Cena

local_offer Od 219 €
event_available

12. 6. 2020 / 3 dni

people
restaurant
hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time3 dni
 • event_available termíny od 12. 6. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1081677

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto). Príchod do Spital am Pyhrn, turistika divokou tiesňavou doktora Vogelgesanga - chodník s drevenými rebríkmi a mostíkmi okolo skál a vodopádov, najdlhšia tiesňava Horného Rakúska s variantov pre zdatnejších a menej zdatných turistov. Prejazd k jazeru Grundlsee. Záujemcovia môžu absolvovať náučný chodník pozdĺž potoka Toplitzbach k jazeru Toplitzsee. Prejazd k jazeru Altausee , okolo ktorého vedie jedna z najkrajších okružných ciest v oblasti Soľnej komory (Salzkammergut) . Krásne výhľady na pohorie Trisselwand, Loser a ľadovce Dachsteinského masívu robia z cesty okolo jazera nezabudnuteľný zážitok. Vďaka veľkému počtu lavičiek na brehu jazera je cesta vhodná aj pre rodiny s deťmi a seniorov. Uprostred leta je Altausee dostatočne teplé , aby sme sa mohli pri kúpaní trochu ochladiť , k dispozícií je rada malých pláži pozdĺž cesty. Prejazd Soľnou komorou okolo jazera Wolfgangsee na ubytovanie k Salzburgu , nocľah.


2.deň: Po raňajkách odchod do národného parku Berchtesgaden. Pre záujemcov návšteva unikátnych soľných baní , jazda vláčikom , banícka šmykľavka , jazda po podzemnom soľnom jazere. Ostatní môžu voľný čas tráviť v malebnom mestečku Berchtesgaden . Potom prejazd do Obersalzbergu , záujemcovia môžu absolvovať zhruba dvojhodinový výstup na horu Kehlstein až k Hitlerovmu orliemu hniezdu (zdarma) , potom peši späť k autobusu a prehliadka po Rossfeldskej panoramatickej ceste , menej zdatní môžu vyjsť hore ekobusom za poplatok a zvyšok času stráviť prehliadkou múzea Dokumentation s podzemnými bunkrami . Navečer prechádzka po Mozartovom Salzburgu a osobné voľno. Návrat na nocľah.


3.deň: Po raňajkách odchod do Werfen. Návšteva Eisriesenwelt -najväčšej ľadovej jaskyne na svete. Nachádza sa vnútri hory Hochkogel (2281 m) a vchod do jaskyne leží v nadmorskej výške 1641 m. Dostaneme sa sem lanovkou za poplatok alebo peši po turistickom chodníku. Po prehliadke pokračovanie krásnou horskou krajinou do jedného z najmalebnejších mestečiek v Rakúsku - Hallstattu na brehu rovnomenného jazera. Záujemcovia sa môžu previesť aj loďou po jazere. Popoludní odchod domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.


Poznámky a informácie:
Grundlsee - Salzburg - Berchtesgaden - Ľadová jaskyňa - Hallstatt

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 2 x ubytovanie s raňajkami , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy, 2 x večera 38,-€/osobamapMapa