Hor sa do Yellowstonu

USA

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Seattlu. Po prílete transfer do hotela. Nocľah na trase.

2. deň NP NORTH CASCADES
Dopoludnia návšteva montážnych hál obrích dopravných lietadiel Boeing. Pozdĺž rieky Skagit a v zajatí divokej prírody Kaskádových hôr sa vypravíme do NP North Cascades. Kvôli ľadovcom a strmým vrcholom sa mu hovorí americké Alpy. Prechádzka dažďovým pralesom a zastávky na vyhliadkach. Nocľah vo Winthrop.

3. deň WASHINGTON – COULEE DAM
Putovanie štátmi Washington, Idaho a Montana. Cestou prekročíme mohutnú rieku Columbiu, štvrtú najväčšiu rieku USA a prezrieme si obriu hydroelektráreň Coulee Dam. Nocľah v Kalispell.

4. deň NP GLACIER
Príjazd do NP Glacier. Jazero McDonald nás odprevadí k vysokohorskej ceste Going- to-the-sun-Rd., po ktorej sa vydáme do nadmorskej výšky dvoch kilometrov s jednou z vôbec najkrajších scenérií Skalnatých hôr. Možnosť pešej túry. Žiadny strach! Medvede grizly žijú v odľahlých častiach rezervácie. Nocľah na trase.

5. deň KRAJINOU NEKONEČNÉHO NEBA
V Great Falls na rieke Missouri si pripomenieme objaviteľskú cestu Lewisa a Clarka. Popoludní po príchode do NP Yellowstone prehliadka severných častí rezervácie. Nocľah v blízkosti Národného parku Yellowstone.

6. deň NP YELLOWSTONE
Prehliadka najslávnejšej rezervácie USA - po svojom objaviteľovi prezývanej Colterovo peklo. A skutočne, sopečná kotlina sa hlboko pod povrchom činí. Úzkymi štrbinami sa ženú gejzíry vriacej vody, krajina je posiata bahennými žriedlami, farebnými bazénmi, čírymi jazerami a pritom zarastená hustými lesmi s bizónmi, losmi, vlkmi a medveďmi. Nocľah vo W. Yellowstone.

7. deň YELLOWSTONE – GRAND TETON
Po dokončení prehliadky Yellowstonu prejazd do NP Grand Teton. Je menší, zato vyniká strmými horskými chrbtami, ktoré francúzskym traperom pripomínali po mnohých mesiacoch odlúčenia prsia ich manželiek. Nocľah na trase.

8. deň SALT LAKE CITY
Prehliadka mesta vrátane centra mormónskej cirkvi s katedrálou Mormon Temple, múzeá a rodného domu legendárneho vodcu cirkvi Birghama Yunga. Pozrieme sa k Veľkému soľnému jazeru a pláňam s rýchlostnou dráhou Bonneville. Nocľah vo Wendover v Nevade.

9. deň HIGHWAY 50 – RENO
Prejazd Nevadou po Highway 50 - najopustenejšej ceste Ameriky. Cestou návšteva mestečiek Eureka a Austin, ktoré si uchovali ráz zlatej horúčky. Pozrieme sa tiež k usadlosti Cold Springs, kde bývala stanica Pony Express. Dojazd do centra kasín Rena, nocľah.

10. deň LAKE TAHOE
Návšteva pôvabnej osady Virginia City, ktorej život akoby zastal v čase vrcholiacej striebrokopeckej horúčky. Návšteva jedného z najvyššie položených, najčistejších a najchladnejších jazier sveta - Lake Tahoe. Možnosť návštevy Donner Lake, kde v roku 1846 zaskočila tvrdá zima skupinu osadníkov. Menšia časť pionierov prežila len vďaka kanibalizmu. Návrat do Rena, voľný program, nocľah.

11. deň NP LASSEN VOLCANIC
Návšteva NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a bázeň vzbudzujúca sila - taká je rezervácia plná bahenných sopiek a puklín s unikajúcim plynom. K večeru príchod k Pacifiku, ubytovanie, nocľah.

12. deň NP REDWOOD
Návšteva rozprávkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikánmi s výškou až 115 m. V srdci rezervácie uvidíme elektrizujúce rozhranie pásu lesa, skál a oceánu. Nocľah v blízkosti NP Crater Lake.

13. deň NP CRATER LAKE
Návšteva Kráterového jazera - horského plesa farby najmodrejšieho atramentu vnútri strmých stien kráteru vyhasnutej sopky. Prírodný drahokam Oregonu je s hĺbkou 589 metrov aj suverénne najhlbším jazerom v USA. Príjazd do Portlandu, voľný program, nocľah.

14. deň MT. RAINIER – SVÄTÁ HELENA
Odchod k sopke Mt. St. Helens, ktorá po výbuchu v roku 1980 prišla o tretinu hmoty. Sopka je uzatvorená silnou vrstvou lávy, ale zdanie klame, lebo vulkán je stále aktívny. O niečo ďalej na severe si prezrieme vulkán Mt. Rainier obklopený vodopádmi a ľadovcami. Návšteva horského strediska, nocľah na trase.

15. deň NP OLYMPIC
Len málo miest tak prekypuje životnou energiou prírody ako NP Olympic. Dažďové pralesy, alpínske lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 aktívnych ľadovcov - a medzi nimi obor Mt. Olympus. A pláže? Dráma samo o sebe! Rozprávkovú Ruby Beach by ťažko vymyslel aj najodvážnejší fantasta. Nocľah na trase.

16. deň SEATTLE
Jazda trajektom do Seattlu, energického mesta s továrňami Boeing, spoločnosťou Microsoft a hudobným štýlom grunge. Návšteva Pioneer Square s históriou zlatej horúčky či tržnice Pike Place Market. Výlet na vežu Space Needle. Nocľah v Seattli.

17. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)
Voľný program, transfer, odlet do Prahy.

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

16 x ubytovanie kategórie 3*

dopravu autami alebo mikrobusmi

vstupy do národných parkov

služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE
vstup na vyhliadkovú vežu Space Needle v Seattli

návšteva montážnych liniek dopravných lietadiel Boeing

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR

fakultatívne vstupy a výlety

stravovanie a prepitné

vstupné vízum do USA, alebo autorizáciu ESTA

cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/os./deň

Poznámka:
v júnovom termíne môže byť na niektorých miestach - (najmä potom v NP Glacier) upravená operatívne trasa na základe momentálnych snehových podmienok a dopravných reštrikcií.

NÁRODNÝ PARK YELLOWSTONE
Keď vojak John Colter oznámil v lete 1806 kapitánovi Lewisovi, že by rád späť na západ, zapochybovali na smrť unavení druhovia o jeho zdravom rozume. Colter sa práve vracal z objaviteľskej expedície k pacifickému pobrežiu, ktorá ho zocelila a naučila prežiť v neúprosnej realite Skalistých hôr. Skúsenosti zálesáka a horala prišli vhod obchodníkom, ktorí bažili po nesmierne cenných kožušinách srstnatej zveri a tiež mužoch, ktorí by ich dokázali dostať z divočiny do prístavov na východe či západe. Colter v úlohe skauta spoločnosti Manuel Lisa 's objavil o rok neskôr pri úteku pred Čiernonožcami - Blackfeet termálne zázraky Yellowstone. Podivne vyzerajúcej krajine horúcich gejzírov, bahenných žriedel či rozšklebených prieduchov zemného plynu nepovedal dlho nikto inak, než Colterovo peklo. Park je pritom prírodným rajom bizónov, losov, vlkov, čiernych medveďov i nebezpečných grizly. V rebríčku turistickej obľúbenosti stojí prvý národný park v USA (založený 1872) na najvyšších priečkach.