phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Laos a Vietnam, klasická Indočína

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie povodím Mekongu cez ospalý Laos a dynamický Vietnam. Uvidíte dračie zuby v Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. Dynamicky rozvíjajúca sa krajina, ktorá je aktuálne najväčším turistickým magnetom juhovýchodnej Ázie. Ideálny počet dní a starostlivo pripravená cesta garantujú jeden veľký zážitok.


Program:


1.deň
Odlet do Indočíny
LIETADLO

Odlet do Bangkoku a odtiaľ k rieke Mekong.


2.deň
Pristávame v Laose
LUANG PRABANG

Prílet do Laosu. Prvý dotyk s azda najmenej známou krajinou z Indočíny. Prechádzka po brehu majestátneho rozvodneného Mekongu.


3.deň

Modlitba v jazyku Pali
LUANG PRABANG

LUANG PRABANG: historické chrámy zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, modlitby mníchov v historickom jazyku Pali. Vyjdeme si na najvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mať celé mesto ako na dlani. Popritom ochutnáme miestnu kuchyňu. Toto miesto si odnesiete v srdci. Ďalej si užívame atmosféru tohto malebného, francúzskou koloniálnou architektúrou šmrncnutého mesta. Prechádzky, objavovanie zážitkov, skúsite to na bicykli? Atmosféra nočného trhu je krásna. Chrám Wat Visoun, kráľovský palác a národné múzeum. Nádherný zážitok. Vstaňte skoro ráno a pridajte sa k šafránovo odetým mníchom, ktorí zbierajú malé obety od veriacich.


4.deň

Dračie zuby v ryžových poliach
VANG VIENG

Cesta na juh miestnou dopravou cez nekonečné serpentíny a ryžové polia. Krásna a náročná cesta do Vang Vieng. Malé mestečko s ospalou batôžkárskou pohodovou atmosférou vsadené do nádhernej scenérie ryžových polí obklopených krasovými vrchmi. Dračie zuby, ale na súši. Čas na krátky relax, či prechádzku.

Ošúchaný francúzsky šarm
VANG VIENG - VIENTIANE

Cesta do VIENTIANE, hlavného mesta Laosu s ošúchaným francúzskym šarmom. Verili by ste, že tu nájdete Víťazný oblúk? That Luang a ikona laoského budhizmu. Čo si dáme na večeru? Večerná promenáda pri Mekongu. Na jednej strane rieky Laos a na druhej Thajsko. Nás však zajtra čaká Vietnam!


5.deň
Ošúchaný francúzsky šarm

VANG VIENG - VIENTIANE

Cesta do VIENTIANE, hlavného mesta Laosu s ošúchaným francúzskym šarmom. Verili by ste, že tu nájdete Víťazný oblúk? That Luang a ikona laoského budhizmu. Čo si dáme na večeru? Večerná promenáda pri Mekongu. Na jednej strane rieky Laos a na druhej Thajsko. Nás však zajtra čaká Vietnam!


6.deň

Hočiminovo mauzóleum, na cyklorikšiach do ulíc remeselníkov a prvá vietnamska večera
VIENTIANE - HANOJ

Pešia prehliadka Vientianu – prezidentský palác, nespočetné budhistické chrámy a vientianské trhovisko. Pravý ázijský zážitok v najmenej známom hlavnom meste juhovýchodnej Ázie! Poobede prelet do Hanoja a prvý večer vo Vietname. HANOJ: Dobrý večer Vietnam! Vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privíta nás socha Lenina na námestí, plagáty s komunistickými heslami, Hočiminovo mauzóleum. Prezrieme si skromný domček, v ktorom strýčko Ho býval, a veľký luxusný Zyl, v ktorom sa vozil. Spoločne si však vychutnáme aj úžasnú históriu a gráciu veľkej dámy Orientu. Budeme sa prechádzať v desiatkach prastarých uličiek remeselníkov jednotlivých cechov a prenesieme sa stovky rokov do minulosti. Veľmi silný zážitok, ktorý prekvapí aj skúsených cestovateľov. Luxusný dom francúzskeho guvernéra položený v nádhernej tropickej záhrade, stavaný podľa princípov Feng Šuej. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry plný kamenných stél a bonsajov. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. V tomto nádhernom chráme pochopíme, prečo sa Vietnamu tak darí. Večera na terase s výhľadom na jazero, kde je pochovaný legendárny meč vietnamského Artuša. Stred jazera je považovaný za stred Hanoja. Pivko Hanoi či francúzske červené? Divadlo s unikátnymi vodnými bábkami či prvá jazda rikšami? Vedeli ste, že Hočimin vôbec nechcel mať mauzóleum?


7.deň

Plavba pomedzi dračie zuby (UNESCO)
HANOJ - HALONG BAY

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou loďou prenajatou iba pre nás.


8.deň
Ochutnáme hadie mäso a zjeme tlčúce hadie srdce
HALONG BAY - HANOJ - DANANG

Zastavíme sa v špeciálnej hadej reštaurácii, kde tí najodvážnejší skúsia zjesť ešte bijúce srdce hada, ktoré zapijú haďou krvou a žlčou. Neuveriteľný zážitok! Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac. Odchod cez niekdajšiu demilitarizovanú zónu na juh. Prešli sme zo socializmu do kapitalizmu.


9.deň

Atmosféra ako zo sna, to najlepšie z histórie Vietnamu
DANANG - HOI AN - MRAMOROVÉ HORY

HOI AN (UNESCO): je veľké prekvapenie. V anketách o najimpresívnejšie mesto vždy porazí Hanoj aj Saigon. Romantické mesto čínskych, japonských, portugalských, holandských, anglických a francúzskych obchodníkov s výnimočnou atmosférou. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An bol zároveň zástavkou Hodvábnej cesty. Budeme sa prechádzať ako vo sne, ocitli sme sa v 16. storočí. Domorodý trh, úzke uličky, hodvábne lampióny, vysoká kultúrna úroveň mestečka. V cene máme vstupenku do najkrajšieho chrámu mesta, kde sa stretávali čínski obchodníci z jednej provincie. Vysvetlíme si konfucionizmus, taoizmus aj uctievanie predkov – práve toto robí terajšiu Čínu takou silnou a čo už v Číne nenájdete. V cene aj návšteva domu bohatého obchodníka. Takto luxusne sa pred 400 rokmi v Hoi Ane žilo. S vynikajúcim miestnym sprievodcom si prezrieme najväčšiu atrakciu mesta Japonský most, ktorý kedysi spájal dva svety. Obed v našej BUBU restaurant (3 eurá za miestnu špecialitu a 50 centov za pivo Saigon). Noc v rozprávkovom meste. MRAMOROVÉ HORY: hovorí sa, že práve tu je najkrajšia príroda Vietnmu. Päť posvätných hôr pomenovaných po základných taoistických elementoch (voda, drevo, oheň, kov, zem) a my z vyhliadky uvidíme všetky. Všetci navštívime obrovskú Budhovu jaskyňu a tí zdatní vystúpia so sprievodcom na vrchol hory s nádherným výhľadom. DA NANG, kde sa vylodili na pláži prví americkí vojaci. Dnes sa tu budujú nové luxusné rezorty a Vy tie pláže proste musíte vidieť. Centrum ríše Čamov, ríše ktorá dokázala jediná konkurovať veľkému Angkoru v Kambodži. Bolo to v dobe, keď boli Vietnamci ešte bezvýznamným vazalom Číny. Budhistické a hinduistické sochy Čamov s erotickými motívmi si vychutnáme v múzeu.


10.deň
Cisárske zakázané mesto, most od Eiffela a Voňavá rieka
HUE - NHA TRANG

HUE: cisárske mesto (UNESCO), ktoré si napriek vojne zachovalo svoju unikátnosť. Tušili ste, že aj Vietnamci majú Zakázané mesto a je krajšie než to v Pekingu? Prejdeme cez Poludňajšiu bránu, tak ako chodili mandaríni, slony a samotný cisár a následne prejdeme sieňami a palácmi. kam mohli vstúpiť iba konkubíny a eunusi. Umelé jazierko, kde cisár rybárčil, umelý ostrov, kde lovil tigre, čajový altánok, cisársky trón. Dôkladná prehliadka so skúseným sprievodcom. Hrobky dynastie Nguyen sú roztrúsené po okolí, iba s CK navštívime tú najkrajšiu. Ako sa vyrábajú tradičné vietnamské klobúky a vonné tyčinky? Plavíme sa aj po Voňavej rieke, najprv dolu prúdom za bežným životom pri rieke a potom proti prúdu k mostu, ktorý stavala tá istá spoločnosť ako Eiffelovku, popri cisárskej lodi až k najkrajšej budhistickej pagode Vietnamu. Cisárska večera (pre záujemcov) priamo v citadele, za vodnou priekopou v priestoroch, kam mohli vstúpiť iba mandaríni. Päť chodov, ako ich jedli cisári. Vysvetlíme si, čo je to DMZ a zažijeme nočný vlak – rýchlik znovuzjednotenia, ktorý utuží priateľstvá v našej partii. Odchod lôžkovým vlakom (zaťahovacie kupé pre 4 osoby) a ráno sme na plážach Nha Trangu.


11.deň
Príchod na pláže Nha Trangu, masáže a večera s nohami v piesku
NHA TRANG

Príchod na krásne pláže a zaslúžený oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod. 3 dni zaslúženého oddychu na plážach z bieleho piesku, kde ponúkajú masáže a fantastické morské potvory. Uvítacia večera v najlepšej reštaurácii priamo na pláži, kde si môžete z úlovku dňa vybrať tú najčerstvejšiu rybu, či sépiu, homára, ktorú pred Vami ugrilujú podľa vašej chuti. Alebo si dáte krevetové kari, špecialitu podniku? Nohy na piesku, luxusné stolovanie a možno Vaše najlepšie morské príšerky.


12.deň
Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink.
NHA TRANG

V cene celodenná plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? CK sprievodca Vás zorientuje a zabezpečí pre Vás ten najlepší gurmánsky zážitok.


13.deň

Masáže na pláži, história Chamov alebo kúpeľ v bahenných kúpeľoch?
NHA TRANG

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.


14.deň
Národné vietnamské jedlo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton
NHA TRANG - SAIGON

Presun do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.


15.deň

Milióny motoriek, tunely partizánov, vietnamská vojna a moderná realita
SAIGON- LIETADLO

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlíme 3 indočínske vojny . Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Kubánsky klub a kokteil na streche hotela Caravelle, či výhľady z 23. poschodia vínového baru hotela Sheraton, alebo kávička na streche hotela Rex? Nebudete veriť, že ste v socialistickej republike! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov. Večer odlet domov.


16.deň

Vitajte doma!
DOMOV

Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku
ubytovanie v 3* a 4* hoteloch
raňajky
bohatý program vo Vietname a v Laose
nočný presun ležadlovým vlakom
prelet Vientiane - Hanoj
CK-sprievodcu
vstupné
množstvo prehliadok a výletov
najlepšie poistenie proti insolventnosti
asistenčné služby CK

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), víza, dva vnútroštátne prelety, poistné.


Letenka: Túto destináciu lietame leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji alebo Qatar Airways s prestupom v Dohe.


Poznámka:

V termínoch v novembri a decembri vám namiesto pobytu v Nha Trangu ponúkame pobyt v letovisku Phan Thiet. Letíte iba raz (z Danangu do Saigonu, čo je najbližšie letisko k Phan Thietu) a zo Saigonu sa k moru presuniete prenajatou dopravou (cca 4-5 hodín).


Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.