phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Najkrajšie miesta vých. pobrežia

Austrália

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Sydney.

2. deň LET NA TRASE

Let na trase s medzipristátím v Ázii.

3. deň PRÍLET DO SYDNEY

Po prílete do Sydney krátka orientačná prehliadka mesta s vyhliadkou na budovu Opery a prístavný most, ubytovanie, voľno na dorovnanie časového posunu. Nocľah.

4. deň SYDNEY

Po raňajkách celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou Opera House a monumentálnym mostom Harbour Bridge, navštívime The Rocks – najstaršiu štvrť, vyhliadkovú vežu Centre point (AMP Tower), morské akvárium (fakultatívne), Hyde Park a katedrálu svätej Márie. Prevezieme sa loďou po zálive (fakultatívne). Nocľah.

5. deň CANBERRA

Výlet do Canberry, metropoly Austrálie. Prehliadka zahŕňa väčšinu atrakcií na oboch brehoch jazera Lake Burley Griffin vrátane originálnej budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocľah.

6. deň NP BLUE MOUNTAINS

Raňajky. Výlet do Blue Mountains. Najskôr sa zastavíme v parku divokých zvierat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastné oči klokana, koalu či ježuru. V Blue Mountains navštívime vyhliadku na skalný útvar Tri sestry a vyjdeme si na prechádzku eukalyptovým lesom. Späť sa zvezieme najstrmšou železnicou sveta.

7. deň SYDNEY - GOLD COAST

Raňajky. Transfer na letisko, prelet do prímorského raja Gold Coast severne od Sydney a transfer do hotela. Voľno na plážach Surfers Paradise. Nocľah.

8. deň GOLD COAST

Raňajky. Voľno na nekonečných plážach Gold Coast alebo výlet do dažďového pralesa Národného parku Lamington s nádhernými výhľadmi. Nocľah na Gold Coast.

9. deň BRISBANE - HERVEY BAY

Raňajky. Prejazd cez Sunshine Coast do Hervey Bay - východzieho bodu pre návštevu ostrova Fraser Island. Cestou prehliadka Brisbane, centra štátu Queensland.

10. deň FRASER ISLAND

Raňajky. Výlet na najväčší piesočnatý ostrov na svete Fraser Island či voľno na pláži. Ostrov a Národný park Great Sandy je známy neskutočne širokou plážou a piesočnými dunami. Nechýbajú ani číre sladkovodné jazierka alebo dažďový prales. Nocľah.

11. deň ROCKHAMPTON

Raňajky. Prejazd do Rockhamptonu, prekročenie obratníka Kozorožca. Nocľah.

12. deň AIRLIE BEACH

Raňajky. Prejazd do Airlie Beach, východzieho bodu pre návštevu rezervácie Whitsundays. Ubytovanie, voľno na pláži. Nocľah.

13. deň NP WHITSUNDAY ISLAND

Celodenný výlet do národného parku na ostrovoch Whitsundays. Ostrovy ponúkajú široké možnosti vodných radovánok - potápanie, šnorchlovanie, kúpanie a romantické prechádzky. Nocľah.

14. deň TOWNSVILLE - CAIRNS

Raňajky. Cesta cez Townsville s možnosťou návštevy akvária, v ktorom sa dozvieme všetko o živote na Bariérovom útese. Popoludní prejazd do Cairns. Nocľah.

15. deň CAIRNS

Raňajky. Voľno na plážach tropického severu či fakultatívny výlet loďou so skleneným dnom pre pozorovanie podmorského života Veľkého bariérového útesu - najväčšieho korálového útesu planéty. Možnosť potápania alebo šnorchlovania. Fakultatívne tiež let vrtuľníkom nad útesom. Nocľah.

16. deň CAIRNS

Raňajky. Voľno na plážach tropického severu alebo celodenný výlet do neďalekej Kurandy, ktorá sa nachádza uprostred dažďového pralesa. Jazda železnicou okolo vodopádov a najdlhšou lanovkou na svete nad dažďovým pralesom bude zakončená v miestnom kultúrnom centre vystúpením domorodej skupiny piesňami a tancom. Môžete si tiež vyskúšať hod bumerangom alebo hru na domorodý nástroj Didgeridoo. Nocľah v Cairns.

17. deň ODLET DO PRAHY

Transfer na letisko a odlet z Cairns do Prahy s medzipristátím v Ázii.

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
dopravu klimatizovaným autobusom
služby českého sprievodcu


NAVYŠE V CENE

vstup do Featherdale Wildlife Parku
lístok na lanovku v Blue Mountains
celodenný výlet na Fraser Island
celodenný výlet do Whitsunday Island NP
celodenný výlet do NP Lamington


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné poplatky cca 369,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
vstupy do národných parkov
prepitné a stravovanie okrem raňajok
vízum do Austrálie 20,- EUR (zaistí ESO travel)
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň


MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA
AYERS ROCK - návšteva najväčšieho a najslávnejšieho monolitu sveta
CAIRNS - odpočinok na plážach pri Veľkom bariérovom útese