phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Najkrajšie mestá Talianska

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň :

Odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) v skorých ranných hodinách cesta so zdravotnými zastávkami , prejazd do oblasti rieky Piave , známej krvavými bojmi v čase I. svetovej vojny , pokračovanie do Lido di Jesolo , ubytovanie v hoteli v blízkosti pláže , možnosť prechádzky po historickom strede mestečka , v júli a septembri v prípade dobrého počasia aj možnosť neskorého popoludňajšieho kúpania . Nocľah .


2. deň :

Ráno po raňajkách odchod na odstavné parkovisko , odtiaľ vaporettom do centra Benátok, kde bude možnosť výberu buď samostatného programu , alebo prechádzka so sprievodcom po najdôležitejších pamiatkach - Námestie San Marco , bazilika a zvonica San Marco , Most vzdychov , Ponte Rialto , kostol Dei Frari , Scuola San Rocco . Možnosť spoločnej návštevy Dóžovho paláca , baziliky San Marco , kostola Dei Frari , prípadne Galérie Akadémie a kostola Santa Maria delle Salute . Popoludní voľno , možnosť spoločného posedenia v niektorej z malebných pizzerií alebo kaviarní , prípadne možnosť návštevy niektorého z ostrovov v Benátskej lagúne ( Murano , Burano , Torcello , Lido ) . Večer ubytovanie v hoteli pri Florencii .


3. deň :

Po raňajkách odchod do Florencie , autobusom na odstavné parkovisko v Sesto Fiorentino a presun vlakom ( 15 min ) do centra Florencie . Prehliadka Piazza della Signoria , Palazzo Vecchio a Loggia dei Lanzi sa slávnymi sochami , Piazza del Duomo so slávnou katedrálou a Giottovou zvonicou , Baptistérium , Palazzo Pitti , Ponte Vecchio so zlatníckymi obchodíkmi , kostol Santa Croce s náhrobkami slávnych osobností , možnosť návštevy galérie Uffizi ( individuálne ) , ktorá patrí medzi najvýznamnejšie obrazárne sveta , Akadémie s Michelangelovým Davidom ( individuálne ) . V podvečerných hodinách odchod do Ríma , nocľah v hoteli pri Ríme .


4. deň :

Po raňajkách odchod do Ríma , peší okruh Večným mestom - Koloseum , Fori Imperiali , Kapitol , Forum Romanum , Kapitolské námestie s Palácom konzervatória , kostol Sv. Márie , Sv. Peter v reťaziach . Popoludní pešia prechádzka od Kapitolu a pamätníka Viktora Emanuela : Piazza Venezia , Pantheon , Piazza Navona , Augustove mauzóleum , Piazza Popolo s egyptským obeliskom , Španielske schody ... Individuálne voľno k návšteve múzeí . Nocľah .


5. deň :

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta . Dopoludnia fakultatívne návšteva Vatikánu a Vatikánskych múzeí ( slávne Raffaelovho Stanze , Sixtínska kaplnka , obrazová galéria , zbierky antických a stredovekých plastík ) , prehliadka baziliky Sv. Petra s možnosťou vystúpiť do kopule kostola s nádherným výhľadom na Rím . Popoludní prechádzka po ďalších pamiatkach - Prezidentský palác na Quirinale s fontánou Krotitelia koní , Fontána di Trevi . Voľno na posedenie v niektorej z pouličných kaviarní . Večer odchod z Ríma , nočná jazda domov .


6. deň :

Príchod do Brna a následne Bratislavy okolo poludnia .

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v hoteloch s raňajkami , služby sprievodcu

Cena nezahŕňa:
Jednolôžková izba 76 €, komplexné cestovné poistenie, pobytové taxy v hoteli, miestnu dopravu, vstupy

Poznámky a informácie:
Orientačné ceny vstupného: Vatikánske múzeá 16 € , Galéria Uffizi 8 € , Anjelský hrad 10 € , Kupola chrámu sv. Petra 8 € , Koloseum + pahorok Palatin + Forum Romanum 12 € ( ceny z predošlej sezóny ) .