phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Laxenburd, hrad Franzensburg a Baden bei Wien

Dolné Rakúsko, Rakúsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis ubytovania:
Mestečko LAXENBURG, hrad Franzensburg a kúpeľné mesto BADEN bei Wien

Obľúbený ciel výletov do Dolného Rakúska, spojený so slávnosťou ruží

1-denný autobusový zájazd

Prehliadka areálu zámockého parku, hradu a návšteva mestečka Baden pri Viedni  


Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 08:00 hod. Návrat: do Bratislavy cca o 19:30 hod.


Mestečko Laxenburg je vďaka niekdajšiemu cisárskemu zámku obľúbeným cieľom výletov v Dolnom Rakúsku. Srdcom celého Laxenburgu je zámocký park v anglickom štýle, za čias cisára Jozefa II. bol najokázalejším zámockým parkom v Európe. Najznámejšou budovou v areáli zámockého parku je hrad Franzensburg, vybudovaný v roku 1800 podľa vzoru stredovekého rytierskeho hradu na ostrove v umelo vybudovanom jazere. Kúpeľné mestečko Baden bei Wien – na východných svahoch Viedenského lesa, patrilo v časoch monarchie k obľúbeným kúpeľom nielen členov cisárskeho dvora, ale aj hudobných skladateľov (Mozart, Beethoven). Dominantou a najvyhľadávanejším oddychovým miestom Badenu je neopakovateľný kúpeľný park s množstvom významných sôch. Ďalšou atrakciou mesta je najväčšie rozárium (vstup je bezplatný) Rakúska, kde rastie vyše 600 druhov ruží kvitnúcich 2 krát ročne, v júni a v októbri. Od jari do jesene sa v tomto kráľovstve vôní usporadúva celý rad akcií a my vás pozývame na jeden z nich – slávnosť ruží.


PROGRAM ZÁJAZDU

V dopoludňajších hodinách okružná jazda vláčikom po zámockom parku v Laxenburgu a návšteva hradu Franzensburg. • V popoludňajších hodinách presun do kúpeľného mesta Baden bei Wien, miesta konania slávnosti ruží - Doblhoffpark (bezplatný vstup). Krátka prehliadka najznámejších pozoruhodností mestečka: Kaiserhaus – letná rezidencia Františka I. a posledného cisárskeho páru Karola a Zity, či gotického kostola Sv. Štefana. • V podvečrných hodinách odchod na Slovensko.  


Poznámky:

zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb • odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku


Cena zahŕňa: 

dopravu zájazdovým klimatizovaným autobusom • služby sprievodcu • prehliadky podľa programu (bez vstupov)  • zákonné poistenie voči insolventnosti


V cene nie je zahrnuté:

komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 2,1 €/osoba; KCP - Plus 2,5 €/osoba • vstupenky (podľa výberu) – zľavnené skupinové ceny, platí sa už pri objednávaní zájazdu v cestovnej kancelárii:> kombinovaný lístok 16,1 €/dospelá osoba, 9,1 €/dieťa do 14 r. (aj študenti do 18 r. so štud. preukazom) – zahŕňa vstup do hradu Franzensburg so sprievodcom, vstup do zámockého parku Laxenburg, 2x prievoz na ostrov ku hradu, jazda vláčikom po parku;> to isté, ale bez jazdy vláčikom po parku 13 €/dospelá osoba, 7 €/deti+študenti do 18 r.