do sídla francúzskych kráľov, do Versailles presláveného svojím zámkom i záhradami. Budeme môcť navštíviť interiéry zahŕňajúce kaplnku, zrkadlovú sálu, spálňu kráľa, spálňu kráľovnej a prezrieť si stovky obrazov, portréty kráľov a slávnych dvoranov atď. Potom odídeme do centra Paríža, kde budeme mať osobné voľno, v ktorom budeme môcť navštíviť aj jedno z najznámejších parížskych múzeí Louvre. Po prehliadke možnosť spoločnej prechádzky so sprievodcom po nábreží Seiny, prehliadka katedrály Notre Dame, návšteva Latinskej štvrti. Možnosť prehliadky múzea voskových figurín Grevin. Možnosť večere v typickej reštaurácii v štvrti Grand Boulevards. Vo večerných hodinách si vychutnáme jazdu osvetleným Parížom až do štvrte Montparnasse, možnosť výstupu na Tour Montparnasse s očarujúcim výhľadom na nočný Paríž a osvetlenú Eiffelovú vežu. Nocľah v hoteli.


4.deň:

Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke Paríža, zahŕňajúcej modernú štvrť La Défense, skladajúcej sa z viac ako 20 mrakodrapov neobyčajných tvarov a farieb, odtiaľ odchod do stredu mesta s osobným voľnom. So sprievodcom sa môžeme prejsť loďou po Seine, a tiež nám poradí vo výbere ďalších pamätihodností. Môžeme si pozrieť múzeum Cluny alebo si prezrieť priestory slávnej parížskej Opery. Vo večerných hodinách odchod domov , nočná jazda cez Nemecko.


5.deň:

Príchod do Prahy v poludňajších, do Brna v popoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v hoteli, 3 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 80,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.


Názor CK:
Jednoznačne najobľúbenejší zájazd do Paríža. Cesta tam bez nočnej jazdy, Počas plných troch dní v Paríži uvidíte všetko naj čo sa v tomto krásnom meste na Seine dá vidieť !

Recenzie klientov:
Zúčastnili sme sa tohto pekného zájazdu. Oceňujeme hlavne, že prvá noc bola v hoteli a nemuseli sme unavení po nočnej jazde sa celý deň trmácať po meste! Ubytovanie skromné, ale čisté a v pohode. Dučan a Jana Slivkovci - Poprad