Izrael - pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním

Tel Aviv, Izrael Jaffa, Izrael Caesarea, Izrael Haifa, Izrael Akko, Izrael Nazareth, Izrael Sefad, Izrael Jeruzalem, Izrael Betlehem, Izrael Mŕtve more, Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis ubytovania:
IZRAEL - pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest   Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok 8-denný letecký poznávací zájazd 

 

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň:
odlet z Viedne, prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. Okružná jazda TEL AVIVOM - historické centrum s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou Bauhaus (UNESCO), prehliadka malebného starobylého mestečka JAFFA, jedno z najstarších prístavných miest na svete. Potom transfer do hotela na pobreží Stredozemného mora, po ubytovaní a večeri budete mať možnosť príjemnej večernej prechádzky po pláži, posedenie v reštaurácii na pláži, resp. prechádzka centrom mesta s obchodmi, kaviarňami. Nocľah.

2. deň:
po raňajkách – v dopoludňajších hodinách individuálne voľno, možnosť kúpania sa v Stredozemnom mori s krásnou piesočnatou plážou. Cesta pokračuje do CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto ležiace na pobreží Stredozemného mora (amfiteater, hippodrom, akvadukt,..). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO), kde navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacka pevnosť, Templársky tunel, prístav. Večera a nocľah v Tiberias alebo v okolí.

3. deň:
po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere, Capernaum, ktorému sa hovorí Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). Potom navštívime mesto NAZARET – Baziliku Zvestovania a kostol sv. Jozefa. Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galileje do mesta SEFAD, kde sa prejdete malebnými uličkami a navštívite jednu synagógu. Mesto Sefad je jedno zo 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabaly. Potom budete mať možnosť kúpania sa v Galilejskom jazere, ktoré sa v hebrejštine menuje Yam Kineret (more Kineret). Večera a nocľah.

4. deň:
po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, kde okrem vyhliadky do Izraela a Sýrie navštívite vinárstvo a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Judskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah.

5. deň:

po raňajkách nasleduje prehliadka JERUZALEMA (UNESCO) - panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta prechádzajúca cez arabský shuk (bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. V popoludňajších hodinách navštívite BETLEHEM - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Kataríny. Večera a nocľah.

6. deň:
po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA - Múzeum holokaustu Yad Va Shem, Múzeum Izrael (model mesta Jeruzalemského z obdobia Druhého Chrámu – doba Ježiša Krista, Svätyňa knihy – Zvitky od Mŕtveho mora). Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života ortodoxných židov. Židovskou štvrťou Starého mesta, s Cardom, Menorou a Múrom nárekov ukončíte deň plný emócií. Večera a nocľah.

7. deň:
po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a kam Vás pohodlne vyvezie lanovka. NP Nachal David (oáza v Júdskej púšti) alebo Qumran (nálezisko zvitkov biblických textov Starého zákona) – výber podľa časových možností. Potom na Vás čaká kúpanie v Mŕtvom mori, ktoré určite nemôžete vynechať. Večera a nocľah.

8. deň:
v skorých ranných hodinách transport na letisko, odlet do Viedne.  

Poznámky:
• minimálny počet účastníkov 15 • program môže byť upravený podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej)  

V cene je zahrnuté:

• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň

• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion

• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu

• 7x ubytovanie minimálne v 3* hoteloch (2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom)

• 6x raňajky formou bufetových stolov a

• 7x večera formou bufetových stolov, resp. 7x raňajky a 6x večera (v závislosti od letových časov)

• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu

• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori)

• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti Povinné servisné príplatky:

• letiskové, palivové a bezpečnostné 220 €

 

Možnosť doobjednať:

• 1-lôžkovú izba 245 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 26 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 5 cestujúcich)

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Európska cestovná poisťovňa, zóna Svet, s poistením storna do 1000 € - KCP komfort 2,8 €/os./deň alebo KCP plus 3,3 €/os./deň - dopoistenie storna za každých 1000 € (KCP komfort) 33 €, (KCP plus) 38 €

 

V cene nie je zahrnuté:

• obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 40 €/osoba - povinná platba na mieste