?Mozaika s Afroditou

Cyprus

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:
Ubytovanie
Pia Bella **** (alebo podobný) Komorný hotel, ktorý je prevádzkovaný miestnou rodinou. Je umiestnený v malebnej, dobre udržiavanej záhrade. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza mnoho reštaurácií a barov. Neďaleko je historický prístav v Kyrenií. Letisko Ercan je vzdialené cca 45 km.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, bar a vonkajší bazén.

Izby
Dvojlôžkové izby (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a klimatizáciou.

Strava
Kontinentálne raňajky formou bufetu; možnosť príplatku za balíček 6 večerí (v dňoch od 2. - 7.). Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cena:
Základná cena zahŕňa:
prelet charterovým lietadlom na trase Poľsko - Ercan a Ercan - Poľsko (s technickým medzipristátím v Antalií), letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom alebo autobusom (v závislosti od počtu účastníkov), ubytovanie (7 nocí počas poznávacej časti alebo za príplatok 14 nocí: poznávacia časť + pobyt), stravovanie: počas poznávacej časti - 7 raňajok, počas pobytovej časti - ako je v popise hotelov, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľského sprievodcu, turistický program (pozri nižšie), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).
Základná cena nezahŕňa:
vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, Tour Guide System, prepitné - cca 115 EUR (platí sa sprievodcovi na mieste), balíček (7) večerí (možnosť dokúpenia v rezervačnom systéme), ďalšie jedlá a iné osobné výdavky.

Názov zájazdu v poľskom jazyku:
Mozaika z Afrodytą

Kód zájazdu:
CYB

Hodnotenie klientov:
Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Ostatné:
Turecká republika severného Cypru nie je uznaná Európskou úniou ako nezávislý štát. V súčasnej dobe turisti, ktorí sa chcú pohybovať medzi časťou tzv. "Tureckej republiky severného Cypru" a časťou Cyperskej republiky musia prekročiť Zelenú líniu v určených oblastiach. Sú to okrem iného: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a prechod na Ledra Street v Nikózii - prechod iba pre pešiakov po starom meste. Prechod prebieha na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu (upozorňujeme, že na spiatočnej ceste sa treba preukázať rovnakým dokumentom, ktorý bol už skôr predložený).

Program:

Dve tváre ostrova - grécka a turecká • krásne pláže v severnej časti ostrova • Larnaka a Palmová promenáda • Pafos – slávne mozaiky (zoznam UNESCO) • Afroditina skala • Nikózia - jediné rozdelené hlavné mesto • Kyrenia a malebný prístav • Biele opátstvo v Bellapais • polostrov Karpaz • voľný deň k opaľovaniu • možnosť predĺženia pobytu v Severnom Cypre

Deň 1
Zraz na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet na Severný Cyprus. Po prílete transfer do hotela v okolí Kyrenie. Voľný čas. Prenocovanie. Pre klientov, ktorí priletia v neskorých nočných hodinách večera v podobe studenej večere (týka sa to klientov, ktorí si doplatili túto ponuku).

Deň 2
Po raňajkách prejdeme do hlavného mesta Cypru - Nikózia, jediného hlavného mesta v Európe rozdeleného na dve časti: grécku a tureckú. V severnej časti mesta uvidíme bývalý turecký karavanseraj (orientálny hostinec) - Büyük Han, rovnako ako bývalú katedrálu sv. Sofia - v súčasnej dobe mešitu Salim, Kyrénsku bránu a Benátsky stĺp. Následne prekročíme tzv. "Zelenú líniu" čiže hraničný prechod a prejdeme do južnej časti Cypru. Tu navštívime Cyperské múzeum, najväčšie archeologické múzeum na celom ostrove. Zbierky, ktoré sú v ňom uložené, pochádzajú z výkopov vykonávaných na ostrove a predstavujú históriu civilizácie na Cypre z obdobia neolitu až k raným byzantským časom. Voľný čas k prechádzke hlavným mestom a na obed. Návrat do hotela v okolí Kyrenie, prenocovanie. (Trasa cca 80 km)

Deň 3
Po raňajkách celodenný výlet na polostrov Karpaz. Je to určite najkrajšia oblasť severnej časti Cypru, ktorá ešte stále nie je úplne objavená. Náš výlet začneme návštevou olivovej lisovne, kde bude príležitosť ochutnať rôzne druhy olivového oleja a zakúpiť miestne produkty. Následne sa vydáme do dediny Dipkarpaz (Rizokarpaso) a navštívime slávny kláštor apoštola sv. Ondreja (Apostolos Andreas). Budeme mať tiež možnosť obdivovať miestnu flóru a faunu, okrem iného: divoké osly, a tiež si zaplávať v mori na jednej z krásnych pláží, vďaka ktorým je oblasť známa. Večer návrat do hotela v okolí Kyrenie, prenocovanie. (Trasa cca 280 km)

Deň 4
Po raňajkách odchod na výlet po severnom Cypre, tzv. Tureckej časti ostrova. Navštívime Múzeum vraku antickej obchodnej lode v Kyrenií a mohutný stredoveký hrad. Prezrieme si tiež gotické opátstvo v dedine Bellapais, ktorá sa nachádza v horskom pásme Pentadaktylos (päť prstov). Opátstvo je jednou z najkrajších pamiatok gotickej architektúry na Blízkom východe. Popoludní prejazd do starovekého Salamis - najzaujímavejšieho archeologického náleziska na Cypre. Cez 1000 rokov bolo Salamis najväčším prístavom a zároveň hlavným mestom ostrova. Nájdeme tu zachované zvyšky stredovekého divadla, amfiteátra, Gymnasion a kúpeľov. Po prehliadke prejazd do Famagusty, kam William Shakespeare umiestnil dej drámy Othello. Možno tu nájsť skutočné skvosty gotickej architektúry napr.: katedrálu, ktorá bola premenená na mešitu. V 60. rokoch 20. storočia bolo mesto Famagusta obľúbeným prímorským letoviskom, kde trávili svoju dovolenku na zlatých piesočných plážach hviezdy európskej a americkej kinematografie. V súčasnej dobe Famagusta (vzhľadom k politickému stavu) stratila svoj pôvodný charakter a lesk. Navštívime tiež kostol, v ktorom sa nachádzajú relikvie sv. Barnabáša - zakladateľa cyperskej cirkvi. Večer návrat do hotela v okolí Kyrenie. (Trasa cca 250 km)

Deň 5
Po raňajkách celodenný výlet po okolí mesta Pafos, ktoré je na zozname UNESCO. Počas cesty sa zastavíme v Chirochitia, kde sa zachovala najstaršia objavená ľudská osada na Cypre, ktorá je príkladom neolitickej architektúry. Ďalším bodom programu bude zastávka pri Afroditinej skale (Pétra tou Romi) - miesta, kde sa mýtická Afrodita vynorila z morskej peny. Možnosť fotografovania. Následne navštívime veľmi dobre zachovalé slávne mozaiky, ktoré pochádzajú z obdobia od 3. do 5. storočia. V oblasti archeologického náleziska sa nachádza mimo iného: Dionýzov dom, Orfeov dom a odeon. Uvidíme tiež katakomby Agia Salomon a navštívime kostol Ayia Kyriaki, ktorý bol postavený okolo 11. storočia na troskách byzantskej baziliky. Pri bazilike sa nachádza stĺp sv. Pavla, pri ktorom bol apoštol bičovaný. Večer návrat do hotela v okolí Kyrenie, prenocovanie. (Trasa cca 360 km)

Deň 6
Po raňajkách voľný čas na oddych, kúpanie a opaľovanie. Pre záujemcov možnosť využitia fakultatívnych výletov (za príplatok):

Hrad sv. Hilariona
- bol inšpiráciou pre Walta Disneyho pri vzniku rozprávky "Snehulienka a sedem trpaslíkov". Táto byzantsko-stredoveká pevnosť sa nachádza na troch úrovniach na malebnom kopci (v nadmorskej výške 732 m). Z ich komnát sa rozprestiera nádherný výhľad na okolitú krajinu. Hrad bol okrem iného letným sídlom kráľovskej rodiny franského rodu de Lusignan (na prehliadku sú nutné pohodlné topánky). Cena cca 37 EUR.

Morská expedícia
- celodenná plavba loďou, odpočinok na otvorenom mori spojený s kúpaním v krištáľovo čistej vode. Cena cca 35 EUR.

Lefkara & Larnaka
- deň začneme výletom do horskej dediny Lefkara, ktorá je známa vďaka tradícií výroby čipky. Prechádzka mestom a možnosť zakúpenia ručných výrobkov - miestnej čipky zapísané na Zozname nehmotného dedičstva UNESCO. Následne prejazd do miestnej vínnej pivnice, kde ochutnáme cyperské víno. Potom prejazd do dediny Kiti, v ktorej sa nachádza byzantský kostol Angeloktisti z 11. storočia s mozaikami Panny Márie s dieťaťom v spoločnosti dvoch archanjelov Michaela a Gabriela. Zastavíme sa pri mešite Hala Sultan Tekke (pri jednom z najdôležitejších moslimských miest), ktorá sa nachádza pri Slanom jazere, ktoré je dôležitým hniezdom vodného vtáctva. Nakoniec navštívime Larnaku. Prehliadku Larnaky začneme prechádzkou po prímorskej Palmovej promenáde. Uvidíme slávny kamenný kostol sv. Lazára, postavený v 9. storočí na mieste posledného odpočinku sv. Lazara - priateľa Ježiša a mnohoročného biskupa Kitiona (čiže dnešnej Larnaky). Cena cca 65 EUR.

Deň 7
Po raňajkách odchod z hotela a nasleduje cesta do zeleného srdca Cypru - pohorie Troodos. Pôjdeme horskými serpentínami a cestou budeme míňať malé dediny a byzantské kláštory. Našou prvou zastávkou bude dedina Nikitari, kde sa nachádza kostol Asini - uvidíme tu jedny z najlepšie zachovaných fresiek, ktoré sú príkladom byzantského umenia. Potom navštívime najznámejší, a tiež najbohatší kláštor na Cypre - Kykkos Monastery. Bol založený v roku 1100 a je zasvätený Panne Márií. Je to najposvätnejšie miesto na ostrove, ktoré je známe vďaka zázrakom. Následne prejdeme do dediny Kakopetria, ktorá je malebne ukrytá v horách. Prechádzka úzkymi, kúzelnými uličkami a potom voľný čas na obed - odporúčame ochutnať syr Halloumi a vynikajúce medze! Neskoro popoludní návrat do hotela v okolí Kyrenie, prenocovanie. (Trasa cca 200 km)

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela (do 12:00 hodiny). Následne transfery: - pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela v okolí Kyrenie alebo Famagusta, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska. - pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko Ercan a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
• Klienti sú počas celej okružnej časti ubytovaní v severnej časti ostrova a v 2., 5., (fakultatívne v 6.) a 7. dni zájazdu prekročia hranicu južného Cypru. Formality na hraničnom priechode trvajú zakaždým cca 30 - 40 minút. • Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. • Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch. • Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich sprievodcov / delegátov. Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.