phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Papua – Nová Guinea

Papua - Nová Guinea

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy do Port Moresby.

2. deň LET NA TRASE

3. deň PRÍLET DO PORT MORESBY

Prílet do Port Moresby, transfer do hotela a relaxácie po dlhom lete. Popoludní prehliadka hlavného mesta Papuy-Novej Guiney. Nocľah v Port Moresby.

4. deň PORT MORESBY – RABAUL – KOKOPO

Raňajky. Prelet do Rabaul a transfer do mesta Kokopo na ostrove New Britain. Vtáčia perspektíva nám názorne ukáže ako pestrá je Papua Nová Guinea - tropická džungľa, vrcholky hôr týčiace sa do výšky viac ako 4.000 m, koralové útesy, belostné pláže, modrý oceán. Popoludní prehliadka mesta a okolia. Navštívime mestské múzeum a ďalšie zaujímavé miesta vrátane miestneho trhu. Večer podnikneme výlet za tajomnými guinejskými svetluškami. Nocľah v Kokopo.

5. deň POLOSTROV GAZELLE

Raňajky. Celodennú výpravu dodnes živou vulkanickou krajinou polostrova Gazelle zahájime prehliadkou Rabaul, ktorého juhovýchodná časť bola takmer zrovnaná so zemou pri ničivom zemetrasení 1994 a teraz doslova povstáva z popola. Na ceste polostrovom prehliadka početných pozostatkov z druhej svetovej vojny - vrakov lodí či lietadiel. Začiatkom roku 1942 tu spojenecké vojská utrpela porážku, po ktorej nasledovala japonská okupácia a výpady smerom k Austrálii. Japonské vojsko tu zriadilo základňu, ktorej súčasťou bol aj tunelový systém, v ktorom sídlil štáb. Celková dĺžka (aspoň známej časti tunelov) dosahuje na 170 km. Prezrieme si niektoré zatopené kaldery a z diaľky tiež vulkán Tavurvur, ktorý má na svedomí väčšinu erupcií a čaká nás prvé stretnutie s domorodcami. Najprv navštívime kmeň Tola, a potom zhliadneme neobyčajný ohnivý tanec kmeňa Baining. Nocľah v Kokopo.

6. deň RABAUL – MADANG

Raňajky. Transfer na letisko a cez Port Moresby prelet do prímorského strediska Madang. Po prílete a ubytovaní prehliadka mesta. Nocľah v Madang.

7. deň MADANG A POBREŽIE

Raňajky. Ráno sa vydáme po pobreží do dediniek na sever provincie Madang, kde uvidíme dnešný život a predstavenie ich folklóru. Popoludní nás čaká prechádzka vyhliadkovým člnom po prístavu a okolitých ostrovčekoch. Mesto bolo počas druhej svetovej vojny úplne zničené, muselo byť postavené znova na zelenej lúke. Vďaka tomu ide tiež o jedno z najpôvabnejších miest v krajine. Nocľah v Madang.

8. deň MADANG - GOROKA

Raňajky. Papua Nová Guinea je povestná etnickou a kultúrnou pestrosťou . Nemenej pestrá je však aj jej krajina, fauna a flóra ; na ceste z pobrežia do úrodného a hornatého vnútrozemia prechádza trávnaté savany s pribúdajúcimi výškovými metrami v alpínske lúky . Priesmykom Kassai Pass prídeme k priehrade Yonki , ktorej hlavnou štruktúru tvorí obyčajná zemina , a ktorá je jednou z najväčších svojho druhu na svete. Príchod do Goroky , nocľah.

9. deň GOROKA – BAHENNÝ ĽUD

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta a okolia. Navštívime jednu z pražiarni kávy a múzeum legendárneho strážcu poriadku JK McCarthyho, v ktorom sa nachádza obsiahla expozícia najrôznejších predmetov zo života Papuáncov, pričom z niektorých exponátov behá mráz po chrbte. Po tom sa vydáme do dediny bahenných ľudí, ktorí nás zasvätia do tajomstva vzniku charakteristických masiek a rituálu potieranie tiel bahnom z rieky Asari. Nocľah v Goroke.

10. deň GOROKA – MOUNT HAGEN

Raňajky. Výpravný prejazd dychberúcimi scenériami horskej džungle do Mount Hagen, tretieho najväčšieho mesta Papuy-Novej Guiney. Sprevádzať nás budú úchvatne farebné papagáje, či podivní Kazuár prilbou. Nocľah v Mount Hagen.

11. deň MOUNT HAGEN – ÚDOLIE RIEKY WAGHI

Raňajky. Krátka prehliadka mesta so zastávkou na trhovisku a následný odchod k horskému hrebeňu Kuta . Táto oblasť bola až do objaviteľskej cesty Taylora a Leahyho v roku 1933 považovaná za neobývanou . Návšteva dedín Avi a Pogla s kultúrnym predstavením hagenských kmeňov , kmeňa Sili Muli a " kostlivcov ". Návrat do hotela, nocľah v Mount Hagen .

12. deň DEDINA PAIAGONA

Raňajky. Cestou do regiónu Tambul a dediny Paiagona sa môžete zastaviť na jednom z mnohých trhovísk, ktorá preverí obchodné schopnosti pri výmennom obchodovaní s miestnymi obyvateľmi. V Paiagone nás čaká zoznámenie so životom kmeňov v džungli, predstavenie rôznych rituálov (lovu, pytačiek či pohrebe) a následná hostina z lahodných pokrmov pripravených v tradičnej zemnej peci Mumu. Návrat do Mount Hagen, nocľah.

13. deň MOUNT HAGEN - TARI

Raňajky. Prejazd do mesta Tari. Po ceste budeme obdivovať viac ako 4000 m vysoké horské štíty. Papua-Nová Guinea je jednou z mála krajín tak blízko rovníka, kde padá sneh. Nocľah v Tari.

14. - 15. deň TARI – KMEN HULI

Raňajky. Jednou z najvýraznejších a najsymbolickejších kultúr Papuy - Novej Guiney je kmeň Huli . Jeho príslušníci sú známi ako obávaní bojovníci , ktorí však majú jednu takmer ženskú vlastnosť - posadnutosťou vlasmi. Podľa typických vysokých parochní im britskí kolonizátori začali hovoriť parochniar ( wigmen ). Počas týchto dvoch dní sa ponoríme do sveta tohto ľudu , ktorý tvrdošijne odmieta prijať výdobytky modernej civilizácie. Nocľah v Tari .

16. deň PORT MORESBY – PRAHA

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Moresby a následný odlet do Prahy.

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Port Moresby – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
prelety Port Moresby – Rabaul – Madang, Tari – Port Moresby
13 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
tradičnú hostinu mumu
všetky transfery
výlety podľa programu vrátane vstupov
českého sprievodcu + asistenciu partnerskej CK


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 549,- EUR
fakultatívne výlety / stravu mimo raňajok
vízum 80,- EUR (nutné dopredu, zaistí CK)
odletový poplatok 30 Kina (cca. 10 EUR)
fakultatívne výlety nad rámec programu
inú stravu a dopravu
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
iné služby


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.