phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Izrael - pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním

Izrael

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis ubytovania:
IZRAEL - pre každého, s ochutnávkou vína a kúpaním Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest   Pozývame vás do krajiny, ktorá je kolískou judaizmu a kresťanstva a kde niekoľko tisícročná história a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok 8-denný letecký poznávací zájazd 

 

PROGRAM ZÁJAZDU
1. deň:
odlet z Viedne, prílet na letisko Tel Aviv - Ben Gurion. Okružná jazda TEL AVIVOM - historické centrum s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architektúrou Bauhaus (UNESCO), prehliadka malebného starobylého mestečka JAFFA, jedno z najstarších prístavných miest na svete. Potom transfer do hotela na pobreží Stredozemného mora, po ubytovaní a večeri budete mať možnosť príjemnej večernej prechádzky po pláži, posedenie v reštaurácii na pláži, resp. prechádzka centrom mesta s obchodmi, kaviarňami. Nocľah.

2. deň:
po raňajkách – v dopoludňajších hodinách individuálne voľno, možnosť kúpania sa v Stredozemnom mori s krásnou piesočnatou plážou. Cesta pokračuje do CAESAREA PRIMORSKA - archeologické mesto ležiace na pobreží Stredozemného mora (amfiteater, hippodrom, akvadukt,..). Ďalej HAIFA - vyhliadka na prístav a Baha'iske záhrady (UNESCO). AKKO – AKRA (UNESCO), kde navštívime okrem shuku (tržnice) aj križiacka pevnosť, Templársky tunel, prístav. Večera a nocľah v Tiberias alebo v okolí.

3. deň:
po raňajkách odchod do oblasti GALILEJSKÉHO JAZERA. Plavba loďou po Genezaretskom jazere, Capernaum, ktorému sa hovorí Ježišovo mesto (synagóga a dom sv. Petra). Potom navštívime mesto NAZARET – Baziliku Zvestovania a kostol sv. Jozefa. Vaša cesta bude pokračovať do hornej Galileje do mesta SEFAD, kde sa prejdete malebnými uličkami a navštívite jednu synagógu. Mesto Sefad je jedno zo 4 svätých miest judaizmu, známe predovšetkým učením Kabaly. Potom budete mať možnosť kúpania sa v Galilejskom jazere, ktoré sa v hebrejštine menuje Yam Kineret (more Kineret). Večera a nocľah.

4. deň:
po raňajkách budete pokračovať na Golanské výšiny, kde okrem vyhliadky do Izraela a Sýrie navštívite vinárstvo a ochutnáte tunajšie výborné a kvalitné vína (ochutnávka vín je zahrnutá v cene). Potom presun Jordánskym údolím do Jericha (najnižšie položené mesto a jedno z najstarších miest na svete), pohľad na Horu Pokušenia. Judskou púšťou vystúpime až do JERUZALEMA. Podľa časových možností – výhľad na údolie Vadi Quelt a na ortodoxný kláštor sv. Juraja. Večera a nocľah.

5. deň:

po raňajkách nasleduje prehliadka JERUZALEMA (UNESCO) - panoramatická vyhliadka z Olivovej hory. Getsemanská záhrada s bazilikou Všetkých národov. Ortodoxný kostol Hrob Panny Márie v údolí Kidron (potok Cedron), výstup do Starého Mesta, Via Dolorosa – Krížová cesta prechádzajúca cez arabský shuk (bazár), ukončená v Chráme Božieho Hrobu - Golgota. V popoludňajších hodinách navštívite BETLEHEM - Chrám narodenia Pána, Bazilika sv. Kataríny. Večera a nocľah.

6. deň:
po raňajkách pokračovanie v prehliadke JERUZALEMA - Múzeum holokaustu Yad Va Shem, Múzeum Izrael (model mesta Jeruzalemského z obdobia Druhého Chrámu – doba Ježiša Krista, Svätyňa knihy – Zvitky od Mŕtveho mora). Ďalšie miesto, ktoré uvidíte je autentická židovská štvrť Mea Sha´arim, kde nahliadnete do života ortodoxných židov. Židovskou štvrťou Starého mesta, s Cardom, Menorou a Múrom nárekov ukončíte deň plný emócií. Večera a nocľah.

7. deň:
po raňajkách odchod do oblasti MŔTVEHO MORA. Púštna pevnosť Massada (UNESCO), ktorú vybudoval kráľ Herodes a kam Vás pohodlne vyvezie lanovka. NP Nachal David (oáza v Júdskej púšti) alebo Qumran (nálezisko zvitkov biblických textov Starého zákona) – výber podľa časových možností. Potom na Vás čaká kúpanie v Mŕtvom mori, ktoré určite nemôžete vynechať. Večera a nocľah.

8. deň:
v skorých ranných hodinách transport na letisko, odlet do Viedne.  

Poznámky:
• minimálny počet účastníkov 15 • program môže byť upravený podľa situácie (bezpečnostnej, politickej, časovej)  

V cene je zahrnuté:

• letenka na linke Viedeň - Tel Aviv - Viedeň

• transfer z letiska/na letisko Tel Aviv Ben Gurion

• doprava klimatizovaným autobusom podľa programu

• 7x ubytovanie minimálne v 3* hoteloch (2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom)

• 6x raňajky formou bufetových stolov a

• 7x večera formou bufetových stolov, resp. 7x raňajky a 6x večera (v závislosti od letových časov)

• licencovaný česky hovoriaci miestny sprievodca počas celého zájazdu

• všetky vstupy podľa programu (vr. lanovky na Massadu a plavba loďou po jazere, okrem vstupného na pláž pri Mŕtvom mori)

• povinné zákonné poistenie CK voči insolventnosti Povinné servisné príplatky:

• letiskové, palivové a bezpečnostné 220 €

 

Možnosť doobjednať:

• 1-lôžkovú izba 245 €

• transfer na/z letiska vo Viedni 26 € (vrátane asistencie na letisku, požaduje sa min. 5 cestujúcich)

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Európska cestovná poisťovňa, zóna Svet, s poistením storna do 1000 € - KCP komfort 2,8 €/os./deň alebo KCP plus 3,3 €/os./deň - dopoistenie storna za každých 1000 € (KCP komfort) 33 €, (KCP plus) 38 €

 

V cene nie je zahrnuté:

• obslužné vodičovi a sprievodcovi spolu 40 €/osoba - povinná platba na mieste