phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Krásy Kampánie a ostrovy

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň

Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň

Ráno príchod do Neapola. Neapol je jedným z najkrajších svetových miest a je zaradený do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Nachádza sa tu najviac sakrálnych pamiatok na svete. Režisér Vittorio de Sica ho vo svojom filme Neapolský záliv nazval „zvodným mestom“. Neapol je rovnako aj mestom pravej talianskej pizze a futbalu.  Pri prehliadke mesta si pozrieme kráľovskú rezidenciu Capodimonte, ktorá bola prestavaná na múzeum, námestie Piazza dell Plebiscito, galériu Umberta I. s najväčšou sklenenou pasážou v Európe, nahliadneme do stredovekého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo. Prechádzkou pozdĺž mora prídeme k stredovekému hradu Castel dell'Ovo, ku ktorému sa viaže legenda o vajci.  Podľa legendy mal rímsky básnik Vergilius magické vajíčko, ktoré je ukryté v hradu, ak sa vajíčko rozbije, mesto bude zničené. Prechádzka k prístavu Santa Lucia.  Po prehliadke presun na ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách presun do prístavu. Plavba trajektom na malebný ostrov Capri - perlu Tyrhénského mora. Podľa mytológie tu žili sirény, ktoré lákali svojim spevom moreplavcov k zradným útesom, o ktoré sa potom ich lode rozbili. Prehliadka ostrova, ktorý sa rozdeľuje na dve časti: Capri a Anacapri. Individuálna prehliadka.  Možnosť prejsť sa po krásnych Augustových záhradách odkiaľ nádherne vidno Faragliony a Koziu cestu. V Anacapri môžete navštíviť vilu Axela Muntheho alebo sa vyviesť lanovkou na vrchol najvyššieho vrcholu ostrova Monte Solaro. Fakultatívne: plavba loďkou okolo ostrova, návšteva Modrej jaskyne – Blue Grotto. Plavba trajektom naspäť do prístavu. V prípade záujmu návšteva fabriky na výrobu typického južanského alkoholu Limoncella a produktov z citrónov.  Večer návrat na ubytovanie.

4. deň

Po raňajkách presun do prístavu. Plavba trajektom na večne zelený termálny ostrov Ischia, ktorý je sopečného pôvodu a je najväčším ostrovom v Neapolskom zálive. Tento ostrov si získal značnú obľubu medzi turistami vďaka svojmu miernemu podnebiu, prírodným krásam, no najmä pre viac než 100 teplých a studených liečivých prameňov.  Nádherné piesočné pláže môžete nájsť v turistických centrách ako sú Forio, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Ischia a Barano. Záliv Baia di Sorgetto je známy vďaka svojim termálnym prameňom, ktoré vyvierajú do mora a umožňujú kúpanie aj v zime. Môžete sa teda využiť priestor na kúpanie sa, prípadne fakultatívne: termálne parky Castiglione – Casamicciola Terme, Negombo – Lacco Ameno, Poseidonove záhrady – Forio, Tropical Park – St. Angelo, Afroditine/Apolonove záhrady – Barano, Eden – Ischia Porto.  Prípadne môžete absolvovať okružnú jazdu ostrovom so zastávkami na jeho najkrajších miestach: Aragonský hrad, veža Guevara, most Ponte di Ischia, záhrady La Mortella, botanická záhrada Ravino. Plavba trajektom naspäť do prístavu. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

5. deň

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 2 noci s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

 

V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 9 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 50 €

• odporúčané vreckové min. 80 € na osobu