phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Mníchov a Salzburg

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x raňajky


Mníchov - Burghausen - Salzburgere Seenland - Salzburg

 


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách do Mníchova, prehliadka so sprievodcom: centrum mesta s historickými kostolíkmi, stredovekým opevnením a kráľovským palácom, perlou západnej Európy – Nymphenburg, ďalej námestie Marienplatz so zvonkohrou, Stará a Nová radnica, historický trh Viktualienmarkt, obchodná štvrť Kaufingerstrase. Podľa časových možností návšteva zámku Residenz, bývalého sídla bavorských kráľov. Ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka olympijského areálu Olympiapark, kde sa konali letné olympijské hry v roku 1972, výstup na olympijskú vežu Olympiaturm s nádherným výhľadom na mesto a okolie. Autokarová prehliadka: Allianz Aréna – druhý najväčší futbalový štadión v Nemecku, BMW továreň... Pokračovanie do mestečka Burghausen, kde sa nachádza najdlhší hrad (1043 m) so stredovekou atmosférou a krásnou vyhliadkou na okolie. Prechádzka po moste, pod ktorým preteká rieka Salzach a oddeľuje tak Nemecko od Rakúska. Zastávka v Salzburskej jazernej oblasti. Meno dostala podľa štvorice jazier – Wallersee, Mattsee, Grabensee a Obertrumersee. Oddych pri jazere Mattsee. Ubytovanie po ceste a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do Salzburgu, rodiska W. A. Mozarta. Nádherný palác Mirabell so záhradami, schodiskom z 18. storočia a mramorovou sieňou, prehliadka mesta - pamiatky starého (UNESCO) a nového mesta: Arcibiskupská rezidencia, Salzburský dóm, Mozartov žltý dom a iné. Nákupy na Getreidegasse, hlavnej turistickej ulici, ktorá je posiata obchodíkmi a kaviarňami, vhodné miesto na nákupy tradičného salzburgského piva, či sladkých mozartových praliniek. Pevnosť Hohensalzburg, ktorá sa nachádza na hore Mönchsberg a bola postavená v r.1077 - dostupná pozemnou lanovou dráhou tzv. zubačkou za pár minút, s nezabudnuteľným výhľadom na mesto. Návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR. Upozornenie: termín 19.4. - 21.4. - Veľká noc.


Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD