phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Levanduľový festival v Tihany

Tihany - Vesprémska župa (Balaton Sever), Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Deň ako v provensálskej rozprávke. Ak chcete zažiť skutočný kus Provensálska, nadýchať sa vône levandule a celé telo nechať rozmaznávať atmosférou juhovýchodného Francúzska, vstúpte s nami do mestečka Tihany, prezývaného „maďarským Provensálskom“.


Malebné maďarské mestečko Tihany leží vo Vesprémskej župe v obvode Balatonfüred, ale takéto určenie polohy väčšine Slovákom ani Čechom veľa nepovie. No len čo dodáme, že Tihany sa nachádza na polostrove jazera Balaton, tak už mnohí celkom presne vedia, kde ho hľadať.


Lákavá vôňa Levandule je predzvesťou medzinárodne známeho Levanduľového Festivalu v Tihany, ktorý sa každoročne koná počas levanduľových týždňov. Pestovaniu levandule sa v tomto mestečku venujú už dlhé desaťročia, o čom svedčia fialovo sfarbené lúky pozdĺž príjazdovej cesty k obci Tihany a množstvo tradičných remesiel, ktorými je tento kraj preslávený.


Čas strávený v tomto mestečku môžete využiť individuálne  na ochutnávku levanduľových špecialít, nákup levanduľových produktov , návštevu levanduľových trhov, zber levandule na poli, navštíviť múzeum bábik, či Levanduľový dom, kde sa dozviete ako sa táto rastlina spracovávala v minulom storočí.


Pre tých aktívnejších ponúkame možnosť kúpania, či plavby loďkou na Balatóne.


Každý účastník dostane podrobnú mapku všetkých atrakcií v Tihány, vďaka čomu, podľa svojej chuti, môže zažiť neopakovateľný deň v provensálskej rozprávke.


Program:

-7:00 odchod z Bratislavy – Trnavské mýto, Bratislava

-11:30 príchod do Tihany,

-11:45  zraz pred opátstvom

-12:00 osobné voľno, alebo prehliadka so sprievodcom

( základný okruh – múzem bábik, opátstvo, Levanduľový dom, Levanduľové trhy)

-17:30 odchod do Bratislavy

Predpokladaný príchod do Bratislavy cca 21:00

( časy sú orientačné, presný popis bude v pokynoch)


Cena zahŕňa: dopravu luxusným autokarom, sprievodcu CK, povinné zákonné poistenie CK, catering počas cesty

Cena nezahŕňa: Vstupy v rámci prehliadok – cca 3500 Forintov ( nepovinné), komplexné cestovné poistenie – 2,05 €, sedenie v prvej polovici autobusu – 2,-€