phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Nový Zéland od severu k juhu

Nový Zéland

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Aucklandu.

2. deň LET NA TRASE

Let na trase s medzipristátím.

3. deň AUCKLAND

Po prílete transfer do hotela, voľný program na dorovnanie časového posunu.

4. deň AUCKLAND

Prehliadka mesta, pri ktorej okrem iného navštívite akvárium Kelly Tarlton 's Sealife s antarktickou expozíciou a rozsiahlou kolóniou tučniakov, a tiež najvyššiu vežu južnej hemisféry Sky Tower. Nocľah v Auckland.

5. deň HOBBITON

Odjazd do centra termálnej činnosti Rotorua s mnohými pôsobivými žriedlami a gejzírmi. Po ceste navštívime Hobbiton, dedinku, ktorá svojím pôvabom nadchne nielen milovníkov Tolkienovej trilógie. Prehliadka filmovacích miest Pána prsteňov zahrnutá. Neskôr popoludní môžete navštíviť tiež ovčiu show (fakultatívne). Nocľah v Rotorua.

6. deň ROTORUA

Prehliadka termálnej oblasti Whakarewarewa. Pozrieme si ovčiu show a dozvieme sa mnoho zaujímavostí o novozélandskej flóre a faune. Deň môžeme zakončiť štýlovo v Polynézskych kúpeľoch. Nocľah v Rotorua.

7. deň WAI - O - TAPU - TURANGI

Raňajky. Cestou k jazeru Taupo navštívime najfarebnejšie termálnu oblasť Nového Zélandu Waiotapu. Ďalej pokračujeme okolo vodopádov Huka Falls a jazera Taupo k NP Tongariro, nocľah.

8. deň TONGARIRO N.P.

Výlet do okolia aktívnych sopiek v Národnom parku Tongariro, prípadne možnosť letu nad horou - respektíve činným vulkánom Mt. Ruapehu. Popoludní prejazd do Wellingtonu, ubytovanie, nocľah.

9. deň WELLINGTON

Prehliadka mesta s vyhliadkou z hory Mt. Victoria. Záujemcovia môžu navštíviť národné múzeum, ktorého expozícia o histórii a prírode zodpovie všetky otázky o Novom Zélande. Nocľah vo Wellington.

10. deň PREJAZD NA JUŽNÝ OSTROV

Plavba trajektom na Južný ostrov Nového Zélandu. Z Pictonu pokračujeme oblasťou vinohradov v okolí mestečka Blenheim ( možnosť návštevy vínnej farmy s ochutnávkou ) k východnému pobrežiu do Kaikoura, ubytovanie, nocľah.

11. deň KAIKOURA - NELSON

Dopoludnia odporúčame výpravnú plavbu za veľrybami a delfínmi s možnosťou pozorovania kráľovských albatrosov. Prejazd do Nelson v zálive Tasman Bay a prehliadka tohto prímorského mesta. Nocľah v Nelson.

12. deň ABEL TASMAN NATIONAL PARK

Skoro ráno prejazd do Kaiteriteri odkiaľ sa loďou a potom pešo formou pôsobivé prechádzky vydáme na prehliadku podmanivých scenériou NP Abel Tasman. Po návrate sa krátko zastavíme pri visutého mosta v Buller Gorge a nakoniec si prohlédnema dramatické formácie útesov Pancake Rocks v Punakaiki. Príchod do Greymouth, nocľah.

13. deň FRANZ JOSEF & FOX GLACIER

Pozdĺž tropického pobrežia ostrova sa vydáme do Hokitika, centra nefritového rezbárstvo, ktoré zohralo významnú úlohu pri utváraní maorskej kultúry. Cesta cez zabudnuté zlatokopeckej osady Ross a Hari Hari nás privedie k neskutočne pôsobivému údolia ľadovca Franz Josef a nakoniec ik samotnej prehliadke neďalekého ľadovca Fox Glacier, ktorý ústi tesne nad úrovňou hladiny mora, ale ktorý pritom na 13 km púti k zemi padá z výšky 2.600 m. Tunajšie horské údolia a husté lesy sú domovom rozkošných kivi a chytrého kea, jediného horského papagája Nového Zélandu.

14. deň FOX GLACIER - QUEENSTOWN

Dopoludnia odporúčame let helikoptérou nad niektorým z ľadovcov ( fakultatívne ). Prejazd naprieč podmanivou krajinou rezervácie Mount Aspiring s kulisou Novo - zélandských Álp a mnohými horskými jazerami do čarovného Queenstownu, srdce adrenalínových šport, a vyhlásených vín.

15. deň QUEENSTOWN

Prehliadka Queenstown s možnosťou plavby parníkom TSS Earnslaw po jazere Wakatipu alebo výletu lanovkou na vrchol Bob 's Peak ( oboje fakultatívne ), kde sa otvorí ten pravý výhľad na mesto a jeho úžasné okolie. Rovnako sa pozrieme do blízkeho Arrowtown, ktorý je živou pripomienkou búrlivej éry zlatej horúčky a tiež k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumping. Ponuka aktivít je pestrejší : ? Od závesného lietania, po jazdu raftom na divokej vode či zbesilý "let" na prúdovom člne skalnými tiesňavami Shotover River. Nocľah v Queenstownu.

16. deň MILFORD SOUND

Priestor pre aktivity v Queenstowne. Záujemcovia však môžu podniknúť cestu výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound alebo Doubtfull Sound s úžasnou plavbou loďou k samotnému hrdlu Tasmanovho mora s fascinujúcou krajinou a vodopádmi (fakultatívne). Nocľah v Queenstowne.

17. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Transfer na letisko, odlet do Aucklandu a ďalej do Prahy(Viedne).

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy(Viedne)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

 • vstup na vyhliadkovú vežu v Aucklande
 • vstup do antarktickej polárnej Expozícia s kolóniou tučniakov v Aucklande
 • vstup do Hobbiton
 • vstup do termálnej oblasti Wai-O-Tapu
 • vstup do termálnej oblasti Whakarewarewa
 • vstup a plavba do NP Abel Tasman

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové a bezpečnostné poplatky cca 369,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety, prepitné, strava
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.