phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Okruh Indiou a Nepálom

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Dilií.

2. deň PRÍLET DO DILLÍ

Prílet do Dillí v nočných hodinách po polnoci. Transfer do hotela, ubytovanie. Raňajky. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmu Gándhího, areálu Kutub Minar s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

3. deň DILLÍ – DŽAJPUR

Raňajky. Presun do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako Ružové mesto vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpašástry, prvého architektonického kódexu na svete. Ubytovanie, voľno na prehliadku miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

4. deň DŽAJPUR – AMBER

Raňajky. Jazda na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžhastánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktmi rádžhastánskej architektúry. Popoludní prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal vybudovať osvietený maharadža Džaj Sinh II. v 18. storočí, palác vetrov Hawa Mahal, sídla džajpurských maharaní a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

5. deň DŽAJPUR – ABHANERI – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Raňajky. Presun do Agry, cestou zastávka pri stupňovitej rádžhastánskej studni v Abhaneri. Ďalej zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara v Fatehpur Sikri, prehliadka Piatkovej mešity a sultánovho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Divánichás. Príjazd do Agry, ubytovanie.

6. deň AGRA

Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré nechal z bieloskvúceho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Popoludní prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. Nocľah.

7. deň AGRA – ORCHA – KHADŽURÁHO

Raňajky. Transfer na stanicu a odchod expresom Shatabdi do Jhansi, presun do mestečka Orčhha s monumentálnymi opustenými chrámami a palácmi ríše Bundélov, z ktorých najväčší bol vybudovaný na počesť návštevy sultána Džahángira. Ďalej návšteva chrámu bohyne Lakšmí na čadičovom pahorku, kde nájdete majstrovské diela stredovekého budnélskeho maliarstva. Popoludní prejazd idylickou vidieckou krajinou Dekkánskej plošiny do Khadžuráha, bývalého hlavného mesta ríše Čandélov. Návšteva východnej skupiny džinistických chrámov. Nocľah v Khadžuráhu.

8. deň KADŽURÁHO – VÁRÁNASÍ

Raňajky. Prehliadka východnej skupiny chrámov, vrátane chrámov Kandarija Mahadévovho a Višvanáthovho a chrámu Lakšmana, presláveného svojou erotickou výzdobou na motívy staroindickej Kámasútry. Popoludní návrat do Jhansi, odchod ležadlovým expresom Bundelkhand do Váránasí. Nocľah vo vlaku.

9. deň VÁRÁNASÍ – SÁRNÁTH

Príchod do Váránasí, transfer do hotela, raňajky. Výlet do budhistického pútnického miesta Sárnáthu, kde Budha po svojom osvietení predniesol prvé kázanie. Prehliadka zrúcaním stúpy cisára Ašóku a miestneho múzea s preslávenou hlavicou leva z lešteného pieskovca. Podvečer návšteva ghátu Dasaswamedh, kde prebieha hlboko mystická rituálna obeť Gange za účasti desiatok bráhmanov. Návrat do Váránasí, nocľah.

10. deň VÁRÁNASÍ – KUŠINAGAR

Skorá ranná plavba po Gange, kedy za úsvitu tisícky pútnikov vykonávajú rituálnu očistu v posvätných vodách Gangy. Prehliadka ghátov, vrátane povestného ghátu Manikarnika, kde už po tisícky rokov nepretržite prebieha spopolňovanie nebožtíkov. Raňajky. Predpoludním prehliadka tohto fascinujúceho mesta, vrátane moderného chrámu Bharat Mata a chrámu bohyne Durgy. Popoludní presun do Kušinagaru, ubytovanie, nocľah.

11. deň KUŠINAGAR – LUMBINI

Raňajky. Prehliadka Kušinagaru, pútnického miesta budhistov, kde Budha vstúpil do mahaparinirvány. Presun do Nepálu, cesta vidieckou krajinou nepálskych terají, kde doposiaľ trvá stredovek. Príchod do Lumbini, nocľah.

12. deň LUMBINI – POKHARA

Raňajky. Prehliadka Lumbini, miesta zrodenia Budhu, ktoré vyznačuje stĺp cisára Ašóku. Ďalej prehliadka chrámu Mahadévi a budhistických chrámov, ktoré na tomto pamätnom mieste nechali postaviť mníšske obce jednotlivých krajín. Popoludní cesta scénickou krajinou do Pokhary. Nocľah v Pokhare.

13. deň POKHARA

Raňajky. Voľný deň. Možnosť výletov v himalájskom predhorí. Scénické výhľady na pevnosť Saranghot a masív Annapurny. Nocľah v Pokhare.

14. deň POKHARA – KÁTHMANDU

Raňajky. Odchod do Káthmandu. Cestou zastávka pri chráme Svajambhunáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na údolie Káthmandu. Voľné popoludnie. Nocľah v Káthmandu.

15. deň KÁTHMANDU

Raňajky. Prehliadka unikátneho centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní prehliadka centra Káthmandu vrátane paláca Živej bohyne Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtelenia boha Šivu Kala Bhairávu. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyatapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom, scénickým námestíčkom hrnčiarov a desiatok ďalších chrámov, majstrovských diel nevárskeho rezbárstva. Nocľah v Káthmandu.

16. deň ODLET Z KÁTHMANDU

Raňajky. Predpoludním voľno na individuálnu prehliadku mesta a nákup suvenírov. Popoludní transfer na letisko, odlet do Dillí a ďalej do Prahy (Viedne).

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Dillí a Káthmandu - Dillí – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 14 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*- 4*
 • 1 x nocľah vo vlaku
 • transfery a program podľa itinerára vrátane všetkých vstupov
 • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 349,- EUR
 • vízum do Indie
 • vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografia
 • turistickú odletovú taxu v Nepále a Dillí (cca 15,- USD)
 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • bakšišné 30,- USD
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.