phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Ľadoborcom na severný pól

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Helsínk, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.

2. deň HELSINKI - MURMANSK
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Murmanska, transfer do prístavu, nalodenie na atómový ľadoborec 50 Years of Victory, zoznámenie sa s loďou, vyplávanie na sever.

3. deň BARENTSOVO MORE
Plavba Barentsovým morom, odborné prednášky o arktickej prírode, pozorovanie veľrýb a vtáctva. Postupne sa začínajú objavovať prvé plávajúce kryhy, až sa hladina oceánu uzavrie ľadovým príkrovom a ľadoborec nastúpi svoju plavbu k pólu zamrznutým oceánom.

4.- 6. deň PLAVBA NA SEVER
Plavba v kurze 0 a prebíjanie sa zamrznutým Severným ľadovým oceánom. Počas plavby sa konajú polárne prednášky. Organizované sú i prieskumné lety vrtuľníkom k obhliadnutiu zamrznutého oceánu z vtáčej perspektívy, trhlín v ľade a morfológie ľadového poľa. Čas k pozorovaniu meniacej sa ľadovej štruktúry, polynií - trhlín v súvislom ľade so šírim morom. Na ľadových planinách sa môžu vyskytnúť tulene a ľadové medvede.

7. deň SEVERNÝ PÓL 90°00'00"
V závislosti od plavebných podmienkach doplávanie na severný pól. Zastavenie lode, výstup na ľad, oslava dobytia severného pólu, pre odvážnych záujemcov možnosť krátkeho ponorenia do mora v brázde otvorenej hladiny za ľadoborcom. Severnejšie sa už vykúpať na planéte nedá!

8. - 10. deň PLAVBA NA JUH - ZEM FRANTIŠKA JOZEFA
Spätná plavba na juh, pozorovanie scenérií, arktickej a morskej fauny, odborné prednášky. Plavba okolo divokého pobrežia Zeme Františka Jozefa, jedného z najmenej dostupných miest našej planéty. Pri priaznivých podmienkach výsadky na pevninu, pozorovanie ľadových medveďov, ktorých tu žije veľké množstvo, polárnych líšok a úžasných scenérií sopečných náhorných plošín, ľadovcových zosuvov a plávajúcich ľadovcov. Návšteva historických miest a mysu Norway, kde prezimovala Nansenova výprava pri neúspešnom pokuse o dobytie severného pólu.

11.-12 deň BARENTSOVÉ MORE
Preplávanie Barentsovho mora.

13. deň MURMANSK - HELSINKI
Vylodenie v Murmansku, transfer na letisko, odlet do Helsínk, nocľah v Helsinkách.

14. deň HELSINKI - PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Prahy(Viedne).

Atómový ľadoborec 50 YEAR OF VICTORY
Najvýkonnejší a najmodernejší svetový ľadoborec bol uvedený do prevádzky v roku 2007. Jedným z niekoľkých revolučných prvkov je trup v tvare lyžice. Táto loď drží aj svetový rekord v rýchlosti plavby na Severný pól – 4 dni, ale naša expedícia sa nebude tak ponáhľať. Pohon je zaistený 2 turbínami o výkone 75.000 konských síl, ktoré poháňajú atómové reaktori, chránené 160-tonovou oceľovou schránkou, tienené betónom a vodnou clonou. Loď je schopná samostatného chodu bez prerušenia po dobu 4 rokov. Medzi oboma trupmi je voda, ktorú je možné vďaka dômyselnej konštrukcii podľa potreby prečerpávať do rôznych častí trupu lode a tak zlepšiť ľadoborné schopnosti lode. Pohyb v ľadovom poli je uľahčovaný tryskami, ktoré vháňajú pod ľad horúcu vodu. Loď je vybavená najmodernejším satelitným a komunikačným zariadením.

Kajuty:
vlastné sociálne zariadenie, posteľ, stôl, TV, fén a okná von.

Spoločné priestory:
reštaurácia, knižnica, bar Victory, poslucháreň, knihovňa, fitness centrum, 2 sauny a bazén, ošetrovňa, masážny salón. Lodný mostík je cestujúcim otvorený po väčšinu plavby, na pozorovanie scenérií sa hodia aj rozsiahle vonkajšie otvorené paluby.

Technické údaje:
dĺžka 159,6 m, šírka 30 m, ponor 11,08 m, výtlak 25 840 ton, pohon: 2 atómové reaktory o výkone 227,6 MW, vyrábajúce paru pre turbíny s výkonom 75 000 ks, plavebná rýchlosť: 21,4 uzlov, posádka 140 osôb, cestujúci 128 osôb.

Klasifikácia ľadoborca:
Arktida

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha - Helsinki - Murmansk – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 2 x nocľah v Helsinkách v hoteli 4 - 5 * s raňajkami 11 x nocľah na lodi v kajute Twin Standard s plnou penziou - pivo, víno, liehoviny a nealko v bare a počas jedál lodnú dopravu podľa itinerára všetky výlety na pevninu a výlety helikoptérou skúseného arktického sprievodcu, prednášky a výlety zapožičanie vodotesnej expedičnej obuvi nepremokavá bunda (zostane účastníkom ako suvenír) podrobné informačné materiály pred odletom, arktickú príručku expedičný denník a fotoalbum na DVD-Disku krytie výdavkov pri záchrannej akcii do 100.000 USD (iba dni na ľadoborci) transfery

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 389,- EUR poplatky za nadváhu batožiny vízum do Ruska 65,- EUR/osoba cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň