Kúpanie v termálnej vode a historické jazdecké hry so stredovekou hostinou

Maďarsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

"Atény Zadunajska - Pápa a Sárvár" 

Na tomto výlete vám chceme predstaviť zaujímavé miesta Zadunajska, nachádzajúce sa v časti západná Panónia a uvidíte, že neoľutujete.! Západné Zadunajsko bolo kedysi súčasťou starovekej rímskej provincie Panónia. O sláve jeho dávnych čias svedčia mimoriadne krásne mestečká s rímskymi ruinami, starobylými mestskými hradbami a hradnými múrmi, ale aj krásnymi barokovými pamiatkami obklopené malebnou krajinou alpského pohoria Alpokalja. Čerešničkou na torte bude návšteva hradu s programom, v ktorom sa nám okrem ukážok profesionálnej jazdeckej drezúry predstavia aj statoční rytieri v plnej zbroji, ktorí bránili hrad pred Turkami. Korunou programu sú stredoveké hody s cigánskou hudbou a obsluhujúcimi, či dvornými dámami v dobovom oblečení. To všetko v kombinácii s blahodarnými účinkami liečivej vody v Sárvári vám zaručí, že sa na tomto výlete nudiť nebudete!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Našou prvou zastávkou bude najstaršie mesto Maďarska – Szombathely, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Panónie. Mesto známe pod názvom Savaria sa môže pýšiť dvetisícročnou minulosťou a jeho prví obyvatelia požívali práva rímskych občanov. Zo ziskov plynúcich z Jantárovej cesty bolo vybudované veľkolepé mesto o čom svedčia aj archeologické vykopávky z rímskych dôb. Ráz dnešného mesta vytvárajú barokové a klasicistické budovy z 18.-19. storočia, dom kanonika, barokový biskupský palác a katedrála. Po príchode do mesta nás čaká prehliadka so sprievodcom. V rámci nej uvidíme tunajšiu katedrálu – najväčší barokový kostol krajiny s interiérom vyzdobeným freskami, obrazmi, sochami a krásnymi červenobielymi kazateľňami. Určite neminieme ani tehlovú synagógu v maurskom štýle, ale najväčšiu pozornosť budeme venovať práve biskupskému palácu, ktorý po nákladnej rekonštrukcii pred 2 rokmi sprístupnili verejnosti. Bol postavený v r.1783 a prehliadka je možná len so sprievodcom. Jeho Sala Terrena s originálnymi Dorffmaisterovými freskami je považovaná za najkrajšiu barokovú miestnosť v krajine, v diecéznej knižnice a archíve sú umiestnené diela známych maliarov a tunajšia zbierka cirkevného umenia obsahuje okrem biblií a gotických rúch aj krásne monštrancie z 15.stor.. Skutočná pastva pre oči. Po prehliadke individuálne voľno na obed, či občerstvenie. Poobede nás už čaká presun na miesto nášho ubytovanie v Sárvári do hotela s termálnou vodou. Kto nemá záujem o poobedňajší program na hrade Sümeg, zostáva sa kúpať v hoteli, alebo navštívi termálne kúpele, nachádzajúce sa pár krokov od hotela. My ostatní si naplno vychutnáme jednu z najväčších atrakcií oblasti ktorou je impozantný hrad Sümeg. Citlivo zrekonštruovaná zrúcanina dnes patrí k najväčším a najlepšie zachovaným hradom krajiny. Z hradu sa ponúka nádherný pohľad až po Balaton. Po individuálnej prehliadke hradného múzea nás čakajú v podhradí historické jazdecké hry, ktoré hostia skutočných profesionálov v odbore. V bohatom programe uvidíme okrem hosťujúcich jazdcov (medzi iným aj z Mongolska) v ukážkach jazdeckej drezúry, aj súboje pešiakov a jazdcov, ukážky akrobatických kúskov vlajkonosičov, streľbu z luku, či hod oštepom, prosto disciplíny, ktorými sa budú chcieť účastníci jazdeckých hier blysnúť vo vymyslenom príbehu pred kráľom. Garantujeme skutočnú šou pre všetky vekové kategórie. V prípade nepriaznivého počasia je pripravená miesto rytierskej arény krytá rytierska sála, takže o zážitok neprídeme. Dojmy z hier budeme môcť rozobrať pri bohatej stredovekej večeri, sprevádzanej dvornými dámami a dobovou hudbou. Lokaji nám ju servírujú v dobových kostýmoch. Po večeri návrat do hotela.

2. deň

sa po raňajkách oddáme blahodarným liečivým účinkom tunajšej termálnej vody. Na výber máme hotelový wellness ( mimochodom tiež s termálnou vodou), pre náročnejších odporúčame navštíviť tunajšie kúpele. Nájdeme tu krištáľovo čistú vodu s priestrannými plochami pre odpočinok, exkluzívnym saunovým svetom, bazénmi s liečivou vodou, či zážitkovými bazénmi, skrátka naozaj pre každého niečo. Vďaka jedinečnej ponuke a vysokej kvalite služieb získali kúpele už množstvo ocenení. Veď nakoniec presvedčte sa sami! (Tí, čo sa kúpať nechcú majú možnosť navštíviť tunajší hrad, patriaceho od nepamäti až dodnes grófom z rodu Nádasdy) Zrelaxovaní, sa v čase obeda presunieme do Atén Zadunajska - do mesta Pápa, Pôvodné barokové mesto zaujme návštevníkov nielen svojím Esterházyovským kaštieľom, sakrálnymi stavbami, ojedinelým múzeom modrotlače , či 2500 ročnou múmiou, ale aj perfekte zrekonštruovaným centrom, s opravenými budovami a parkami. Je to taká perlička, ktorú ocenia hlavne milovníci histórie a krásnej architektúry. Nad mestom sa týči viacero veží, v tomto príjemnom mestečku sa totiž nachádza 15 kostolov, kaplniek, či modlitební. Určite najznámejší je „Veľký kostol“ z 18.stor. Fresky stropu tejto neskoro barokovej pamiatky namaľoval rakúsky majster Franz Anton Maulbertsch. Nedávno zrekonštruovaný barokový kaštieľ známeho rodu sa nachádza v centre mesta a ponúka pohľad do barokového sveta šľachticov. Prehliadky sú interaktívne, spestrené úryvkami z literárnych, hudobných a dramatických diel, sprevádzať nás bude jedna z dvorných dám. Spolu s ňou sa prenesieme do obdobia baroka a zistíme ako takí šľachtici skutočne žili... Spoločnú prehliadku kaštieľa bude sprievodca tlmočiť do slovenčiny.Po prehliadke kaštieľa individuálne voľno na občerstvenie a vychutnanie si atmosféry mesta. Na spiatočnej ceste nás čaká ešte jedna zaujímavá zastávka. V malej dedinke neďaleko Győru stojí viac ako 800 ročný románsky kostol, ktorý je významným architektonickým klenotom. Po tejto príjemnej bodke nasleduje už návrat do Bratislavy v podvečerných hodinách.

Cena zahŕňa

- doprava pohodlným klimatizovaným autobusom
- sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti 
- ubytovanie v 3*hoteli superior s rańajkami
- neobmedzené použivanie hotelového wellnessu - župan na izbe
- vstup na hrad Sümeg, historický jazdecký program, bohatá stredoveká večera


Cena nezahŕňa

- pobytová taxa 500FT za noc
- vstup do liečebných a wellness kúpeľov v Sárvári – dospelí 3700FT, zľavnené vstupné po 16 hod 2200FT, po 19 hod – 1100FT, otvorené do 21,30 (fakultatívne!, možnosť platiť kartou)
- interaktívna prehliadka Esterházyho kaštieľa v Pápe – dospelí – 6,50€ , seniori - 4€
- kombinovaný vstup do biskupského paláca a múzea – cca 5€
- vstup do románskeho kostola – dospelý 2€, seniori - 1€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV
CK VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK