phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Južný Vietnam a dobrodružná Kambodža

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

VIETNAM – KAMBODŽA

(14 dní -  13 nocí)


Na vyžiadanie možnosť odchod denne pri skupine minimálne 4 osoby. Pri obsadení 14 osôb a viac slovenský delegát v cene.


Deň 1.: Odlet z vybraného letiska smerom do Vietnamu.

 

Deň 2.: Príchod do Ho Chi Minh-ovho mesta

 

Dorazíte na medzinárodné letisko Tan Son Nhat v Saigone. Transfer z letiska do mesta Ho Chi Minh a priamo na hotel k ubytovaniu. Voľný čas. Prenocovanie v Ho Chi Minh-ovom meste.

 

 

Deň 3.: Celodenná prehliadka Ho Chi Minh-ovho mesta (B)                                                                 

 

Vyzdvihnutie na hoteli.

Navštívime múzeum Vojnového zločinu, ktoré nám porozpráva príbeh vojny z vietnamského pohľadu. Výstava zahŕňa fotografie, stroje a zbrane, ktoré zobrazujú tvrdú realitu vojny.

Pokračovať budeme prehliadkou chrámu Thien Hau, jednej z najdôležitejších pagod v meste. Tento bohato zdobený chrám je venovaný Thein Hau, bohyni mora a patrónke námorníkov. Hovorí sa, že cestuje cez oceány a moria na koberci a jazdí na oblakoch kdekoľvek si želá.

Čínske mesto (China Town) osídlené koncom 18. storočia tvoria uličky okolo Ho Chi Minh-ovho mesta plné reštaurácií, chrámov, exotických obchodov a trhov a trhovisko Binh Tay, hlavný trh v Čínskom meste, kde dochádza k najväčšiemu množstvu obchodov a vy budete mať možnosť zažiť rozruch tejto neoddeliteľnej súčasti každodenného života mesta.

 

Poobede: navštívime Reunifikačnú sálu, ktorá bola sídlom prezidenta Ngo Dinh Diem-a za bývalého južného Vietnamu až do roku 1975 (v rokoch 1960 až apríl 1975). Uvidíte veľa zaujímavých vecí: formálne zasadacie miestnosti, súkromné spálne, vojenské situačné miestnosti nachádzajúcu sa 10 metrov pod úrovňou zeme. Táto adresa má v súčasnosti stále veľa dôležitých funkcií v Ho Chi Minh-ovom meste.

Počas celej prehliadky nám bude k dispozícii miestny, anglicky hovoriaci sprievodca, aby nám povedal všetky dôležité historické fakty o tejto budove a tiež o niektorých francúzskych koloniálnych stavbách, vrátane katedrály Notre Dame nachádzajúcej sa v srdci mesta a postavenej Francúzmi v roku 1877. veľká socha Panny Márie Vás zdraví, keď vchádzate do tejto neo-románskej katedrály ozdobenej dvoma vysokými vežami, ktoré lemujú obidve strany.

Generálna pošta, navrhnutá Gustavom Eiffelom, je dokladom francúzskej prítomnosti koncom 18. storočia. Výzorom a aj pocitom ktorý vyžaruje pripomína táto veľká budova elegantnú železničnú stanicu.

Radnica, jedna z najfotografovanejších budov v Ho Chi Minh-ovom meste, postavená začiatkom 19. storočia je krásnym príkladom francúzskej koloniálnej architektúry.

 

 

Deň 4.: Celodenná prehliadka delty rieky Mekong a Cai Be (B)                         

 

Ráno okolo 7:30 vyzdvihnutie na hoteli a odchod do Cai Be. Cestou sa zastavíme spraviť si fotky v meste Tan An s výhľadom na malebné ploché ryžové polia.

Po príchode do Cai Be presadneme na motorové člny a navštívime miestny plávajúci trh, kde budeme mať možnosť pozorovať, ako miestny obyvatelia obchodujú s ovocím a mnohými inými komoditami na palube ich plavidiel. Neskôr sa presunieme do malej dedinky a navštívime tunajší ovocný sad a ovocné plantáže. Nakoniec sa vydáme na plavbu do Vinh Long cez sériu malých kanálov, aby sme zažili aspoň kúsok delty Horného Mekongu.

Navštívime malý rodinný podnik, aby sme zistili, ako sa vyrábajú kokosové cukríky a krupica.

Zavítame tiež do dediny Binh Hoa Phuoc, zelenej perly Vinh Long, kde sa môžeme ponoriť do miestnej prírody. Vychutnáme si prechádzku záhradou plnou bonsajov aby sme sa vo Vinh Long znovu stretli s našim šoférom.

Prehliadka končí návratom do hotela v Ho Chi Minh-ovom meste podvečer okolo 17:30.

 

 

 

Deň 5.: Ho Chi Minh-ovo mesto – ostrov Phu Quoc (B) 

 

Raňajky na hoteli, odhlásenie sa z hotela a transfer na letisko k letu na ostrov Phu Quoc (bez miestneho sprievodcu).

Po prílete budete vyzdvihnutý a prevezený do Vášho ubytovania zamestnancami rezortu na ostrove Phu Quoc.6. až deň 9.: Ostrov Phu Quoc – voľný program (B)

 

Celodenný voľný program a prenocovanie na ostrove Phu Quoc.

 

 

Deň 10.: Ostrov Phu Quoc – Saigon (B)

 

Užite si voľný program vo Vašom rezorte až kým nebudete prevezený na letisko k letu do Saigonu okolo 17:55 (pod vedením pracovníkov rezortu).

Po prílete budete vyzdvihnutí a prevezení do hotela v Saigone (bez miestneho sprievodcu, pracovníkmi hotelu). Prenocovanie v hoteli v Saigone.

 

 

Deň 11.: Odchod zo Saigonu – Siem Reap (B)

 

Užite si voľný čas v Saigone až do Vášho transportu na medzinárodné letisko k odletu domov (bez miestneho sprievodcu).

Vitajte v Siem Reap, v centre Angkoru! Siem Reap je malé koloniálne mesto, dostatočne okúzľujúce a príjemné na prechádzky okolo niekoľkých dobrých príkladov francúzskej koloniálnej architektúry.

Po príchode na medzinárodné letisko v Siem Reap sa privítame s miestnym, anglicky hovoriacim sprievodcom, ktorý nás neskôr vezme na prehliadku Angkor Wat-u – jedného zo siedmych najväčších architektonických zázrakov sveta, postavený v 9. až 13. storočí., ktorý sa stal symbolom Kambodže, zdrojom národnej hrdosti pre miestnych ľudí a jeho vyobrazenie sa nachádza aj na vlajke Kambodže. Najprv nás však sprievodca vezme na vynikajúce miesto vhodné na sledovanie očarujúceho západu slnka nad Angkor Wat.

Prenocovanie v hoteli.

 

 

Deň 12.: Prehliadka Angkor Wat (B)

 

Raňajky v hoteli.

Dnes sa presunieme 30km severne a navštívime vzrušujúci a krásny chrám Banteay Srei alebo „Pevnosť žien“. Cesta sem Vám umožní si vychutnať nádhernú kambodžskú krajinu pri prejazde malými typickými dedinami, pričom po ceste navštívime aj Banteay Samre – komplikovane zdobený chrám, zdobený kvetinovými motívmi a scénami z Ramayany, pričom všetko je vytesané z rúžového pieskovca. Hovorí sa, že výrezy museli byť vykonané ženami, pretože detail je príliš jemný pre ruky ženy.

Popoludní preskúmame Malý okruh. Táto prehliadka zahŕňa obrovskú pyramídu Takeo a džunglou pohltený chrám Ta Prohm, ktorý sa stal známy vďaka hollywoodskemu trháku Tomb Raider.

Neskôr budeme pokračovať v objavovaní impozantného kráľovského mesta Angkor Thom, kde nájdeme chrám Bayon, známy svojimi mnohými obrovskými vyrezávanými tvárami, ktoré sa na nás budú usmievať. Zároveň navštívime aj ďalšie dôležité miesta v tomto ohromnom mestskom komplexe, vrátane pyramídy Baphuon a Phimeanakas, a kráľovské vyhliadkové miesta známe ako Terasa slonov a Terasa Malomocného kráľa.

Podvečer návrat do hotela.

 

 

Deň 13.: Siem Reap – Tonle Sap – Siem Reap (B)

 

Po raňajkách v hoteli sa vydáme na krátku jazdu 15km na kopec Phnom Krom a vychutnáme si relaxačnú plavbu po jazere Tonle Sap, najväčšom jazere v juhovýchodnej Ázii. Budeme mať možnosť vidieť tradičnú plávajúcu dedinu Chong Kneas a budeme mať možnosť sa presvedčiť, že obyvatelia tu normálne trávia svoj každodenný život – budeme mať možnosť vidieť celú bambusovú dedinu s domami, čerpacími stanicami, školami, kaderníkmi a dokonca aj karaoke barmi plávajúcu na jazere.

Na ceste späť do Siem Reap sa zastavíme v zaujímavej butikovej dielni Artisand d´Angkor, kde sa budeme môcť pozrieť na mladých Kambodžanov, ktorí sa učia tradičnej remeselnej technike z Khmeru, ako sú kamenárske a rezbárske práce, lakovanie a zlatenie – je to skvelá príležitosť na nákup posledných suvenírov.Deň 14.: Odchod na letisko a návrat domov


Voľný deň v Siem Reap a podľa odletov prevoz na letisko a návrat domov.


 

 

Cena zahŕňa:

•           Klimatizovanú dopravu

•           Transfery na letisko a z letiska

•           Ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe

•           raňajky (check-in: 14:00/Check-out: 12:00)

•           anglicky hovoriaci miestny sprievodca podľa programu

•           všetky vstupné poplatky

•           jedlo podľa programu vyššie (B = raňajky)

•           studený uterák a 2 fľaše minerálnej vody denne na osobu

•           slovenského delegáta (pri obsadení minimálne 14 osôb a viac)


Povinný príplatok:

•           Letenky

 

Cena nezahŕňa:

•           nápoje a iné jedlá neuvedené v programe

•           skorý check-in a neskorý check-out na hoteloch

•           víza do Vietnamu a Kambodže, ak sú potrebné

•           cestovné poistenie

•           osobné výdavky (práčovňa, telefón, nákupy ...)

•           prepitné (okolo 3-5 US$/osoba/deň)

•           akékoľvek ďalšie výdavky spôsobené dôvodmi, ktoré sú mimo našej kontroly, ako sú prírodné katastrofy (tajfún, povodne), meškanie letu, zmena letu alebo zrušenie,

            nehody, evakuácia, hospitalizácia, nepokoje, štrajky a pod.

•           príplatok za top sezónu, príplatok za noc naviac v Siam Reap

 

Požiadavky na vstupné víza:

•           vyplnený formulár žiadosti o vstupné vízum - možnosť vyplniť dopredu elektronicky, alebo na mieste priamo na letisku