Istanbul letecky

Istanbul, Turecko

Cena

local_offer Od 489 €
event_available

25. 9. 2020 / 4 dni

flight
people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time4 dni
 • event_available termín 25. 9. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1081716

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Vitajte v Istanbule , žijúcej pokladnici histórie, križovatke kultúr , mostom medzi kontinentami a náboženstvami. Po stáročia bol centrom a sídlom cisárov a sultánov. Niet divu , že v jedenásťmiliónovom veľkomeste nájdete toľko pamätihodností , farieb, vôní a kontrastov. Antické pamiatky sa prelínajú so stredovekými chrámami pretvorenými na mešity a ozdobené osmanské baroko kontrastuje s elegantnou modernou architektúrou. Kúzlo Istanbulu nie je možné nepodľahnúť ......Tak poďte s nami aj Vy do mesta Istanbul!

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odlet z Prahy alebo Viedne (bude upresnené) do Istanbulu , jediného mesta rozpriesterajúceho sa na dvoch svetadieloch a na brehoch dvoch morí - Čierneho a Marmarského. Prvé zoznámenie s Istanbulom, prechádzka po triede Istiklal Caddesi s historickou električkou . Nocľah v hoteli.


2.deň: Prehliadka starého Istanbulu začína návštevou Konského námestia, bývalého Hippodromu, kde byzantskí cisári usporiadávali nádherné slávnosti. Len niekoľko krokov od Hippodromu navštívime veľkolepý chrám Božej múdrosti ( Aya Sofya) , majstrovské dielo byzantskej architektúry z polovice 6.storočia a ďalej mešitu sultána Ahmeda, známu svojou modrou majolikovou výzdobou , vďaka ktorej je známa predovšetkým ako Modrá mešita.


3.deň: Pokračujeme v prehliadke Istanbulu návštevou sultánskeho paláca Topkapi s cennými umeleckými zbierkami a nádherným pohľadom na záliv Zlatého rohu. Popoludní dokončíme prehliadku návštevou veľkolepého paláca Dolmabahce, posledného sídla osmanských sultánov a majstrovského diela architektúry z polovičky 19.storočia. Posledný večer navštívime známy istanbulský Veľký bazár - Kappalicarsi. Nocľah v Istanbule.


4.deň : Po raňajkách individuálne voľno , možnosť nákupov , pre záujemcov plavba po Bospore , potom odjazd na letisko a odlet späť do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu Praha/Viedeň - Istanbul a späť, príručná batožina do 8 kg, ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami , transfery z letiska do hotela v Istanbule a späť, služby sprievodcu , tureckého doprovodného sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko v Prahe alebo Viedni ani tam ani späť, komplexné cestovné poistenie , batožina do 20 kg 52,- eur , príplatok za 1/1 izbu 105,- eur

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu .

mapMapa