phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Okruh Mongolskom

Mongolsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Ulánbátaru.

2. deň PRÍLET DO ULÁNBÁTARU
Prílet do Ulánbátaru, transfer do hotela, voľno k aklimatizácii. Nocľah v hoteli v Ulánbátare.

3. deň ULÁNBÁTAR
Celodenná prehliadka Ulánbátaru s návštevou Suchbátárovho námestia a budhistických kláštorov Gandan a Migdžid Čengrezig, popoludní prehliadka prírodovedeckého múzea so zbierkou kostier dinosaurov. Nocľah v Ulánbátare.

4. deň ULÁNBÁTAR – BAYANGOBI
Odjazd do Bayangobi, cestou návšteva kláštora Ovgoni v pohorí Khogno chaan, ďalej prejazd stepou a polopúštnou krajinou do Bayangobi. Nocľah v jurtovom tábore v Bayangobi.

5. deň BAYANGOBI – KHARAKORUM
Prejazd do Kharakorumu, bývalého hlavného mesta ohromnej mongolskej ríše Džingischánovej. Návšteva pamätného kláštora Erdene Dzú, najstaršej budhistickej svätyne Mongolska, ktorá ako zázrakom prežila éru čojbalsanovského ničenia. Peší výlet do stepi. Nocľah v jurte v Kharakorume.

6. deň KHARAKORUM – HORGO UUL – TERKHIIN TSAGAAN NUUR
Prejazd stepou k vulkanickému kráteru Horgo Uul a ďalej k prekrásnemu jazeru Terkhiin Tsagaan Nuur, ktoré vzniklo prehradením horského údolia lávovými prúdmi. Nocľah v jurte pri jazere.

7. deň TERKHIIN TSAGAAN NUUR – TARVAGATAJN NUURU
Prejazd horským terénom polostepou s ostrovčekmi severského ihličnatého lesa smerom na sever. Nocľah v jurte v pohorí Tarvagatajn Nuur.

8. – 9. deň TARVAGATAJN NUUR – MÖRÖN – HÖVSGÖL NUUR
Prejazd cez Mörön ku scénickému jazeru Hövsgöl Nuur, ktoré leží v horskej krajine, porastenej riedkym ihličnatým lesom. Jazero je považované právom za klenot mongolskej prírody. Nocľah v jurte na trase a pri jazere.

10. deň HÖVSGÖL NUUR – MÖRÖN – ULÁNBÁTAR
Odjazd do Mörönu a odlet do Ulánbátaru, transfer do hotela, nocľah v hoteli v Ulánbátare.

11. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) cez Moskvu. Prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú prepravu Praha – Ulánbátar a Mörön – Ulánbátar – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 3x nocľah v Ulánbátare 6x nocľah v jurte (spoločné sociálne zariadenie v tábore) s plnou penziou program a transfery podľa itinerára miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové taxy 369,- EUR cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.