Kanárske ostrovy - Tenerife trošku inak

Tenerife, Kanárske ostrovy

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: Popoludní transfer z Bratislavy do Brna na letisko. Odlet z Brna na ostrov Tenerife, prílet v neskorých večerných hodinách. Transfer autobusom do prímorského letoviska Puerto de la Cruz, ubytovanie v hoteli.

 

2. deň: Po raňajkách v hoteli (bohaté švédske stoly) schôdzka s miestnym sprievodcom, relaxácia v Puerto de la Cruz. Letovisko leží na brehu Atlantického oceánu , možnosť využitia hotelových bazénov alebo pláže s čiernym pieskom či impozantné morské kúpele, večera v hoteli (tiež bohaté bufetové stoly).

 

3. deň: Po raňajkách v hoteli , odchod autobusom na prvý poznávací výlet do hôr v severozápadnej časti ostrova. Orotava je malebné historické mesto pod horami s radom impozantných cirkevných i svetských pamiatok, podhorie najvyššej hory Španielska, spiacej sopky Pico de Teide , v nadmorskej výške cca 2250 m si prezrieme starý kráter s priemerom viac ako 17 km (možnosť krátkej túry lávovým poľom), úchvatný strmý kaňon na západnom úbočí s osadou Masca (možnosť obeda), prímorské mestečko Garachico , s morskými kúpeľmi v lávových poliach a dedinka Icod de los Vinos, kde rastie najväčší dračí strom na svete. Večera v hoteli.

 

4. deň: Po obede celý deň voľno na relaxáciu, fakultatívne možnosť prehliadky botanickej záhrady v Puerto de la Cruz ,alebo turistov vyhľadávaného strediska Loro Parque, čo je kombinácia rozsiahlej zoologickej záhrady s množstvom zvierat so zábavnom parkom (vstupenky všetkým záujemcom zaistí miestny sprievodca). Večera v hoteli.

 

5. deň: Po raňajkách odchod na druhý celodenný výlet, La Laguna, bývalé hlavné mesto ostrova s veľkým množstvom pamiatok a úchvatnou atmosférou, pláž Las Terresitas ,so žltým pieskom dovezeným zo Sahary (Možnosť kúpania), prírodná rezervácia Anaga , s rozsiahlym porastom vavrínu a iných vzácnych stromov. Večera v hoteli.

 

6. deň: Po raňajkách voľný deň na relaxáciu, fakultatívne možnosť lodného výletu, plavba okolo južného pobrežia, pri ktorej je možné pozorovať delfíny a veľryby, alebo plavba na niektorý z ďalších ostrovov Kanárskeho súostrovia. Večera v hoteli.

 

7. deň: Po raňajkách odchod na tretí celodenný výlet, Candelaria , s prehliadkou baziliky Panny Márie, patrónky Kanárskych ostrovov, El Medano -rybárske mestečko a raj surfistov s krásnym výhľadom na pohorie Montana Roja, možnosť obeda v El Cordero, Los Gigantes - skalné mestečko s masívnymi útesmi týčiacimi sa až 500 m nad morom, Erjos - jediné sladkovodné jazierka na ostrove a Los Silos - mestečko s budovami v klasickom miestnom štýle s nádherným výhľadom na severné hory. Večera v hoteli.

 

8. deň: Po raňajkách voľno na relaxáciu, večer transfer na letisko a odlet späť do Brna. 9. deň: Prílet v skorých ranných hodinách do Brna, následne transfer do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
letenka Brno- Tenerife - Brno, letiskové taxy, transfer na letisko v Brne a päť, transfer z letiska do hotela a späť, 7 x ubytovanie v 4*hoteli, 7 x raňajky, 6x večera , 3 výlety po ostrove, služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 131,-€, prípadne vstupy, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
TENERIFE - PUERTO DE LA CRUZ -OROTAVA-PICO DE TEIDE- GARACHICO - LORO PARQUE-LA LAGUNA- ANAGA- CANDELARIA - EL MEDANO