phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Gruzínsko a Arménsko za 8 dní

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Vychutnajte si to najlepšie z oboch krajín spolu s nami. Objavíte krásy Tbilisi a Jerevanu, ochutnáte typickú kaukazskú kuchyňu a budete sa kochať pohľadom na nedotknutú prírodu týchto krajín. Gruzínsko poteší chuťové poháriky vínkom a Arménsko Vám ponúkne za pohárik kvalitného brandy a ukáže Vám napríklad krásy jazera Sevan. UNESCO pamiatky, bohatá história, zaújímavosti, pohostinný národ, výborna kuchyňa a mnoho iného na Vás čaká v týchto dvoch malých veľkých krajinách. 


Program:


1. Deň

Prílet do Kutaisi
Transfer do Tbilisi
Raňajky po ceste do hotela
Po raňajkách sa prejdeme po Tbilisi počas, ktorej sa ponoríte do atmosféry tohto starobylého mesta s jeho kostolmi a stredovekou architektúrou a rovnými uličkami vyplnenými roztomilými kaviarničkami. Začneme od katedrály Svätej Trojice, prejdeme sa dolu ku kostolu Metekhi z 12. storočia a užijeme si nádherné výhľady na mesto. Naša prehliadka bude pokračovať cez sírové kúpele hore do pevnosti Narikala, z ktorej sa spustíme lanovkou späť dolu do centra Tbilisi
Voľný čas
Večer chutná večera s tradičnou folklórnou šou
Noc v Tbilisi


2. Deň
Raňajky v hoteli
Výlet do gruzínskych hôr Kazbegi. Uvidíme starobylý kostol Ananuri, ktorí leží pri jezere Jinvali. Tu budete mať možnosť ochutnať jedinečnú horskú minerálnu vodu. Hlavný bodom tohto výletu je chrám svätej Trojice – Gergeti (2170m. n. m.).
Noc v Tbilisi


3. Deň
Raňajky v hoteli
Tento deň bude výnimočný -zúčastnite sa slávnostného dňa zbierania hrozna Rtveli-Kakheti, počas ktorého si vyskúšate ako sa robí miestna špecialita – churchkhela  (čurčchelo) – sladká pochúťka z orechov a hroznových šupiek. Taktiež sa zoznámime so starodávnou tradíciou robenia vína a ochutnáte národnú gruzínsku kuchyňu a uvidíte aj miestny folklór.
Večer pôjdeme do malého mestečka Sighnaghi, ktoré prezývajú aj „mestečko lásky“ a uvidíte jeho kľukaté uličky a chutné balkóny. Neoddeliteľnou súčasťou mesta sú aj staroveké mestské hradby z 18. storočia spolu s ich strážnymi vežami, ktoré obklopujú mesto, odkiaľ si užijeme výhľady na údolie Alazani.
Noc v Tbilisi


4. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách si pobalíte kufre, pretože sa presunieme do Arménska, do Sadakhlo. Po prechode hraníc pokračujeme ďalej do architektonického komplexu Haghpat z 10. storočia. Toto miesto je úžasným príkladom stredovekej arménskej architektúry, ktoré patrí do pamiatok UNESCO. Presunieme sa do národného parku Dilijan a cezeň prídeme k jazeru Sevani, ktoré prezývajú aj „perla Arménska“ a ktoré je zároveň najväčším jazerom Kaukazu so sladkou a krásne modrou vodou.
Noc v Yerevane


5. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách pôjdeme do opátstva Khor-Virap, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest v Arménsku. Toto opátstvo odpočíva na vrchu kopca v údoli menom Ararat. Najväčší kostol sv. Astvatsatsina bol postavený v 17. storočí v typickom arménskom štýle, avšak bez takmer akýchkoľvek dekoratívnych prvkov. Tento kostol je súčasťou pevnosti a stojí na jej nádvorí. Uvidíme aj Noravank – arménsky kláštor z 13. storočia, ktorý bol sídlom gruzínskej princeznej Orbeliani, zdobený maľbami a mini soškami od architektov Siraniho a Momika.
Návrat do Jerevanu
Večerná prehliadku mesta
Noc v Jerevane


6. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách sa vydáme do kláštorného komplexu Geghard. Tento komplex je uznávaný v celom Arménsku ako najväčšie duchovné a kultúrne centrum a bol postavený v preskresťanských časoch. Pár kilometrov ďalej stojí chrám Garni, ktorý musí vidieť každý, kto navštívi Arménsko. Odhaduje sa, že bol postavený v roku 76 n. l. a slúžil aj ako románske kúpele. Hovorí sa, že kamenné steny, ktoré obklopujú kráľovské letné sídlo a chrám, boli v skutočnosti položené v 3. tisícročí pred naším letopočtom, predchodcami Arménov.
Návrat do Tbilisi
Noc v Tbilisi


7. Deň
Raňajky v hoteli
Návšteva mesta Gori, ktoré sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa narodil a vyrástol v tomto meste. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas života Stalina. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu či na konferenciu do Teheránu.

Následne navštívime Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex miest. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.

Noc v Tbilisi


8. Deň
V ranných hodinách presun na letisko v Kutaisi


Cena zahŕňa: 

Transfery počas celého zájazdu
ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
sprievodcovské služby
folklórna večera v Tbilisi
workshop gruzínskej kuchyne s obedom a ochutnávkou vína
výroba čurčchelo
exkurzie v Arménsku a Gruzínsku
vstupy do jednotlivých múzeií v rámci exkurzií v cene


Cena nezahŕňa: 

letenka od 170€
cestovné poistenie