phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Južné Čechy opäť inak

Juhočeský kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:

1. deň: 28.09.2018
06:00 hod odchod zo Žiliny cez Trenčín a Brno na cisterciánsky kláštor Zlatá Koruna, ktorý je zakliesnený v hlbokom údolíčku neďaleko Českých Budějovíc na ľavom brehu Vltavy. Skvostná perla stredovekého umenia je svedkom časov zlatých aj zlých, slávy aj úpadku, ale predovšetkým svedkom vierohodným. Pokračovanie do Českého Krumlova, prehliadka mesta a zámku, osobné voľno na večeru. Neskorý odchod na ubytovanie v Prachaticiach.

2. deň: 29.09.2018
po raňajkách odchod na Šumavu do malebnej dedinky Rožmberk nad Vltavou. Prehliadka hradu, ktorý založil rod Vítkovcov, predchodca jedného z najvýznamnejších českých rodov – Rožmberkov. Hrad dnes vlastní rozsiahlu zbierku obrazov, zbraní, nábytku, porcelánu a skla posledných majiteľov z rodu Buquayov. Pokračovanie cez zalesnenú romantickú krajinu do Vyššího Brodu, prehliadka Cisterciánskeho kláštora. Podľa povesti ho založil Vok z Rožmberka 01.06.1259 z vďaky Panne Márii za záchranu svojho života v rozbúrených vodách Vltavy. V gotických pivniciach starobylého opátstva je umiestnená najcennejšia pamiatka, ktorá patrí ku skvostom zlatnického umenia, ktoré sa zachovali na európskej pôde, Závišov kríž. Popoludní odchod k priehradnej nádrži Lipno. Osobné voľno na neskorý obed a návšteva unikátnej atrakcie „Stezka korunami stromů“, ktorá je postavená na vrchu Kramolína. Dlhá 675 m vedie korunami zmiešaného lesa a je zakončená 40 m vysokou vežou s fantastickým výhľadom na jazero, Šumavu a Novohradské hory. Cestu späť si môžete spestriť jazdou v suchom tobogáne a následne na kolobežke. Návrat na ubytovanie, večera fakultatívne.

3. deň: 30.09.2018
po raňajkách odchod do malebnej dedinky Holašovice, ktorá bola vďaka zachovanej barokovej architektúre sedliackych domov zapísaná na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Po prehliadke pokračovanie do Českých Budějovíc, prehliadka mesta, osobné voľno na obed. Popoludní pokračovanie v ceste späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 22:00 hod.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, ubytovanie 2 noci s raňajkami a sprievodcu CK        

Nepovinný príplatok:
zájazdové poistenie UNION 6 eur/osoba                              

vstupné – upresníme v marci 2018                                                                                


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY